Skocz do zawartości

Wsparcie dla wag z interefejsem USB, RS232

Polecane posty

Dzień dobry,

Chciałbym poruszyć sprawę braku wsparcia dla wag z interfejsem USB/RS232. W programie mamy tylko wagi etykietujące. W sytuacji kiedy prowadzi się sprzedaż produktów ważonych sporym ułatwieniem był by odczyt informacji o wadze produktów wprost z wagi. Zakładam scenariusz: Tworzymy dokument, wybieramy asortyment (w przypadku towaru z jednostką wagi) po przejściu kursora do pola Ilość pojawia się monit "Czy chcesz odczytać wagę z urządzenia". Oczywiście można by się było pokusić o odczyt ilości sztuk, jeśli waga była by w trybie przeliczania wagi na sztuki.

Pozdrawiam

Link to postu
  • 7 miesięcy temu...

Witam,

Co do wymienionej przejściówki nie mam pewności - zawsze używałem DIGITUS'a i na nim z żadnymi urządzeniami RS nie było problemu. Sam czekam na pojawienie się CAS SW-II USB bo celuję w ten model. Insert proponuje wagi ELZAB ale reszta modeli RS/USB chyba też powinna sobie dać radę.

Pozdrawiam

Link to postu

Rodzaj połączenia (wtyczka RS-232, USB), a tym bardziej model konwertera USB/RS-232, nie ma żadnego znaczenia, istotny jest sposób komunikacji, czyli protokół.

Nie można także mylić wag etykietujących z wagami elektronicznymi, to są urządzenia o całkowicie innej funkcjonalności.

 

Zgodnie z informacją dostępną na naszych stronach, obecnie obsługiwane są wagi elektroniczne zgodne z protokołem Elzab. Wymienione wagi (CAS, Dibal) będą działać, ale tylko pod warunkiem, że są zgodne z protokołem Elzab. Według moich informacji nie są.

Sterownik wag elektronicznych umożliwiający obsługę wag zgodnych z protokołem CAS ukaże się w jednej z najbliższych wersji SUZ.

Link to postu
10 minut temu, Mariusz Białek napisał:

Co do przejściówek to prawda, że są one praktycznie bez znaczenia ale co wspomnianego Digitusa nigdy nie miałem z nim problemu.

Bez znaczenia, gdy próbuje się podłączyć urządzenie całkiem innego typu do istniejącego sterownika.

Ale oczywiście jest istotna jakość wykonania przejściówki, bo jeśli jest kiepska, to pojawią się problemy z połączeniem i błędy podczas pracy. Polecam przejściówki z chipsetem Prolific, dobrze wykonane.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

kurcze kupiłem nawet wagę elzab c17ve i nic - udało się komuś to połączyć, 

 

Jak ustawiam - Znajdź nazwę portu - TAK:

Elzab Sterownik uniwersalny: Brak połączenia z urządzeniem. Nie znaleziono portu komunikacyjnego. Należy zweryfikować, czy waga jest podłączona przewodem USB i skonfigurowana do komunikacji przez USB.

 

a jak NIE i wpisuję COM3 - czyli taki jak Prolific 

Elzab Sterownik uniwersalny: Brak połączenia z urządzeniem. Brak odpowiedzi urządzenia.
 


 

Edytowane przez kleofas k.
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...