Skocz do zawartości

Schemat dekretacji listy płac

Polecane posty

#schematdekretacji
 
Kto mi pokaże jak ma ustawiony schemat dekretacji dla listy płac...
Poustawiałam sobie ale chyba źle, ponieważ płace księgują się bez problemu za to problem jest z księgowaniem składek ZUS - chce by były księgowane w momencie zapłaty- czyli by sie tworzyły dwa osobne dekrety.
 
Przesyłam zrzut jaki sobie ustawiłam schemat dekretacji.

Screenshot_1.png

Link to postu

Proszę w Konfiguracja -> "Dekretacja automatyczna i schematy dekretacji" zmienić domyślny sposób dekretacji list płac na "Wynagrodzenie, składki ZUS i zaliczki jako osobne dokumenty". Dla istniejącej już listy płac wycofać zatwierdzenie i z górnego menu Księgowość wykonać zmianę sposobu dekretacji. Następnie ponownie ją zatwierdzić. Pozostanie już tylko utworzenie odrębnych schematów dla "Lista płac bez składek i zaliczek" i "Lista składek z listy płac". W dekretacji dokumentów widoczne będą odrębne obrazy księgowe.

Link to postu
W dniu 20.02.2022 o 16:57, Jacek Izydorczyk napisał:

Proszę w Konfiguracja -> "Dekretacja automatyczna i schematy dekretacji" zmienić domyślny sposób dekretacji list płac na "Wynagrodzenie, składki ZUS i zaliczki jako osobne dokumenty". Dla istniejącej już listy płac wycofać zatwierdzenie i z górnego menu Księgowość wykonać zmianę sposobu dekretacji. Następnie ponownie ją zatwierdzić. Pozostanie już tylko utworzenie odrębnych schematów dla "Lista płac bez składek i zaliczek" i "Lista składek z listy płac". W dekretacji dokumentów widoczne będą odrębne obrazy księgowe.

Dobrze a podbije..

Teraz ustawiam dla umów zlecenia

 

Chcę ustawić schemat importu dla wynagrodzeń z umów zlecenia tak by:
  1. Wynagrodzenia księgowały się na podstawie rachunków w kwotach BRUTTO
  2. Składki ZUS księgowały się na podstawie listy rachunków
  3. Zaliczki mają się w ogóle nie księgować
 
Jak to ustawić?
 
W tej chwili jak dałam by księgował mi osobnymi pozycjami.... to on księguje tak:
1 pozycja: płace w kwocie do wypłaty
2 pozycja: zaliczki na podatek
3 pozycja składki zus
Link to postu
  • 10 miesięcy temu...

Dzień dobry, próbuję również poustawiać schematy., wg powyższych wskazówek

 

1. osobno LPL brutto

2. osobno składka ZUS pracodawca

 

 

 

dekretacja automatyczna  ustawiona osobno LPL, osobno ZUS

 

pousuwałam wszystkie schematy płacowe, aby  stworzyć nowe,  i zauważyłam, że   pomimo  że  poprzednie schematy pousuwane, to przy zatwierdzeniu LPL  i tach  tworzą się  dekrety ..... 

 

dekretuje mi:

LPL brutto, 

ZUS  -->   i pracownika i  pracodawcy

+ zapis zaliczki

 

image.png.614aad560f872e891917bcc36dc3d7f9.png

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...