Skocz do zawartości

Długie tworzenie dokumentów końcowych na komputerze klienckim (Subiekt GT 1.67 SP1 HF2)


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Cezary Proczkowski,

Polecane posty

Od dwóch dni po aktualizacji Subiekta Gt do wersji 1.67 SP1 HF2 wystąpił problem z bardzo długim oczekiwaniem na stworzenie dokumentu w Sgt z poziomu Sello. 
Aktualna wersja Sello 1.39.0
system operacyjny na serwerze Windows Server 2008 R2 Foundation
5 stacji roboczych na Windows10 pracuje w domenie
Na każdym komputerze klienckim dokumenty tworzą się bardzo długo, ok 1-1,5 minuty. Na serwerze ok 10-15 sekund. Drukarka fiskalna skonfigurowana jest z jednym z komputerów klienckich w kasie
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu ponieważ firma nie może normalnie funkcjonować, prowadzimy sprzedaż internetową oraz bezpośrednio w sklepie

Link to postu

Powinien być ok, ale z jakiegoś powodu nie widać na tym serwerze baz. Czy autentykacja Windows była zawsze używana i to działało? Czy po jej wyłączeniu i zalogowaniu się z uwierzytelnianiem SQL (login i hasło) bazy są wyświetlane?

Link to postu

Wydaje mi się że nie było problemów z logowaniem za pomocą autentykacji Windows, choć nie pamiętam kiedy ostatnio korzystaliśmy. Ale teraz jest coś ewidentnie nie tak. Logowałem się za jej pomocą i nazwą serwera i jego IP, rezultat ten sam, nie znaleziono baz. Natomiast po jej wyłączeniu i zalogowaniu się z uwierzytelnianiem SQL (login i hasło) bazy są wyświetlane (zrzuty poniżej), tak po nazwie jak i po IP serwera. Jednak czas logowania jest tak samo długi ok. minuty. Już samo logowanie do profilu jest błyskawiczne.

logowanie_haslem1.JPG

logowanie_haslem2.JPG

logowanie_haslem3.JPG

Link to postu

Problem dotyczy bardziej Subiekta niż Sello, ale w wątku który zacytowałem powyżej jest jeszcze informacja o tym, aby spróbować wyłączyć zaporę sieciową

 

 

oraz przestawić sieć na prywatną:

 

Czy oba te zabiegi również nie przynoszą żadnych rezultatów?

Link to postu
  • Rozwiązanie

Ponieważ żaden z uczestników wyżej wspomnianego tematu nie napisał czy i w jaki sposób sobie poradził, napisałem wiadomość z pytaniem bezpośrednio do Krzysztof Fruga który był najaktywniejszym uczestnikiem i dowiedziałem się, że poradził sobie wyłączając zaporę na SERWERZE. Ja niestety wyłączałem ją na stacjach i nie było efektu, a przecież to logiczne że powinienem na serwerze. Teraz pomogło, ale uważam że jest to tylko półśrodek, trzeba by było zdiagnozować i usunąć przyczynę problemu. Zwłaszcza, że nasz serwer oparty jest na NIEWSPIERAANYM już systemie Windows Server 2008 R2 Foundation i obawiamy się o bezpieczeństwo naszej niechronionej sieci komputerowej. 

Czy mógłbym prosić o jakieś dodatkowe wskazówki co jeszcze może być nie tak?

  • Lubię to 1
Link to postu
W dniu 6.11.2021 o 07:58, Mariusz Kownacki napisał:

Trzeba by dodać wyjątki do zapory sieciowej.

Konfigurowanie zapory Windows

https://www.testasoft.pl/konfigurowanie-sql-server-express

 

Może to Panu pomoże, ja robiłem według tego i u mnie działa

 

 

Wielkie dzięki, nareszcie konkrety, zrobiłem co trzeba i działa, pozdrawiam

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...