Skocz do zawartości

Domyślna forma płatności

Polecane posty

Witam,

Czy jest mozliwosc przypisania domyslnej formy platnosci dla Dokumentow sprzedazy? Innej niz gotowka? W szczegolnosci Faktura VAT Sprzedazy ?

Na nowych dokumentach domyslna forma platnosci to Gotowka 100%. A chcalbym dac domyslnie Karta 100%.

W Subiekcie GT byla mozliwosc przypisania domyslnej formy platnosci. Niestety w Nexo tej opcji nie moge namierzyc ;/ Na forum i internecie tez nie na nic na temat tej opcji w Nexo.

Czy ktos wie gdzie moge to zmienic o ile w ogle mozna ?

Z gory dziekuje !!

Edytowane przez Tomcio Paluch
Link to postu

Można tego typu opcje ustawić - poprzez konfigurację kasy. Czyli przechodzimy na Konfigurację, następnie Kasy i stanowiska oraz poprawiamy kasę, na której chcemy ustawić opcję płatności kartą 100%. Przy stanowisku kasowym które mamy tutaj wybrane możemy ustawić Domyślną formę płatności. Wybieramy karta.

 

Następnym etapem będzie upewnienie się, że dany użytkownik może z tej kasy korzystać (Konfiguracja - Użytkownicy - Domyślne stanowisko kasowe), ewentualnie jest też możliwość w prawym górnym rogu poprzez ikonę szwajcarskiego scyzoryka 001.jpg oraz Stanowisko kasowe.

 

Oczywiście jeżeli dany kontrahent ma przyporządkowany procent Domyślnego kredytu kupieckiego, który jest ważniejszy niż opcja domyślnej formy płatności na kasie to wskazana przez nas karta się nie wyświetli.

Link to postu
  • 3 lata później...

Witam. Nie chce Tworzyć nowego postu w tym temacie. Jestem początkującym i przeglądam wszystkie porady.

 

Mam Problem. Bo pomimo, że w formach płatności mam: gotówka, Przelew terminowy, BON, Karta płatnicza, Inna przelew. to na paragonie mogę wybrać:gotówka, BON, Karta płatnicza, Inna przelew. Natomiast Konfiguracja - Użytkownicy - Domyślne stanowisko kasowe - do wyboru jest tylko gotówka, BON, Karta płatnicza.

 

Pozdrawiam

2.jpg

1.jpg

Link to postu

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie przypisania domyślnej formy płatności. Czy jest możliwość aby w zależności od magazynu była ustawiona inna domyślna forma płatności.

 

Mam 3 magazyny. Magazyn1 - paragony i faktury zawsze z opisem przelew i dwa pozostałe magazyny gdzie płatność na paragonach i fakturach to większość gotówka.

Link to postu
Dlaczego miałby Pan mieć możliwość przypisywania odroczonych form płatności dla stanowiska kasowego? W kasie można wybierać jedynie spośród płatności obsługiwanych przez kasę, więc przelew itp. nie będzie w kasie dostępny. Do magazynu nie ma możliwości przypisywania formy płatności, może Pan jednak przypisać dla klienta domyślną formę płatności w kartotece (zakładka Płatności).
Link to postu
1 godzinę temu, Przemysław Werner napisał:
Dlaczego miałby Pan mieć możliwość przypisywania odroczonych form płatności dla stanowiska kasowego? W kasie można wybierać jedynie spośród płatności obsługiwanych przez kasę, więc przelew itp. nie będzie w kasie dostępny. Do magazynu nie ma możliwości przypisywania formy płatności, może Pan jednak przypisać dla klienta domyślną formę płatności w kartotece (zakładka Płatności).

wypisałem gdzie i jakie mam formy płatności. Widzę, też że screen dodałem błędnie.

Jeszcze raz.

1. W formach płatności mam dostępne: gotówka, Przelew terminowy, BON, Karta płatnicza, Inna przelew.  - przelew terminowy nie jest istotny

2. przy sprzedaży (paragon/faktura) mam dostępne: gotówka, BON, Karta płatnicza, Inna przelew. - jest ok

3 natomiast chcąc ustawić domyślną płatność przelew (inna przelew) to się nie wyświetla. (inna przelew - jest stworzona na potrzeby drukarki fiskalnej - ale to napiszę w innym poście)

 

1.jpg

2.jpg

Link to postu
11 godzin temu, Przemysław Werner napisał:

... może Pan jednak przypisać dla klienta domyślną formę płatności w kartotece (zakładka Płatności).

Nie tak do końca. W kartotece klienta można jedynie przypisać domyślną formę płatności odroczonej (kredytu kupieckiego). Nie da się natomiast przypisać formy płatności natychmiastowej.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 2 lata później...

Witam wszystkich,

 

Wracam do tematu. Jeśli w firmie nie ma operacji gotówkowych. Każda faktura sprzedaży i zakupu wiąże się z płatnością odroczoną. Jak z automatu ustawić, żeby po uruchomieniu nowego dokumentu pojawiła się np jedna z form odroczonych. Czy da się zablokować formę płatności: gotówka?

 

Pozdrawiam 

Link to postu

W ustawieniu "formy płatności" jest lista wszystkich form. Edytujesz Formę gotówki i wyłączam opcję "Aktywna"

 

Odnośnie domyślnej formy płatności to spróbuj w ustawieniu "Kasy i stanowiska" tam ustalasz domyślną formę płatności

 

 

Możesz również ograniczyć listę sposobów płatności:

Subiekt nexo – W jaki sposób ustawić, które formy płatności mają być widoczne na danym stanowisku kasowym? - InsERT nexo, Subiekt nexo - e-Pomoc techniczna - Dla użytkowników - InsERT

 

Jeśli ograniczysz listę sposobów płatności to nie musisz dezaktywować płatności gotówkowych

Edytowane przez Krzysztof Bojakowski
uzupełnienie
Link to postu
46 minut temu, Krzysztof Bojakowski napisał:

W ustawieniu "formy płatności" jest lista wszystkich form. Edytujesz Formę gotówki i wyłączam opcję "Aktywna"

image.thumb.png.77d7aedf4a76f09c35388e6955121bfe.png

46 minut temu, Krzysztof Bojakowski napisał:

 

Odnośnie domyślnej formy płatności to spróbuj w ustawieniu "Kasy i stanowiska" tam ustalasz domyślną formę płatności

Mam ustawioną jedną z dwóch - obie tylko gotówkowe 

46 minut temu, Krzysztof Bojakowski napisał:

 

 

Możesz również ograniczyć listę sposobów płatności:

Subiekt nexo – W jaki sposób ustawić, które formy płatności mają być widoczne na danym stanowisku kasowym? - InsERT nexo, Subiekt nexo - e-Pomoc techniczna - Dla użytkowników - InsERT

 

Jeśli ograniczysz listę sposobów płatności to nie musisz dezaktywować płatności gotówkowych

Tu ustawiłem "obsługuj tylko odroczone" a nadal można wybrać "Gotówka"

image.thumb.png.00c1e1d5ea60966c46d4316e3cbdb357.png

 

 

Co jeszcze przestawić? 

 

Pozdrawiam 

Link to postu
Godzinę temu, Paweł Oleksiewicz napisał:

Jak z automatu ustawić, żeby po uruchomieniu nowego dokumentu pojawiła się np jedna z form odroczonych.

Globalnie chyba nie da się tego ustawić. Można natomiast przypisać odroczoną formę płatności do szablonu klientów (osób i firm). Korzystając z operacji zbiorczych można również dokonać tego przypisania już istniejącym klientom. Forma płatności zmieni się na dokumencie po wybraniu klienta.

Link to postu

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/7726,subiekt-nexo-–-w-jaki-sposob-ustawic-ktore-formy-platnosci-maja-byc-widoczne-na-danym-stanowisku-kasowym.html?token=IjIwMjIvMTAvMTIsIDEzOjA2OjMxLS0-ZG9tecWbbG5hIGZvcm1hIHDFgmF0bm_Fm2NpLCAi.aZFd-jvaaMTUX_1k3-uXQIJT-6c

 

W parametrach płatności przejdź niżej - formy płatności na stanowiskach kasowych

odznacz gotówkę - powinno zadziałać.

 

Ale jeśli masz jakieś operacje gotówkowe zrobione na tej kasie to do czasu kiedy nie wyzerujesz stanu kasowego to nie odznaczysz  sposobu płatności  

 

 

Opis z pomocy:

image.thumb.png.afb9ea4e0faa6182aa1da1bc078a5ed3.png

 

Edytowane przez Krzysztof Bojakowski
uzupełnienie zapytania
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...