Skocz do zawartości

problem z pobieraniem niektórych tranzakcji

Polecane posty

Witam.

W ostatnim czasie mam podobny problem. Sello nie chciało pobierać niektórych transakcji. W dobrej wierze tworzyłem je ręcznie. Ostatnio, gdy sello nie pobrało transakcji, zdecydowałem się odznaczyć opcję "na podstawie zmian w historii" i pobrało dość stare, utworzone ręcznie, zrealizowane już transakcje, a tą, którą chciałem aby pobrało, pobrało dopiero po ponad godzinie. Utworzyły się wiadomości automatyczne, zostały wysłane do Klientów, a towary dostarczone były już parę dni temu. Musieli poczuć wielką ulgę, że jednak system działa rewelacyjnie. Od wczorajszego wieczoru również sello nie może zapisać transakcji, jak dowiaduję się z raportu, gdyż Klient: XXX nie istnieje. Może bym w to uwierzył, gdyby nie fakt, że ów Klient wybrał sposób zapłaty, dokonał wpłaty poprzez PayU. Od wczoraj do tej pory transakcja nie jest utworzona. Bardzo proszę o podanie konkretnego rozwiązania na dłuższą metę, gdyż moim zadaniem nie jest przesiadywanie na forum, szukanie sposobu rozwiązań - ostatnio zajmuje mi to zbyt dużo czasu. Państwo często tłumaczycie pojawiające się błędy zmianami dokonywanymi przez Allegro. Czy tak trudno Wam się dogadać? Wydaje się, że żyjecie w symbiozie, więc uznaję takie tłumaczenia za śmieszne. Czekam na szybką reakcję i pomoc w prawidłowym tworzeniu transakcji.

Pozdrawiam, Emilek.

Link to postu
Państwo często tłumaczycie pojawiające się błędy zmianami dokonywanymi przez Allegro. Czy tak trudno Wam się dogadać? Wydaje się, że żyjecie w symbiozie, więc uznaję takie tłumaczenia za śmieszne.
To nie symbioza bo Sello to konkurencja dla managera zrobionego przez Allegro. Aczkolwiek ja nie z Insertu, więc nie wiem jak relacje tej firmy z Allegro wyglądają.
Link to postu

W kwestii dogadywania się z Allegro to zapraszam do odwiedzenia forum poświęconego webAPi :), wnioski z lektury tematów powinny przyjść same.

 

To nie jest kwestia dogadania. Allegro udostępnia pewną usługę, która raz działa dobrze, raz trochę gorzej. Podejrzewam, że to często nie jest wina samej usługi, tylko punktu styku między usługą a Allegro właściwym. Czasami jest to też wina oprogramowania korzystającego z webApi, jak Sello. W tym wypadku akurat problem został poprawiony w dniu wystąpienia i jest do pobrania poprawka 1.8.4.

 

A tak nawiasem mówiąc, ile osób zauważyło na stronie startowej Sello informację o wersji 1.8.4? Wygląda na to, że informacja ta jest zbyt słabo wyeksponowana.

Link to postu
A tak nawiasem mówiąc, ile osób zauważyło na stronie startowej Sello informację o wersji 1.8.4? Wygląda na to, że informacja ta jest zbyt słabo wyeksponowana.
No ja bym poprawił pozycję "Aktualna wersja 1.8.2" na "Aktualna wersja 1.8.4" i dopisał tam "Poprawka dotycząca problemów z pobieraniem transakcji" w prawym górnym rogu forum, kanały informacyjne mało osób czyta...
Link to postu

Już jestem z powrotem. W międzyczasie zainstalowałem wersję 1.8.4. Wygląda, że jest OK. Nie instalowałem wersji 1.8.4., gdyż autorzy zalecali tę czynność doświadczonym użytkownikom, a ja za takiego się nie uważam. Doświadczyłem już nieraz, że lepsze jest wrogiem dobrego. Akurat w tym przypadku jest lepiej. 1- Nie pokazuje się już błąd przy nieudanej próbie pobrania komentarza do transakcji ręcznej. 2- Nie sumuje już pobierania formularzy pozakupowych do transakcji (nie wspominałem o tym na forum, ale tak było). 3- Tworzy nowe transakcje i pobiera formularze pozakupowe. Oby jakiś czas ten stan rzeczy się utrzymał :).

Pozdrawiam, Emilek.

Link to postu

A tak nawiasem mówiąc, ile osób zauważyło na stronie startowej Sello informację o wersji 1.8.4? Wygląda na to, że informacja ta jest zbyt słabo wyeksponowana.

 

Przyznam szczerze, że dla mnie strona startowa Sello nie istnieje.  Wersję 1.8.4 zainstalowałem praktycznie od razu, ale wynika to z faktu, że regularnie czytam forum (na dodatek była ewidentnie potrzebna...), natomiast przy włączaniu Sello natychmiast przełączam się na aukcje lub transakcje.

Przy okazji: niestety dzięki temu udało mi się ostatnio przeoczyć fakt, że kończy się abonament.  Może dodacie powiadomienia mejlowy o tym fakcie?

Link to postu

Tez wlasnie sciagam sello 1.8.4, ale przyznam ze nie pobieralem go wczesniej wlasnie z uwagi na zapis ze beta, ze doswiadczony uzytkownik ect :)

 

 

zaktualizowalem do 1.8.4 i cos nie pobiera transakcji.

rano mialem wersje bodajże 1.8.1 i tez nie pobieralo. tez tak macie?

 

 

odznaczyłem na podstawie zmian w historii i zaczeło pobierac :)

Link to postu

Działam na niej od tygodnia (dokładnie od piątku wieczora) i nie zauważyłem błędów, których nie byłoby w poprzedniej wersji.  Niestety w tym wypadku pytanie o tyle nie jest zasadne, że wersja ta umożliwia pobranie transakcji, których w inny sposób Sello zupełnie nie ma szans pobrać - w związku z czym jej instalacja nawet przy umiarkowanym  ruchu na Allegro jest niezbędna...

Link to postu

Każdy ma inne spojrzenie na temat instalowania wersji beta oprogramowania. My na razie radzimy sobie z "uciekającymi transakcjami" realizując je ręcznie. Zdecydowanie wolimy poczekać, aż wersja 1.8.4 będzie stabilna i nie będzie miała błędów.

 

ST czy wiadomo już coś w kwestii stabilności wersji 1.8.4 ??

 

Pozdrawiam,

Rafał

Link to postu

Wersja Sello 1.8.4 zainstalowana. Transakcje się pobierają, czyli praktycznie wszystko ok. Występuje jednak sporadyczny problem z wysyłaniem oraz odbieraniem wiadomości przez Sello. Sam program Sello nie raportuje problemu jednak NIS wyświetla co jakiś czas informację o zerwaniu połączenia z serwerem wiadomości:

 

"Nie można wysłać wiadomości e-mail, ponieważ połączenie z serwerem pocztowym zostało przerwane."

 

Jak rozumiem temat jest już znany wnioskując po wątku:

http://forum.sello.pl/index.php?topic=4901.0

 

Z niecierpliwością czekam na rozwiązanie problemu,

Rogul

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...