Skocz do zawartości

Import pliku epp. do Rachmistrza

Polecane posty

Pracuje na rachmistrzu nexo pro  i gratyfikancie nexo pro . Do gratyfikanta wprowadzani są pracownicy, do których przyporządkowywane są organy podatkowe. Za pomocą MegaFakturki Pro tworzone są dokumenty sprzedaży  epp importowane do Rachmistrza. Za pomocą plików MT 940 importowane są operacje bankowe ( chodzi o rozliczanie różnić kursowych ). Prawdopodobnie w trakcie importu operacji bankowych lub EPP dochodzi do zmiany danych organów podatkowych ( jednak jest to ciężkie do ustalenia, problem może też wynikać z importu plików epp ).

Nadmieniam ,że są to wszystko operacje w EUR i klientami są osoby fizyczne i Firmy z Niemiec 

Mam teraz problem który mój informatyk od miesiąca nie daje sobie rady , jest to najprawdopobniej błąd programu , Pisałam już wcześnie w X o tym problemie ale dalej nic nie wiem . mam program  niby najlepszy i wersję wzbogaconą bo nexo pro a ręcznie wklepuję  dokumenty a te które jakoś cudem przeszły poprawiam bo ukazują się  jako  Urzędy Skarbowe. Nie wspomne o tym że w programie kadrowo-płacowym Gratyfikant musiałam u pracowników zmieniać  US bo wgrały się u danych pracownika zamiast US dane klienta zagranicznego . 

Link to postu
W dniu 20.11.2021 o 12:53, Genowefa Rypel napisał:

Pracuje na rachmistrzu nexo pro  i gratyfikancie nexo pro .

Opisuje Pani problem w dziale GT.

 

W dniu 20.11.2021 o 12:53, Genowefa Rypel napisał:

jest to najprawdopobniej błąd programu

Nawet jeśli to potrzebne są kroki do powtórzenia problemu, aby móc go poprawić, a do tego będzie potrzebny plik epp i/lub dane programu Rachmistrz nexo, więc nie jest to problem do rozwiązywania przez forum tylko w miejscu występowania problemu.

 

ps.

Jako obejście / rozwiązanie docelowe można też spróbować zastosować zmianę parametrów komunikacji i wyłączyć aktualizację kartotek:

 KF.png.668e26795b584292b1a1ed19f1f4cd1d.png

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu

Program Mega Fakturka stosuje w pliku EPP, w polu symbolu klienta, identyfikator bazodanowy pomimo, że symbol można jawnie podać w kartotece klienta. Wystarczy teraz, że taki symbol w EPP pokryje się z symbolem klienta w nexo, który będzie organem podatkowym i dodatkowo po obu stronach nie będzie NIPu i problem gotowy. Myślę, że jest tutaj pole do poprawy przez InsERT.

 

PS.

Ten sam problem może powstać również podczas importu z Subiekta 123 - tam w ogóle nie ma symboli w kartotekach i również stosowane są identyfikatory bazodanowe (tak myślę).

Link to postu
W dniu 20.11.2021 o 19:34, Jacek Izydorczyk napisał:

Program Mega Fakturka stosuje w pliku EPP, w polu symbolu klienta, identyfikator bazodanowy pomimo, że symbol można jawnie podać w kartotece klienta. Wystarczy teraz, że taki symbol w EPP pokryje się z symbolem klienta w nexo, który będzie organem podatkowym i dodatkowo po obu stronach nie będzie NIPu i problem gotowy.

W takim razie powinno zadziałać kolejne obejście problemu - wystarczy zmienić / nadawać symbole organów podatkowych nie będące liczbami - do momentu:

W dniu 20.11.2021 o 19:34, Jacek Izydorczyk napisał:

Myślę, że jest tutaj pole do poprawy przez InsERT.

 

Link to postu
  • 2 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...