Skocz do zawartości

Problem z pobieraniem e-maili z zewnętrznego hostingu

Polecane posty

Mamy hosting na linuxpl.com

tam mamy skrzynki emailowe - niestety jak wykonamy update sello powyżej

wersji 1.8.1  nie ściągają się emaile. Tzn połacznie jest ale wyskakuje

błąd NULL  i nie zapisuje maila. Jakby go nie ściągał z serwera.

Hosting  mówi że program próbuje ale nie pobiera- martwi mnie to bo jest wersja

1.8.2 i 1.8.4  gdzie wysokie numery aukcji są obsługiwane, a my nie możemy

uaktualnić oprogramowania.

 

Jest na to jakaś rada ?

 

Czy w sieci trzeba update wszytkich stacji od razu - nie chce eksperymentować

na całej sieci ....

 

bartosz

Link to postu

Hmm, wersja 1.8.2 oraz 1.8.4 nie aktualizują bazy z wersji 1.8.0, więc nie widzę powodu, dla którego nie miałoby na tej samej bazie działać jednocześnie Sello w różnych wersjach na różnych stanowiskach.  Lepiej, żeby się BarteK wypowiedział, ale w/g mnie możesz do czasu usunięcia problemu z mejlami korzystać na jednym stanowisku z 1.8.0 lub 1.8.1 i tam tylko pobierać pocztę, a na pozostałych z 1.8.4 i tam dane z Allegro (czy jakaś podobna kombinacja).  Niestety praktycznie na pewno nie da się skonfigurować pobierania automatycznego tak, żeby to wszystko działało.

Link to postu

Nie testowaliśmy takiego rozwiązanie, jednak jest szansa, że będzie to działać. W razie czego można zawsze powrócić do wersji wcześniejszej.

 

Raczej nie liczyłem na radę metodą biblijną .... szukajcie a znajdziecie ;)

 

Dlaczego nie zciągają się maile z takiego hostingu ?

Dość dziwne 1.8.1 ściąga a 1.8.4 nie ? przy tych samych ustawieniach

Link to postu

od wersji 1.8.2 zmienił się mechanizm pobierania wiadomości i stąd te całe cyrki.

Na nas także trafiło i teraz jesteśmy zmuszeni pobierać wiadomości na stanowisku z wersją 1.8.1

 

To może Ekipa sello udostępni info co żądać od providerów  bo to jest bez sensu.

Co mają zmienić  i tyle ...

 

Albo niech ktoś poradzi jakieś konto mailowe bez limitu wiadomości za free co działa z Sello 1.8.4

 

 

Link to postu

w moim przypadku to wina leży po stronie Sello (1.8.2 - 1.8.4) ponieważ pozwala na odebranie tylko 5 wiadomości, reszta kończy się błędem:

 

Błąd PASS_response: przekroczono czestotliwosc nawiazywanych polaczen, max 5 polaczenia na 1 minute

 

a odpowiedź hostingodawcy":

 

Szanowni Państwo,

informujemy o wprowadzeniu zabezpieczenia w zakresie częstotliwości

pobierania poczty e-mail na serwerach hostingowych AZ.pl. Niniejsze

zabezpieczenie zostało wprowadzone w celu zapewnienia stabilnego działania

usług.

Prosimy o dopasowanie w Państwa programach pocztowych częstotliwości

pobierania poczty nie częściej niż 5 połączenie na minutę dla konta

e-mail.

 

a i nie jest to darmowy hosting ;),

Link to postu

Ja na hostingu linuxpl lecę chyba ze 3 lata. Najpierw tylko na zdjęcia potem poszły strony i skrzynki pocztowe. Nie miałem nigdy takiego problemu z pobieraniem wiadomości. Mam taką konfigurację:

mail.jpg

 

 

Konfigurację mam OK i ona działa na  Sello 1.8.1  - jak uaktualnie na 1.8.2  to mi nie pobiera maili ?

 

Jaklą ty masz wersję sello ?

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...