Skocz do zawartości

Posnet Thermal HD - Wersja sterownika 1 szybki wydruk - 2 bardzo powolny

Polecane posty

Witam,

 

mam pytanie odnośnie sterowników dla drukarki fiskalnej Posnet Thermal HD . 

Do tej pory korzystaliśmy z wersji 1 sterownika i na niej działa ekspresowo (drukarka podpięta do komputera POS  przez port rs232 , połączenie ze sklepu przez vpn i rdp) wydruk paragonu, jednak często pojawiały się prośby o NIP na paragonie, z tego co wyczytałem na pomocy insert to muszę w takiej sytuacji korzystać z wersji 2 sterownika. Niestety tutaj pojawia się problem, sprawdzałem na wszystkich sterownikach z dopiskiem Posnet (zaczynając od tego który powinien działać "najlepiej" Posnet thermal HD" ) i za każdym razem wydruk jest bardzo długi, myślę, że jakieś 10-15 sekund, samo sprawdzenie połączenia również trwa znacznie dłużej niż na sterowniku wersji 1. Czy da się temu jakoś zaradzić? Ogólnie serwis posnet skierował mnie w stronę insertu, że to Oni są w zasadzie twórcą tego oprogramowania a same drukarki fiskalne są "sztywne" i konfiguracja dostępna dotyczy w zasadzie tylko komunikacji. Ktoś spotkał się z takim problemem? 

 

Na załączniku konfiguracja komuniikacji z wersji 1 sterownika. W wersji 2 próbowałem na domyślnych, wyłączać różne opcje dodatkowe, ale też nic.

wersja1 Posnet Thermal HD FV EJ 2.01.png

Edytowane przez Daniel Lenarczuk
Link to postu

Problem bardzo dobrze znany, gdyż jest stary jak GT, czyli kilkanaście lat - w pracy zdalnej do komunikacji z drukarkami fiskalnymi należy wykorzystywać dedykowane rozwiązania, od kilku lat jest to SUZ, kiedyś służyła do tego fiskalizacja zdalna. Dostawca programów powinien był o tym poinformować / podpowiedzieć...

  • Dziękuję 2
Link to postu
28 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Problem bardzo dobrze znany, gdyż jest stary jak GT, czyli kilkanaście lat - w pracy zdalnej do komunikacji z drukarkami fiskalnymi należy wykorzystywać dedykowane rozwiązania, od kilku lat jest to SUZ, kiedyś służyła do tego fiskalizacja zdalna. Dostawca programów powinien był o tym poinformować / podpowiedzieć...

Rzeczywiście zastanawiałem się nad użyciem SUZ, ale tego nie zrobiłem póki co bo bardziej dedykowanym właśnie wydawał mi się sterownik komunikacyjny noszący właśnie nazwę drukarki. Sprawdzę i dziękuję za odpowiedź ;).

  • Lubię to 1
Link to postu
Godzinę temu, Daniel Lenarczuk napisał:

Rzeczywiście zastanawiałem się nad użyciem SUZ, ale tego nie zrobiłem póki co bo bardziej dedykowanym właśnie wydawał mi się sterownik komunikacyjny noszący właśnie nazwę drukarki.

Nie, sterowniki lokalne służą do pracy lokalnej, kiedy drukarka jest podłączona fizycznie do komputera / sieci lokalnej, w której pracuje program.

  • Dziękuję 1
Link to postu
W dniu 2.02.2022 o 17:53, Daniel Kozłowski napisał:

Problem bardzo dobrze znany, gdyż jest stary jak GT, czyli kilkanaście lat - w pracy zdalnej do komunikacji z drukarkami fiskalnymi należy wykorzystywać dedykowane rozwiązania, od kilku lat jest to SUZ, kiedyś służyła do tego fiskalizacja zdalna. Dostawca programów powinien był o tym poinformować / podpowiedzieć...

Dziękuję bardzo za udzielenie odpowiedzi!

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...