Skocz do zawartości

Wysyłka w ciągu: 2 dni ?

Polecane posty

jeśli przy wystawianiu dasz "natychmiast", to na aukcji masz "od 24H"

bo wg allergio czas realizacji to czas wysyłki i dostawy

 

http://allegro.pl/help_item.php?item=3442

 

pozdrawiam

 

kolega mnie nie rozumie...

 

"pomimo ustawienia podczas wystawiania "wysyłka w ciągu: 24 godziny" to w sello w aukcjach trwających a zatem i przy ponownym wystawianiu jest nagle "wysyłka w ciągu: 2 dni""

 

więc na allegro mam czas realizacji "od 2 dni" a przy ponownym ustawieniu będzie chyba "od 3 dni" ?

Link to postu

kolega mnie nie rozumie...

 

"pomimo ustawienia podczas wystawiania "wysyłka w ciągu: 24 godziny" to w sello w aukcjach trwających a zatem i przy ponownym wystawianiu jest nagle "wysyłka w ciągu: 2 dni""

 

więc na allegro mam czas realizacji "od 2 dni" a przy ponownym ustawieniu będzie chyba "od 3 dni" ?

 

Pobierasz pełne informacje o wszystkich aukcjach (również tych wystawionych z Sello)?  Być może w WebAPI nachrzanili przy okazji zmian w sposobie prezentacji tego parametru i teraz zwraca nieprawidłową wartość.  U siebie nie zauważyłem tego problemu - miałem i nadal mam 24 godziny.

Link to postu

Pobierasz pełne informacje o wszystkich aukcjach (również tych wystawionych z Sello)?

 

tak, raz na jakiś czas pobieram pełne dane

 

Być może w WebAPI nachrzanili przy okazji zmian w sposobie prezentacji tego parametru i teraz zwraca nieprawidłową wartość.

 

dowiedziałem się, że podobno tak, webapi zwraca parametr zamiast "wysyłka w ciągu" to "wysyłka w ciągu + minimalna dostawa"

Link to postu

czy ktoś także zauważył, że pomimo ustawienia podczas wystawiania "wysyłka w ciągu: 24 godziny" to w sello w aukcjach trwających a zatem i przy ponownym wystawianiu jest nagle "wysyłka w ciągu: 2 dni", czy tylko ja tak mam ?

 

sello 1.8.4

 

Nie ma tu żadnego błędu !!!

 

Proszę zwrócić uwagę, że Allegro zmieniło na aukcjach informację z wysyłka w ciągu  na Czas realizacji. A na czas realizacji składa się według Allegro:

Sprzedający wysyła towar w ciągu 24 godzin.

Czas dostawy przez przewoźnika to 1 dzień.

 

Stąd te 2 dni. Dlatego też nic w tej materii nie zmieniałbym, ani nie blokował w Sello.

 

Link to postu

czy ktoś także zauważył, że pomimo ustawienia podczas wystawiania "wysyłka w ciągu: 24 godziny" to w sello w aukcjach trwających a zatem i przy ponownym wystawianiu jest nagle "wysyłka w ciągu: 2 dni", czy tylko ja tak mam ?

 

sello 1.8.4

 

Nie ma tu żadnego błędu !!!

 

Proszę zwrócić uwagę, że Allegro zmieniło na aukcjach informację z wysyłka w ciągu  na Czas realizacji. A na czas realizacji składa się według Allegro:

Sprzedający wysyła towar w ciągu 24 godzin.

Czas dostawy przez przewoźnika to 1 dzień.

 

Stąd te 2 dni. Dlatego też nic w tej materii nie zmieniałbym, ani nie blokował w Sello.

 

 

http://forum.sello.pl/index.php?topic=5091.msg31907#msg31907

Link to postu

Właśnie nie usuną, już o tym rozmawiałem z nimi :). To jest celowe działanie. Natomiast pobieranie danych nie ma sensu, bo przy czasie realizacji 7dni + 1 dzień wysyłki spowoduje że pobrana wartość będzie równa 8 dni - a tego nie ma w słowniku więc aukcja taka może generować potem błąd przy wystawianiu ponownym.

 

Parametr ten zawsze można ustawić zbiorczo w aukcjach przygotowanych.

Link to postu

Właśnie nie usuną, już o tym rozmawiałem z nimi :). To jest celowe działanie. Natomiast pobieranie danych nie ma sensu, bo przy czasie realizacji 7dni + 1 dzień wysyłki spowoduje że pobrana wartość będzie równa 8 dni - a tego nie ma w słowniku więc aukcja taka może generować potem błąd przy wystawianiu ponownym.

 

Celowe?  Tzn. w jakim celu - spowodowania rozbieżności danych chyba...

 

Mimo wszystko w/g. mnie lepiej, jeśli parametr będzie pobierany i wywoła błąd przy ponownym wystawianiu aukcji - wtedy pracownik tego nie przeoczy, a jeśli to pole będzie puste w pobranej aukcji to przy wznowieniu na 99% też tak zostanie.  W sytuacji, gdy prawie wszystkie aukcje wystawiane są z Sello i nie trzeba ich weryfikować o przeoczenie nietrudno.

Link to postu

Poza tym jaki procent osób wystawia z opcją realizacji zamówienia 7 dni.

 

Przy tym błędzie jaki jest to każdy, jeśli będzie wystawiał aukcję za pomocą "wystaw ponownie" bez korygowania czasu wysyłki, ponieważ przy każdym wystawieniu będzie wydłużał czas wysyłki (czas realizacji) o czas dostawy pobrany z allegro. Dodam, że jak na razie problem nie występuje do czasu pobrania pełnych danych o aukcjach.

Link to postu

Wszyscy będą musieli aktualizować parametr jeśli powielają aukcję wystawioną pierwotnie spoza Sello, bo przy każdym pobraniu po wystawieniu wartość ta będzie rosła.

 

Jeśli ktoś ustawi 24h, to po pobraniu aukcji kolejna wystawi się jako 2dni, co będzie widoczne na serwisie jako 3dni. Przy kolejnym pobraniu i wystawieniu będzie już 4dni itd.

 

Sytuacji takiej nie będzie po wprowadzeniu wspomnianej poprawki jeśli aukcje będą wystawiane przez Sello. Raz ustawiona wartość już tam zostanie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...