Skocz do zawartości

Aktualizacja kursów i dat dokumentu po wykupieniu abonamentu.

Polecane posty

Miałem przez jakiś czas niewykupiony abonament i nie aktualizowało mi kursów walut. Mam teraz dokumenty z nieaktualnymi kursami. W subiekcie już zaktualizowały mi się kursy walut ale teraz potrzebuje zaktualizować na tej podstawie dokumenty zbiorczo w taki sposób, żeby nie zmieniło mi wartości pozycji/dokumentu tylko żeby zmieniło sam kurs i datę kursu.

Link to postu

Mam pewien zbiór dokumentów WZ, które były wystawiane w walucie EUR przez pewien czas, kiedy abonament był nieaktywny w programie Subiekt GT. W rezultacie np. dokument z dnia 30/11/2021 ma podany kurs z dnia 15/11/2021 zamiast 29/11/2021. W dniu 15/11/2021 skończył się abonament i od tego czasu kursy walut nie pobierały się od Subiekta. Teraz kupiłem abonament, dokumentów jest dużo i zastanawiam się czy jest opcja w programie, żeby zaktualizować daty kursów i ich średnią wartość, żeby było poprawnie/aktualnie.

Link to postu

Znalazłem w rozszerzeniu sfera taką metodę jak PobierzKursWalutyWgParametrow i ona działa ale z jednym zastrzeżeniem. Mianowicie ona aktualizuje kurs, datę kursu itp ale aktualizuje też pozycje na dokumencie o nowe wartości co w efekcie daje nam dokument z nową wartością dokumentu (było 19,99 EUR a teraz jest 19,43 EUR).

Cytat

Metoda PobierzKursWalutyWgParametrow

Metoda umożliwia automatyczne ustawienie kursu waluty na dokumencie handlowym, zgodnie z ustawieniami parametrów danego dokumentu.

Uwagi

Metoda na podstawie ustawień atrybutów:
 - WalutaSymbol 
oraz ustawień parametrów danego dokumentu pobiera z tabeli kursów dostarczanej przez bank, który jest określony w programie jako podstawowy, odpowiedni kurs waluty i ustawia wartość atrybutu WalutaKurs. Metoda nadpisuje również wartości atrybutów: WalutaTabelaBanku, WalutaTypKursu, WalutaDataKursu.

Zostaje mi chyba ręcznie aktualizować atrybuty takie jak:

.WalutaTabelaBanku

.WalutaDataKursu

.WalutaKurs

 

No chyba, że istnieje inny/lepszy/szybszy sposób?

Link to postu

Początkowo pytałem o funkcjonalność w programie i kiedy dostałem odpowiedź, że nie ma takiej opcji, zrobiłem krok dalej i zacząłem szukać w rozszerzeniu Sfera dla Subiekta. Aktualnie przygotowuję rozwiązanie programistyczne, które upora się z tym problemem. Będą potrzebne dane z bazy sql na temat aktualnych kursów oraz metody dla obiektów Sfery.

Przy okazji podaje zapytanie do bazy SQL, pobierające średni kurs danej walut i daty dokumentu:

DECLARE @WalutaDokumentu VARCHAR(3) = 'EUR'
DECLARE @DataDokumentu DATE = '2021-11-01'
DECLARE @IdBankuTabeli INT = 1

SELECT TOP 1 CAST(wk_Data AS DATE), wk_Sredni
FROM sl_WalutaKurs 
INNER JOIN sl_WalutaTabelaKursow ON wtk_ID=wk_IdTabeli
WHERE 
	wk_Symbol = @WalutaDokumentu
	AND CAST(wk_Data AS DATE) <= DATEADD(day, -1, @DataDokumentu)
	AND wtk_IdBanku = @IdBankuTabeli
ORDER BY wk_Data DESC

Metodami WalutaDataKursu oraz WalutaKurs obiektu SuDokument aktualizujemy dane.

Edytowane przez mamut maniek
Link to postu
W dniu 1.12.2021 o 12:49, mamut maniek napisał:

Są, ale nie działają dla dokumentów magazynowych tylko handlowych.

Sprawdził Pan to, czy tylko opiera się na pomocy do Sfery ? Jeśli nie działa to co Pana powstrzymuje, aby dodać dokument handlowy, odczytać kurs i przepisać go do dokumentu magazynowego ? ;)

Link to postu
W dniu 1.12.2021 o 13:11, Daniel Kozłowski napisał:

Sprawdził Pan to, czy tylko opiera się na pomocy do Sfery ?

Sprawdziłem bo było by to dla mnie duże ułatwienie gdyby to działało dla dokumentów magazynowych. Pomoc do Sfery tylko to potwierdziła.

 

W dniu 1.12.2021 o 13:11, Daniel Kozłowski napisał:

Jeśli nie działa to co Pana powstrzymuje, aby dodać dokument handlowy, odczytać kurs i przepisać go do dokumentu magazynowego ?

W moim przypadku, dla tych dokumentów magazynowych nie są i nie będą tworzone dokumenty handlowe w Subiekt GT dlatego dużo szybciej można to rozwiązać posiłkując się zapytaniem do bazy SQL.

Edytowane przez mamut maniek
Link to postu
W dniu 1.12.2021 o 13:15, mamut maniek napisał:

Sprawdziłem bo było by to dla mnie duże ułatwienie gdyby to działało dla dokumentów magazynowych. Pomoc do Sfery tylko to potwierdziła.

Dziękuję za informację.

 

W dniu 1.12.2021 o 13:15, mamut maniek napisał:

W moim przypadku, dla tych dokumentów magazynowych nie są i nie będą tworzone dokumenty handlowe w Subiekt GT dlatego dużo szybciej można to rozwiązać posiłkując się zapytaniem do bazy SQL.

A czy ja coś pisałem o "realizacji" tych dokumentów magazynowych ? Wyraźnie napisałem o utworzeniu dowolnego dokumentu handlowego i "przepisaniu" z niego potrzebnych informacji do dokumentu magazynowego.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...