Skocz do zawartości

Komplety, składniki w różnych jednostkach, zaokrąglanie

Polecane posty

Mam taki problem, barwimy farby na różne kolory. Składniki kupujemy w litrach i kilogramach.

W asortymencie w zakładce miary dodaję przelicznik, dokładność 0,00 gr (bo taka jest wymagana przy produkcji). Farby robimy na wagach więc docelowo wszystko ma być podane w gramach. I wygląda to tak: przy składnikach kupowanych w litrach, dajemy przelicznik i wszystko działa OK. Przy składnikach kupowanych w kg, dajemy dodatkową jednostkę gr, system sam podaje przelicznik 1/1000. Jednak przy montażu lub drukowaniu zlecenia montowania zaokrągla do pełnych gramów, co nie może mieć miejsca. Nie zgadzają się kolory, nie ma powtarzalności. Przypuszczam że jest to banalnie proste, jednak nie wiem gdzie szukać. Dziwne że przy litrach działa, co wydaje się bardziej skomplikowane, każdy produkt na inną gęstość. Przy kilogramach to tylko przerzucenie z jednostki na jednostkę. Robione wg takiego samego schematu nie działa.

 

Pozdrawiam

Ryszard

Zlecenie montażu .jpg

Link to postu

Problem jest tu:

W dniu 30.03.2021 o 11:46, Ryszard Świetlik napisał:

Przy składnikach kupowanych w kg, dajemy dodatkową jednostkę gr, system sam podaje przelicznik 1/1000.

Skoro ma Pan asortyment ewidencjonowany w kg a zdejmuje Pan go w g z dokładnością do 0,01g, to w efekcie oczekuje Pan żeby program ewidencjonował towar w kilogramach z dokładnością do 0,00001kg i tu się pojawiają zaokrąglenia.

Trzeba było przyjąć jednostkę podstawową 1g, a dodatkową 1kg = 1000g, wpisać jm. prz zakupie = kg i wszystko by się zgadzało.

Kupowałby Pan w kg jak dotychczas, ale w magazynie towar byłby ewidencjonowany w g i zdjęcie 0,01g nie stwarzałoby problemu

Link to postu

OK, dziękuję za podpowiedź. Próbowałem i pojawia się kolejny problem ze stanem magazynowym. Mam 8,586 kg na stanie i jak zmieniam jednostkę podstawową na gramy to nie przeliczył mi na 8586 gram, tylko zmienia się jednostka a stan pozostaje taki jaki był 8,586 grama. 

Logiczne jest to co Pan pisze, jednak dlaczego w przypadku litrów na gramy działa, a kilogramy na gramy nie działa?

Jeżeli zmiana tych jednostek, tak jak Pan pisze pomoże to oczywiście tak zrobię, tylko jak to uczynić żeby nie pomieszać stanów magazynowych?

Link to postu

Ale ja nie sugerowałem nawet zmiany jednostek "w locie", a już szczególnie w przypadku kiedy mamy towar na stanie.

Albo wprowadzamy nowe asortymenty, albo co najmniej robimy to kiedy stan jest zerowy.

Można zrobić RW, zmienić jednostki i przyjąć to samo na PW, ale uwaga: nie testowałem tej operacji (tam gdzie ja wdrażam, staram się wyjaśnić problemy z jednostkami i nie musiałem taki eksperymentów robić).

Link to postu
2 godziny temu, Andrzej Kubik napisał:

Problem jest tu:

Skoro ma Pan asortyment ewidencjonowany w kg a zdejmuje Pan go w g z dokładnością do 0,01g, to w efekcie oczekuje Pan żeby program ewidencjonował towar w kilogramach z dokładnością do 0,00001kg i tu się pojawiają zaokrąglenia.

Trzeba było przyjąć jednostkę podstawową 1g, a dodatkową 1kg = 1000g, wpisać jm. prz zakupie = kg i wszystko by się zgadzało.

Kupowałby Pan w kg jak dotychczas, ale w magazynie towar byłby ewidencjonowany w g i zdjęcie 0,01g nie stwarzałoby problemu

Panie Andrzeju, dodałem na szybko próbne pozycje do programu (które już usunąłem), z jednostkami tak jak Pan sugeruje.  Zrobiłem komplet i teraz działa! Wielkie dzięki!

Nie potrafię jednak zrozumieć jak to jest zaprogramowane że z tymi litrami działa a kilogramami nie. Jeszcze raz dziękuję. 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry, Pojawił się kolejny problem. Tym razem z cenami. Ustawiłem jednostkę główną "gramy", jednostkę dodatkową "kg" i tą ustawiłem jako jednostkę przy zakupie.

Pojawia się problem ceny ewidencyjnej i wyliczania ceny przy kompletach. Jeżeli zostaje cena za kg to wylicza cenę w tysiącach złotych. Musi przełożyć cenę za gram. Wtedy zaokrągla cenę i wychodzi tak jak w poniższej tabeli.

narzut cena zakupu ceny sprzedaży kg ceny przeliczone na g ceny gram zaokrąglone
15,00% 19,35 22,25 0,0223 0,02
20,00%   23,22 0,0232 0,02
25,00%   24,19 0,0242 0,02

 

W efekcie nie mogę ustawić takich narzutów, program akceptuje pierwszy który zmieni cenę z 0,02 na 0,03 czyli 50%.

Edytowane przez Ryszard Świetlik
Link to postu

Problem rozwiązałem. Działa wszystko poprawnie. Jednak musiałem wrócić do pierwotnego stanu. Dużo pracy kosztowało mnie zrobić RW na składniki, dodać nowe pozycje w jednostkach "gramy" i przyjąć na PW a następnie to odkręcać. Wystarczyło zmienić dokładność pozycji w kg na 0,00000.

Tak jak pisałem wcześniej kupuje towary w litrach, wpisałem gęstość produktów i działa. Tego samego oczekiwał bym z produktami w kg. Teraz  jest OK.

Składniki w kompletach podaje z dokładnością 0,00 grama, ceny wylicza poprawnie. 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...