Skocz do zawartości

Biuro GT 1.22 kończy wyjątkiem

Polecane posty

Dzień dobry,

 

Już kiedyś były podobne problemy. Jednak teraz skala jest straszna. Tylko jedno biuro rachunkowe udało się wykonać bez odtwarzania baz danych. W pozostałych (różne konfiguracje sprzętowe, różne środowisko Windows Serwer, różne wersje SQL) pojawiło się kilkanaście (!) uszkodzonych baz danych. Miałem nawet przypadek, że kopia zapasowa się nie wykonała. Biuro GT kończy nieobsłużonym wyjątkiem. Potrafi wyłączyć się nawet, kiedy w czasie bezczynności (nie jest wykonywana żadna operacja). 

 

Co jeszcze mogę dosłać abyście podjęli diagnozę ?

 

90E970C7-C8A7-43F2-B2F8-69A18E5AB63F_4_5005_c.jpeg

  • Lubię to 1
Link to postu
14 minut temu, Wojciech Guse napisał:

Potwierdzam, to samo. Jeżeli problem występuje to po co wprowadzać w błąd?

Niestety większość użytkowników nie odróżnia "objawów" problemu od "przyczyn" problemu, a ten sam objaw może mieć wiele przyczyn, mogła zostać usunięta jedna przyczyna i problem mógł zostać uznany za rozwiązany, ale ujawniła się lub powstała inna przyczyna... Do momentu poznania / zrozumienia przyczyny (jak zawsze) polecam pytać, zamiast wyciągać błędne wnioski.

 

Zamiast tego warto podać informacje techniczne (opis środowiska, logi), które mogą pomóc w wyjaśnieniu przyczyn problemu.

Link to postu

Przyznam szczerze, że dla mnie akurat wprowadzenie przez firmę InsERT równoległej konwersji było wybawieniem.

Dla ok. 600 podmiotów znajdujących się w Biuro GT, konwersja potrafiła zajmować mi 24h, gdzie stale musiałem nadzorować ten proces, bo Biuro GT potrafiło się zawiesić i psuć bazy danych, dokładnie jak u Ciebie (wysyłałem do InsERT również zgłoszenia w tej sprawie ze szczegółami, logami itd. i na szczęście z którąś aktualizacją wprowadzili tę równoległą konwersję). Nie wyobrażam sobie teraz żeby było inaczej, gdzie podmiotów w Biuro GT jest już ponad 900. Na moim procesorze lecą jednocześnie 4 konwersje.


Na początku nie było idealnie, bo też bazy potrafiły się psuć. Ale z czasem postanowiłem puszczać maksymalnie po 250 firm i bazy od dłuższego czasu, przynajmniej na Biuro GT 1_21_HF2 nie ulegają uszkodzeniu. Na nieco ponad 900 podmiotów, puszczane po 250 w sumie ostatnio 3 podmioty nie zaktualizowały się przy konwersji zbiorczej, a przy piątkowej aktualizacji 5 podmiotów. Co ważne, przy każdej kolejnej konwersji zbiorczej po 250 podmiotów, zamykam program Biuro GT i uruchamiam na nowo. I te podmioty, nawet jak ponownie zaznaczy się w zbiorczej konwersji to i tak się nie konwertują (pojawia się zawsze ten sam błąd, zamieszczam poniżej). Ale jak pojedynczo kliknę "konwertuj" przy nich w programie serwisowym to już przechodzą bez problemu. I mam wrażenie, że zawsze przy każdej aktualizacji dotyczy to tych samych podmiotu + ew. jakiś nowych co doszły, nie wiem z czego to wynika.

Konwersja nie powiodła się. Błąd podczas przetwarzania bazy danych. Upewnij się, czy zainstalowany jest pakiet SQL Server 2005 Backward Compatibility.

Teraz konwersja nieco ponad 900 firm zajmuje mi ok. 8h.

Problematyczne jest dla mnie również kilka innych kwestii, może udałoby się to usprawnić:

- Na liście wyboru podmiotów do konwersji zbiorczej, mam możliwość zaznaczenia "V" wszystkich podmiotów, bądź ręczne zaznaczanie "V" przy każdym podmiocie. Na liście tej mogę "podświetlić" zaznaczoną ilość podmiotów, ale czy istnieje jakiś skrót klawiszowy czy coś, aby te "podświetlone" podmioty zaznaczyć "V"? Lub czy byłaby możliwość wprowadzenia takiej opcji? Klikanie ręcznie 250 razy, razy 4 jest bardzo czasochłonne.

- Po konwersji zbiorczej, gdy zamyka się okno, odświeża się lista w zakładce "bazy danych" co potrafi trwać 15-20 minut.

- Uruchamianie programu Biuro GT, gdy wybrana zakładka to bazy danych trwa ok. 20 minut.
Tak więc dla dwóch ostatnich punktów, już tracę jakieś 30-40 minut na wyłączenie i ponowne uruchomienie Biuro GT, co dla tylu firm muszę zrobić 4 razy.

Konfiguracja serwera: HP ProLiant ML30 Gen9, Windows Server 2012 R2, SQL Server 2014 Express , E3-1220 v5, 32 GB RAM, 2x 1 TB SSD

Edytowane przez Wojciech Olanin
Link to postu

Ja mam jeszcze dwa błędy (oprócz tego powyżej)

 

Hel***

  Parametry podmiotu sprzed konwersji:
    Nazwa bazy danych:    PRZEDSI_
    Nazwa podmiotu:       Przedsię
    Nazwa pełna podmiotu: 
Konwersja nie powiodła się. Nie udało sie wykonać kopii podmiotu.


FUN***
  Parametry podmiotu sprzed konwersji:
    Nazwa bazy danych:    FUN
    Nazwa podmiotu:       Fun
    Nazwa pełna podmiotu: FUN
Konwersja nie powiodła się. 

 

Błąd wystąpił dokładnie w takiej kolejności. Też miałem kilka takich baz, które musiałem zrobić przez program serwisowy ponieważ mimo wyłączenia wielowątkowej konwersji, baza otrzymywała status uszkodzonej. 

 

Jednocześnie potwierdzam, że 1.21 na pewno z ostatnimi dwoma poprawkami działało prawidłowo i w żadnym z biur rachunkowych nie miałem problemu z wyłączeniem się Biura GT czy uszkodzoną bazą. 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...