Skocz do zawartości

Niedociągnięcia w Sello

Polecane posty

Poniżej drobne ale czasami bardzo irytujące błędy, które ciągną się od początku mojej pracy w Sello:

 

  • Przygotowanie aukcji z towaru "niedostępnego", zgłaszane w 2010 roku http://forum.sello.pl/index.php?topic=3452.msg22137#msg22137
  • Brak możliwości pracy "wielooknowej" dot. to głównie modułu wiadomości
  • Otwieranie płatności (allegro.pl/myaccount/newpayments_payment_details.php?trans_id=) w wewnątrz wiadomości - głównie irytujące gdy chcemy sprawdzić płatność z poziomu transakcji
  • Otwieranie odnośników (allegro.pl/show_item.php?item=) w niedomyślnej przeglądarce Internet Explorer  >:(

 

Link to postu

To ja jeszcze dorzucę taką pierdółkę, ale irytującą pierdółkę. Zgłaszaną bardzo dawno temu, a nie poprawioną do tej pory. Poprawka to pewnie 5min waszej pracy.

 

W słownikach dostawców mam taki szablon linku:

http://www.dpd.com.pl/tracking.asp?p1=[Paczka::NumerNadania]&przycisk=Wyszukaj&Mark=18

 

W mailu do klienta link jest poprawny, klikalny, przenosi od razu do monitorowania paczki w DPD (ale problem jest z dowolnym linkiem dowolnej firmy).

 

W Sello, jak wejdę w wysłaną paczkę i kliknę w tą niebieską strzałeczkę przy linku też jest OK. Np.

http://www.dpd.com.pl/tracking.asp?p1=0004176091211A&przycisk=Wyszukaj&Mark=18

 

Natomiast w samej zakładce paczki wysłane odebrane, jeśli stanę na tej samej paczce, to na dole link wyświetla się prawidłowo, natomiast po kliknięciu w przeglądarce mam takie cholerstwo:

http://http//www.dpd.com.pl/tracking.asp?p1=0004176091211A&przycisk=Wyszukaj&Mark=18

 

Bardzo to irytuje, szczególnie jak klient wisi na telefonie i trzeba szybko odszukać informację o przesyłce.

Link to postu

To ja jeszcze dorzucę taką pierdółkę, ale irytującą pierdółkę. Zgłaszaną bardzo dawno temu, a nie poprawioną do tej pory. Poprawka to pewnie 5min waszej pracy.

 

W słownikach dostawców mam taki szablon linku:

http://www.dpd.com.pl/tracking.asp?p1=[Paczka::NumerNadania]&przycisk=Wyszukaj&Mark=18

 

W mailu do klienta link jest poprawny, klikalny, przenosi od razu do monitorowania paczki w DPD (ale problem jest z dowolnym linkiem dowolnej firmy).

 

W Sello, jak wejdę w wysłaną paczkę i kliknę w tą niebieską strzałeczkę przy linku też jest OK. Np.

http://www.dpd.com.pl/tracking.asp?p1=0004176091211A&przycisk=Wyszukaj&Mark=18

 

Natomiast w samej zakładce paczki wysłane odebrane, jeśli stanę na tej samej paczce, to na dole link wyświetla się prawidłowo, natomiast po kliknięciu w przeglądarce mam takie cholerstwo:

http://http//www.dpd.com.pl/tracking.asp?p1=0004176091211A&przycisk=Wyszukaj&Mark=18

 

Bardzo to irytuje, szczególnie jak klient wisi na telefonie i trzeba szybko odszukać informację o przesyłce.

 

Runo, wpisz w dostawcach link bez http:// U mnie działa.

Link to postu

podniosę priorytet 1,3,4, natomiast 2 nie będzie zrealizowany, gdyż wiąże się to z całkowitym przebudowaniem architektury programu i zajmie to bardzo dużo czasu. Można to zawsze zasymulować uruchamiając dwie instancje Sello na jednym komputerze.

 

CO do 1 to protestuję. Powinna być możliwość wystawienia aukcji z towaru o stanie zerowym! np w sytuacji kiedy czekam na dostawę i wiem, że towar będzie na dniach. Wtedy wystawiam pomimo stanu zerowego. Ktoś kupuje a w międzyczasie towar przychodzi i wprowadzam go do subiekta, synchronizuję i towar w sello nie jest już zerowy. To wszystko logicznie poasuje. Jeśli ktoś ma obawy żeby nie wystawić towaru którego nie ma, wystarczy użyć filtra i odfiltrować te o stanie zerowym.

Link to postu

PROTESTUJĘ PRZECIW PROTESTOWANIU :)

 

Koniecznie poprawić! Jeśli jest ilość np. 1 i zarezerwowane 1, to na liście towarów z parametrami > niezerowe > niewystawione ta pozycja ma się nie pojawiać. Jak ktoś chce wystawić to niech wybiera > zerowe > niewystawione.

 

Aktualnie nie można zrobić ctrl+a i wystaw z szablonu (przy opcji towary > niezerowe > niewystawione, tylko trzeba sprawdzać, czy jakiś towar nie ma ilości równej z rezerwacją.

Link to postu

PROTESTUJĘ PRZECIW PROTESTOWANIU :)

 

Koniecznie poprawić! Jeśli jest ilość np. 1 i zarezerwowane 1, to na liście towarów z parametrami > niezerowe > niewystawione ta pozycja ma się nie pojawiać. Jak ktoś chce wystawić to niech wybiera > zerowe > niewystawione.

 

Aktualnie nie można zrobić ctrl+a i wystaw z szablonu (przy opcji towary > niezerowe > niewystawione, tylko trzeba sprawdzać, czy jakiś towar nie ma ilości równej z rezerwacją.

 

Rzeczywiście sello powinno uwzględniać rezerwacje o co sam już postulowałem jakiś czas temu. Czyli jeśli stan jest 1 ale 1 zarezerwowany wybierając niezerowe > niewystawione sello nie powinno takiego towaru pokazywać. Sam mam z tym wieczny problem bo muszę ręcznie takie odznaczać. Powiem więcej sello nie powinno pokazywać w takiej sytuacji również przedmiotów w transakcjach! (z tym, że można sobie z tym problemem poradzić w ten sposób że kolumnę w transakcjach można uszeregować)

 

Mi chodzi tylko o sytuację z pkt. 1 kiedy ktoś postuluje aby nie można było wystawiać przedmiotów ze stanem zerowym.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Porównałem ostatnio program Sello (wersja 1.9.0) z rozwiązaniem jakie proponuje Allegro.pl - Menedżer Sprzedaży

Zaznaczam, że przerobiłem przy pomocy obu rozwiązań sporo aukcji.

 

Sello wypada na + jednak jest kilka minusów:

Minusy jakie zauważyłem w programie Sello:

 

1. Gdy klient zmieni adres w formularzu pozakupowym to nowy adres wysyłki pojawia się wprawdzie w danej Transakcji w zakładce Formularze,

ale muszę pamiętać o tym, żeby kliknąć kopiowanie danych (Przycisk Kopiuj wszystko lub Przycisk "<" przy adresie do wysyłki. po to żeby zaktualizować adres do wysyłki (w Menedżerze Sprzedaży dzieje się to automatycznie)

Wysłałem przez to 4 paczki na adres inny niż klient podał w formularzu pozakupowym.

 

Możliwe rozwiązanie:

Dodać gdzieś możliwość włączenia automatycznego kopiowania wybranych danych z formularza pozakupowego.

 

Temat szeroko poruszany w innym wątku, skoro pełna automatyzacja nie jest na razie możliwa to dać chociaż możliwość włączenia automatycznego kopiowania adresu + ewentualnie automatyczne dodanie do notatek uwag klienta.

 

 

2. W allegro gdy klient doda jakąś notatkę to podczas drukowania listy wysyłkowej jest ona automatycznie widoczna.

 

Możliwe rozwiązanie:

Rozwiązać Pkt 1. + ustawiamy sobie domyślny szablon notatek z zaznaczną opcją wydruk.

 

3. Wyszukiwanie (F7) dodać opcję Wyszukaj wg całej transakcji (szukało by wtedy wg nr aukcji (również zgrupowanych transakcji), Adresu do wysyłki, Adresu dokumentowego, tytułu aukcji (również zgrupowanych transakcji) , nazwy klienta itd...

 

4. Wyszukiwanie Ctrl + F dla transakcji po tytule dla grupy transakcji

Możemy wtedy podać tytuł aukcji, i dla pojedynczych transakcji szuka, a dla zgrupowanych transakcji po tytule aukcji nie szuka.

 

5. (Pokaż w serwisie) dla paczek zawierających grupę transakcji

Dla Grupy transakcji w zakładce Transakcje możemy kliknąć link do aukcji, natomiast gdy utworzymy paczkę dla grupy transakcji, nie mamy takiej możliwości.

 

6. Proste przenoszenie Paczki z "Do wysłania" do "Do Odbioru", albo z "Do wysłania" do "Zablokowane"

Możliwe rozwiązanie: odruchowo klikam w takiej sytuacji prawym na paczkę i szukam opcji której na razie nie ma.

 

7. Czasem zachodzi potrzeba usunięcia paczki i "sprawienia", aby pojawiła się ona w zakładce transakcje. Początkujący użytkownik programu ma z tym problemy:

Usuwanie paczki w zakładce Paczki

Klikam prawym i usuń lub Delete na klawiaturze dla wybranej paczki i do końca nie wiem co się wtedy stanie z transakcją. Pojawia się wtedy komunikat Czy na pewno usunąć wybraną pozycję? Zamiast tego dać np: Czy na pewno usunąć wybraną pozycję i przenieść transakcję do zakładki "Do paczek"

 

 

 

Na razie nic więcej nie przychodzi mi do głowy.

Proszę o rozważenie moich sugestii.

 

Link to postu

1. Automatyzacja (tam gdzie jest to możliwe) pojawi się prawdopodobnie w kolejnej wersji (1.11)

 

3. dopisane do sugestii

 

4. ctrl+f jest mechanizmem samej listy (zewnętrzny komponent) i wyszukuje po sortowanej kolumnie. Raczej tutaj żadnych zmian nie planujemy.

 

5. dopisane

 

6. To nie może być opcja w menu kontekstowym, gdyż położenie paczki wynika z jej atrybutów, np płatne z góry/za pobraniem. Ustawienie tego znacznika powoduje uruchomienie szeregu akcji jak np wybór sposobu dostawy i musi się to odbywać pod nadzorem użytkownika. Program sam się nie domyśli jaką dostawę wybrać. Zakładki są tylko prostymi filtrami na wszystkie elementy (np. paczki), więc paczka nie posiada przypisania do zakładki, to zakładka (jej filtr) decyduje o tym które paczki się tam wyświetlają.

 

7. Paczka nie pojawia się w transakcjach. Zakładki w module transakcji to również filtry, więc jeśli transakcja nie posiada paczek to łapie się automatycznie pod filtr "Do paczek" przez co jest tam wyświetlana. Normalnie wszystkie transakcje są w zakładce "Wszystkie" bo tam nie ma żadnego filtru na dane.

Link to postu

Jeszcze jeden uciążliwy problem/błąd:

Błąd przy tworzeniu/aktualizacji dokumentu do transakcji xxx: Nie znaleziono dokumentu w programie sprzedaży

 

Nie zawsze ale dość regularnie się powtarza w takim scenariuszu (Klient rezygnuje z zakupu):

 

1. Lista transakcji -> zakładka dokumenty -> dokument wstępny -> operacje -> Usuń

2. Czekamy, aż się skończy synchronizacja.

3. Wchodzimy do transakcji -> Cechy -> Nie twórz dokumentu wstępnego

4. Naciskamy przycisk OK

 

Następna synchronizacji wypluwa ten błąd.

 

Co robię aby to naprawić ?

 

Wchodzę to transakcji, ustawiam dokument wstępny, synchronizuje subiekta. Następnie ponawiam (4 punkty) to co wyżej napisałem, ewentualnie z poziomu SQL zmieniam pole tr_InitDocDirty.

Link to postu

Z tego, co pamiętam w którejś wersji miało być dorobione przejście bezpośrednio z okna raportu do obiektu, który wywołał błąd - jak na razie nie zostało to wprowadzone.  Poniżej zapytanie SQL, które powinno usunąć problem (usunie konieczność aktualizacji zamówienia dla wszystkich transakcji, dla których nie jest ono utworzone):

 

UPDATE tr__Transaction SET tr_InitDocDirty = 0 WHERE tr_InitDocId IS NULL

 

Na wszelki wypadek drugie, analogiczne, dla dokumentów końcowych.  Aczkolwiek tu się chyba w ogóle nie zetknąłem z sytuacją, gdy dokument miałby być poprawiany z Sello:

 

UPDATE tr__Transaction SET tr_DoneDocDirty = 0 WHERE tr_DoneDocId IS NULL

 

ATSD Sello Teamie: to nie jest błąd trudny do naprawienia - np. można zapytania takie, jak powyższe odpalać okresowo (choćby zawsze przed aktualizacją dokumentów) i po sprawie.  Może udałoby się poprawić to w jednej z najbliższych wersji?

Link to postu

Gorzej jak nie wiemy, o jaką transakcję chodzi. Potem - przynajmniej dla mnie - jest nie do wyśledzenia... Ja już to ignoruję, choć może SelloTeam ma jakiś pomysł, żeby w błędach wksazywało o którą transakcję konkretnie chodzi?

 

Ja lokalizuje takie transakcje zapytaniem:

 

SELECT    cs__Customer.cs_Nick, tr__Transaction.tr_Id, tr__Transaction.tr_CreationDate, tr__Transaction.tr_Source, tr__Transaction.tr_DeliveryCost,

                      tr__Transaction.tr_Payment, tr__Transaction.tr_InitDocDirty, tr__Transaction.tr_DoneDocDirty

FROM        cs__Customer INNER JOIN

                      tr__Transaction ON cs__Customer.cs_Id = tr__Transaction.tr_CustomerId

WHERE    (tr__Transaction.tr_InitDocDirty = 1) OR

                      (tr__Transaction.tr_DoneDocDirty = 1)

Link to postu

Witam wszystkich serdecznie,

To mój pierwszy post - zwykle przeszukiwałem forum i znajdowałem interesującą mnie odpowiedz ale tego problemu nie mogę rozwiązać.

Mianowicie nieraz nie pobiera mi transakcji + formularza dostawy (maile o niej docierają do mnie)

Dla przykladu aukcja numer 2274994159 sprzedane wczoraj o 18:52 pozostałe sprzedane przedmioty z innych aukcji sello ściągnęło bez problemu.

Kilka razy wcześniej miałem już taki problem - niestety musiałem wprowadzać z palca dana paczkę a ta pojawiała się następnego dnia na liście transakcji nowych.

wersja sello to 1.0.0.1508

Pozdrawiam

Karol

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...