Skocz do zawartości

Powielanie aukcji (opisu) w Sello - PASKUDNE

Polecane posty

Większość opisów tworzę opcją "powiel". Kolejność zawsze taka sama:

- podstawowe, opis, zdjęcia, przycisk "OK".

 

Sporadycznie zdarza się, że opis pozostaje nie zaktualizowany. Nie jestem w stanie znaleźć reguły ale mam całkowitą pewność, że problem występuje. Po naciśnięciu OK nie pojawiają się żadne komunikaty.

 

Wprowadzany opis to czysty HTML.

Parametry główne i zdjęcie aktualizują się prawidłowo.

 

Do tej pory myślałem, że to moja nieuwaga ale dziś zdarzyło się dwukrotnie a wprowadzane do opisu wartości były na tyle charakterystyczne, że wpisywałem je na pewno.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Problem wciąż u mnie występuje. Zauważyłem, że częściej się to zdarza gdy ostatnią, przed naciśnięciem "OK", wykonaną operacją jest zmiana grupy towarowej. Wybieram grupę po czym naciskam "Nie" (pytanie na podstawienie wartości).

 

Korzystam z wersji sieciowej (serwer jest w LANie) jako jedyny klient.

Link to postu

Nie jestem w stanie krok po kroku powtórzyć opisanego zdarzenia. Zawsze udaje się modyfikacja zdjęcia oraz parametrów z ekranu startowego, błąd jeśli występuje dotyczy zawsze opisu.

 

Jeśli jest to błąd systematyczny to wyjątkowo rzadkiej próby bo wiem coś o testowaniu oprogramowania ;-)

 

Być może pomocne będą informacje:

- dotyczą mnie opisane problemy: http://forum.sello.pl/index.php?topic=5414.0

- baza danych znajduje się na komputerze stacjonarnym dwa pokoje dalej a ja korzystam z Wi-fi (ponieważ jest to blok i widzę kilkanaście innych sieci z połączeniem szału nie ma - teoretyczna prękość 300Mb, praktyczna max 20Mb w dodatku czasem komunikacja sieciowa zwalnia, jest to uciążliwe ale da się pracować).

 

Moje domysły...

Jeśli zapis wykonywany jest serią insertów i nie jest obłożony transakcją to być może coś nie dociera do bazy?

 

Ponieważ modyfikując aukcję zmieniam tylko część opisu być może program stwierdza, pomimo moich zmian, że nic się nie zmieniło?

 

Link to postu

Dzisiaj po raz kolejny tworzyłem opisy i udało mi się zaobserwować dziwny fakt.

 

Kolejno:

- zmodyfikowałem tytuł aukcji

- zmodyfikowałem opis

- usunąłem stare zdjęcie i dodałem nowe

- wróciłem na ekran startowy i zmieniłem towar (ikonką "wybierz towar")

- postanowiłem sprawdzić opis i... były tam stare wartości (sprzed edycji)

 

Sprawdziłem działanie przycisków "powtórz" i "cofnij". Zachowywały się jakby nic w okienku nie było edytowane.

 

Wniosek taki, że problem nie występuje przy zapisie ale znacznie wcześniej. Wydaje mi się, że nie wykonywałem żadnych innych czynności.

Link to postu
  • 2 lata później...

Demony powróciły. Problem nie pojawił się od wieków aż do... aktualizacji do 1.17.1 stało się dokładnie to samo co wcześniej - sekcja OPIS się nie zapisała. Tym razem działałem na wersji lokalnej MSSQL - to jedyan różnica.

 

Być może to zbieg okoliczności ale mało prawdopodobny. Robię 3.000 opisów rocznie i od dawna  przypadłość mnie nie spotkała a teraz po  aktualizacji niemal od razu.

 

Z kolejności w pierwszym zgłoszeniu jedyna różnica to, że nie dodałem nowego zdjęcia a jedynie usunąłem stare.

Link to postu

W chwili obecnej u mnie zanik opisu jest całkowicie powtarzalny.

 

Edytuję opis, usuwam zdjęcie i jest jak trzeba.

 

Klikam "Wybierz towar". Zmieniam grupę towaru - potem na pytanie o wypełnienie z szablonu odpowiadam "Nie". Opis wraca do stanu sprzed edycji.

 

W wersji 1.16 problemu nie było. Proszę o szybką poprawkę bo mnie trafi :)

Link to postu

Sprawdziliśmy na wersji 1.16 oraz z samego kodu wynika, że tak się działo zawsze. W momencie zmiany towaru zakładki z opisem i zdjęciami są odświeżane (np na potrzeby chociażby tagów, które muszą zmienić kontekst dotyczący towaru). Przy takim odświeżeniu opis w oknie jest odświeżany aktualną wartością wczytaną z bazy danych.

Rozwiązaniem jest zatem zmiana w pierwszej kolejności towaru, potem opisu i zdjęć, ewentualnie zapisanie opisu po zmianach i ponowne otwarcie aukcji do edycji.

 

Link to postu

W 1.16 na pewno działo się tak samo, wcześniej ten kod nie był zmieniamy od wielu wersji. Problem wynika z kolejności wykonywanych operacji, jeśli opis zostanie zmieniony na początku i potem zostanie zmieniony towar, to jest on resetowany do ustawień pierwotnych.

 

Poprawka może być trudna, bo w grę wchodzą tutaj dość głęboko zaszyte mechanizmy odświeżania zakładek. Spróbujemy coś z tym zrobić ale obiecać  w tej chwili nie mogę.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...