Skocz do zawartości

Błąd w pliku JPK-VAT

Polecane posty

Przy generowaniu pliku JPK-VAT początek NIP-u zaczynającego się od 11 zostaje wpisany w pozycji kod kraju. W danych kontrahenta wszystko jest wypełnione prawidłowo.

 

Niepoprawna wartość pola KodKrajuNadaniaTIN w wystąpieniu elementu SprzedazWiersz.
Błędny fragment pliku:
<SprzedazWiersz>
    <LpSprzedazy>1</LpSprzedazy>
    <KodKrajuNadaniaTIN>11</KodKrajuNadaniaTIN>
    <NrKontrahenta>32681405</NrKontrahenta>
    <NazwaKontrahenta>TASTE SP. Z O.O. SP.K</NazwaKontrahenta>
    <DowodSprzedazy>FS 8390K2/7634/21</DowodSprzedazy>
    <DataWystawienia>2021-12-01</DataWystawienia>
    <TypDokumentu>FP</TypDokumentu>
    <GTU_02>1</GTU_02>
    <K_19>269.28</K_19>
    <K_20>61.94</K_20>
<SprzedazWiersz>
[row: 3; column: 1232]: value '11' does not match any member types of the union

 

Proszę o radę jak to naprawić.

 

Link to postu
13 minut temu, Tomasz Lubczyński napisał:

Problem dotyczy wszystkich kontrahentów, których NIP zaczyna się od 11

Nie potwierdzam. Dodałem zakup dla kontrahenta z numerem nip 1130089950 i deklaracje JPK_V7M (1), JPK_V7M (2) utworzyły się poprawnie, podejrzewam więc błędne dane.

 

Proszę pokazać kartę kontrahenta. Skąd pochodzą dane / jak są wprowadzane do programu ? 

 

Wersja programu: 1.70  

Link to postu

Chyba znam rozwiązanie Pana problemu :)

Wystarczy zmienić Państwo w kontrahentach na Polskę, jeśli to nie pomoże to należy dodać Kod kraju.

 

Coś jest na rzeczy z tym, że jak państwo początkowo nie jest zdefiniowane w kontrahencie to czasami traktuje taki wpis jakby posiadał prefiks z kodem kraju i pobiera 2 cyfry nip.

Obecnie mam ten sam problem, że jak dodam wpis na jakiegokolwiek kontrahenta z nipem 11xxxxxxxx i brakiem kodu kraju to mam błąd przy generowaniu jpk...

 

Cytat

 <KodKrajuNadaniaTIN>11</KodKrajuNadaniaTIN>
    <NrKontrahenta>32681405</NrKontrahenta>

 

Zastanawiający jest fakt, czemu przy transakcji krajowej generowany jest KodKrajuNadaniaTIN, mimo, że Kod kraju nie jest zdefiniowany w kontrahencie.

 

 

Edytowane przez Wojciech Guse
Link to postu

Proszę sprawdzić Słownik Państw - możliwe że jest kraj który ma kod kraju 11.
Jeśli nie ma takiego kodu proszę skontaktować się z naszym działem pomocy, wygląda na uszkodzoną bazę danych.

W dniu 1.02.2022 o 09:28, Tomasz Lubczyński napisał:

Dodanie kodu kraju PL rozwiązuje problem tylko czy można tak sobie dodawać PL do kontrahentów nie zarejestrowanych jako unijni?

Kiedy weszła struktura JPK_V7* rozgorzała dyskusja na temat kodu kraju. Wielu klientów zaczęło wymagać żeby zawsze do Polskich kontrahentów dodawać kod kraju PL. 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...