Skocz do zawartości

rozliczania pracowników delegowanych do pracy za granicą / kierowcy

Polecane posty

Program nie ma wbudowanej obsługi czasu pracy pracowników delegowanych/kierowców, jednak planujemy udostępnić możliwość początkowo uproszczonego wsparcia dla tzw. pakietu mobilności dla kierowców związanego z edycją podstaw składek ZUS, co umożliwi jednocześnie dalszy rozwój funkcjonalności w tej kwestii.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ucieszyłem się niezmiernie z tej poprawki, lecz błędnie oblicza wynagrodzenie netto (podstawa ub. społecznego - ok).

Czekałem na HF'a i jakież było moje zdziwienie, że nie zostało to poprawione - choć zgłaszany błąd był wielokrotnie - nawet tu na forum.

Czy jest taka możliwość aby skorzystać z ulg dla pracowników delegowanych - czy nie można po prostu odblokować możliwość zmiany podstawy opodatkowania?

  • Lubię to 1
Link to postu
45 minut temu, Kamil Goleń napisał:

Stosowne poprawki pojawią się w programie najszybciej jak to możliwe. Bardzo proszę o cierpliwość.

Tak też myślę, nie zdarzyło się chyba, żebyście nie poprawili błędów, tylko czy wyrobicie się do końca tygodnia - w weekend będę przygotowywał wynagrodzenia dla prawie 300 kierowców i nie wiem za bardzo co robić ???

Link to postu

Proszę również zwrócić uwagę na błędnie obliczaną zaliczkę  na podatek po wpisaniu kwoty w pozycję "Inne zwolnienia", co związane jest z ulgą dla klasy średniej.

Przykładowo gdy mamy wynagrodzenie brutto 7 000,- zł i korzystamy z ulgi dla klasy średniej (póki co :)), to program po wpisaniu w pozycję "inne zwolnienia" np. kwoty 2500,- zł prawidłowo  likwiduje ulgę ale pozostawia zmniejszoną kwotę podatku, która wynikała z tej ulgi.  A więc mamy błędną kwotę zaliczki na podatek:(

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Pojawiła się aktualizacja, ale niestety nadal błędnie obliczana jest zaliczka na podatek dochodowy w przypadku przychodu do opodatkowania powyżej kwoty 5922,- zł 😒

Program od kwoty brutto odejmuje prawidłowo kwotę z pozycji" inne zwolnienia", ale następnie pomniejsza podstawę opodatkowania o składki ZUS w wysokości 13,71%  nie ograniczając tych składek do faktycznie zapłaconych czyli liczonych od ograniczonej podstawy składek tj. kwoty 5922,- zł

W ten sposób wychodzi zaniżona zaliczka na podatek dochodowy pracownika (kierowcy).

No chyba, że można to gdzieś ustawić w parametrach programu.

Bardzo proszę o odpowiedź

  • Lubię to 1
Link to postu
3 godziny temu, Marek Ziemczyk napisał:

Obsługuję 13 firm transportowych w zakresie kadr i wynagrodzeń. Do tego roku Gratyfikant był najlepszym programem kadrowym na jakim pracowałem.

Jeszcze w tym roku dokupiłem do jednej firmy. Straty związane z niestosowaniem ulg w moich firmach liczymy już w dziesiątkach tysięcy.

Zadanie przerosło programistów.

Dają radę. Poprawią i będzie ok....

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Coś się ukazało dzisiaj, ale to chyba nie do końca to, czego oczekujemy sądząc po opisie :

 

Wersja 1.71 SP1 - 19/05/2022

  • Poprawiono wykazywanie kwot podstaw w deklaracji ZUS - Z3.
  • Dodano automatyczne ograniczanie wysokości wyłączenia z składek ZUS do kwoty prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia.
Edytowane przez Aleksandra Mołdrzyk
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...