Skocz do zawartości

Zdublowane oferty wg Allegro

Polecane posty

Allegro zaczęło usuwać podobne oferty wystawione na kilku kontach. Czy jest jakiś sposób, aby masowo zróżnicować ceny ofert o 1gr na wszystkich kontach, żeby oferty nie były identyczne? Mam aktywne 13000 aukcji. Większość ofert jest zdublowana na kilku kontach.
 
- Przedmiot, który chcesz wystawić znajduję się już na liście Twoich aktywnych ofert. Zgodnie z Regulaminem Allegro nie możesz publikować więcej niż dwóch ofert dotyczących tego samego przedmiotu z parametrem stan “Nowy” w ramach tej samej podkategorii, niezależnie od liczby posiadanych przez Ciebie kont. Wystawianie takiego samego towaru w ramach jednej kategorii wpływa na przejrzystość wyników wyszukiwania co przekłada się na decyzje zakupowe klientów. Publikacja oferty nie jest możliwa. (name)
Link to postu

Na dzień dzisiejszy stanowisko Allegro w sprawie powielonych ofert jest takie:

  • "na chwilę obecną wszystkie 4 parametry muszą zostać spełnione, aby uznać ofertę za powieloną
  • spełnione jednocześnie *
  • cała zmiana ma na celu wprowadzenie większej przejrzystości Serwisu, wobec tego nie zachęcamy do wystawianiu wielu ofert tego samego przedmiotu zmieniając przy tym np. tytuł
  • takie jest jej założenie, natomiast zmiana jest nowa i jeszcze będzie dokładnie analizowana"

Zawsze można zapytać u źródła :)

Na pewno Allegro przyciśnie pasa, jeżeli sprzedawcy zaczną to naciągać i zmieniać np. cenę o 1 gr :) dlatego nie ma takiej informacji w oficjalnym komunikacie :)

20 godzin temu, SRL SRL napisał:

Czy jest jakiś sposób, aby masowo zróżnicować ceny ofert o 1gr na wszystkich kontach, żeby oferty nie były identyczne?

Oczywiście można to zrobić poprzez zmiany zbiorcze

 

Sami nie jesteśmy zwolennikami powielania ofert, a nawet w większości przypadków źle to wpływa na sprzedaż :)

Link to postu

Jako konsument dodam, że dzień wcześniej miałem taką nieprzyjemność szukać w Allegro towaru i trafiłem na kategorię bez grupowania produktów i sympatycznego sprzedawcę, który (zapewne w wyniku jakiegoś błędu, bo nie wierzę, że to celowe ;) ) miał wystawionych kilkaset ofert identycznych, skutecznie zniechęcając mnie do dalszych poszukiwań :).

 

16 godzin temu, Aga Zgaga napisał:

Oczywiście można to zrobić poprzez zmiany zbiorcze

Ale tutaj zapewne chodzi o zmianę o +1 grosz w każdej kolejnej ofercie, czego obecnie przeceniaczem zbiorczym nie da się zrealizować. Nie, żebym podpowiadał jak to zrobić ;) (bo sam sobie w kolano strzelam :) ), ale trzeba by było zmienić cenę np. o 1 grosz w X ofertach a potem skryptem SQL zaktualizować te zmiany tak aby w kolejnych doliczył odpowiednią ilość groszy.

Tak czy inaczej, w przypadku chęci podniesienia cen w taki sposób na grupach produktów trzeba by tę czynność powtórzyć wielokrotnie, albo napisać na tyle mądry skrypt, aby brał pod uwagę też produkt znajdujący się w ofertach.

  • Lubię to 1
Link to postu
2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Jako konsument dodam, że dzień wcześniej miałem taką nieprzyjemność szukać w Allegro towaru i trafiłem na kategorię bez grupowania produktów i sympatycznego sprzedawcę, który (zapewne w wyniku jakiegoś błędu, bo nie wierzę, że to celowe ;) ) miał wystawionych kilkaset ofert identycznych, skutecznie zniechęcając mnie do dalszych poszukiwań :).

Tak, racja bardzo to zniechęca, a nawet, jeżeli taki sprzedawca ma najtaniej to na pewno nie kupię u niego, nawet jeżeli doda gratis lub cokolwiek innego zrobi.

Dlatego napisaliśmy, że źle to wpływa na sprzedaż.

2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Ale tutaj zapewne chodzi o zmianę o +1 grosz w każdej kolejnej ofercie, czego obecnie przeceniaczem zbiorczym nie da się zrealizować. Nie, żebym podpowiadał jak to zrobić ;) (bo sam sobie w kolano strzelam :) ), ale trzeba by było zmienić cenę np. o 1 grosz w X ofertach a potem skryptem SQL zaktualizować te zmiany tak aby w kolejnych doliczył odpowiednią ilość groszy.

Tak czy inaczej, w przypadku chęci podniesienia cen w taki sposób na grupach produktów trzeba by tę czynność powtórzyć wielokrotnie, albo napisać na tyle mądry skrypt, aby brał pod uwagę też produkt znajdujący się w ofertach.

No faktycznie, nie braliśmy pod uwagę, że może chodzić o kilka set, czy tysięcy ofert takich samych, ale bardziej myśleliśmy o trzech kontach, gdzie mamy po jednej ofercie na każdym :D

W takim przypadku, w zmianach zbiorczych nie da się :(  🅿️🆘⚧️🔙⚠️👷‍♂️🚧☢️🚸🚫🔞

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...