Skocz do zawartości

Zmiana statusu zamówienia w Allegro Wysłane na Odebrane

Polecane posty

Witam

 

Pytanie początkującego odnośnie zmiany statusu zamówienia w Allegro. W Sello mam zakończoną transakcje i status paczki dostarczono, a mimo to status w panelu zamówień Allegro widnieje jako wysłane, a nie odebrane. Czy muszę ręcznie weryfikować czy klient odebrał paczkę i zmieniać status w panelu zamówień Allegro czy Sello powinno do robić automatycznie ? 

 

 

Edytowane przez Michał Hirsch
Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Witam,

mam pytanie odnośnie tych statusów, jak to teraz ustawić żeby działało to z allegro prawidłowo.
Po telefonie klienta zauważyłem że nie ma już w allegro statusu zakończona który sello zawsze wysyłało do allegro i zmieniało go. Teraz jest status wysłana. Dodatkowo w allegro wszystkie zamówienia po usunięciu statusu zakończona przywróciło mi do statusu nowa / w realizacji.

 

Mimo wysłania nr nadania do allegro, transakcja w sello ma status zakończony to w allegro transakcja nie miała zmiany statusu i ciągle ma "Nowe"

Bardzo proszę o pomoc jak ustawić statusy żeby po zakończeniu transakcji w sello i podaniu nr nadania w allegro był status wysłane. W tym momencie miałem już dwa przypadki że wysłałem paczkę a klient anulował mimo to zamówienie z uwagi iż status był Nowe.

Edytowane przez Adam Z
Link to postu

W Allegro nigdy nie było statusu zakończona dla zamówień.

 

stan w Sello - status w Allegro

 

Nowa - nowe**

W trakcie realizacji i paczka nie jest utworzona - w realizacji

w trakcie realizacji i wszystkie towary w paczkach - do wysłania/do odbioru*

w trakcie realizacji i wszystkie towary w paczkach wysłane - wysłane/odebrane*

zakończona - wysłane

anulowana - anulowane

 

* zależnie od tego czy odbiór osobisty

** można włączyć w Sello funkcję ustawiającą status w realizacji dla nowych transakcji

18 godzin temu, Adam Z napisał:

Mimo wysłania nr nadania do allegro, transakcja w sello ma status zakończony to w allegro transakcja nie miała zmiany statusu i ciągle ma "Nowe"

Proszę sprawdzić czy wysyłanie tych statusów nie zostało wyłączone w USTAWIENIA => Parametry => Wysyłanie i odbieranie danych => zakładka TRANSAKCJE -> Ustawiaj stan zamówienia w Allegro na podstawie stanu realizacji transakcji

 

Stan zamówienia powinien wysyłać się automatycznie, około 10s po zmianie stanu transakcji. Proszę spróbować zmienić stan ręcznie z nowa -> w trakcie realizacji i zobaczyć czy po 10s uruchomi się wysyłanie tego statusu na dolnym pasku aukcji. Czy kończy się to powodzeniem (zielona belka) czy błędem (czerwona)?

Link to postu

W sello ustawione jest aby wysyłało status, mimo tego transakcja zrealizowana z nr nadania wysłanym do allegro ma status nowa.

 

Paragony i paczki są robione przez euri automatycznie, czy to może mieć związek z wysyłaniem statusu? Ręczna zmiana statusu wywołuje go normalnie i przenosi do allegro.
 

Bez nazwy-1.jpg

Bez nazwy-2.jpg

Bez nazwy-3.jpg

Edytowane przez Adam Z
Link to postu

Status zamówienia w Allegro jest aktualizowany tylko jeśli następuje zapis transakcji. Zmiany w bazie nie powodują tego zapisu więc nie generuje się zmiana. Podejrzewam, że wcześniej w Allegro była włączona funkcja aby automatycznie oznaczać zamówienia jako wysłane, gdy do zamówienia zostanie dodany numer przesyłki - dlatego wcześniej to mogło działać, ale nie za sprawą Sello - jeśli zapis transakcji był pomijany.

Link to postu

Nie da się. Zlecaniem aktualizacji stanu zajmuje się kod zapisujący transakcję. Nie ma w bazie żadnego znacznika, który byłby odczytywany przez Sello i na podstawie którego wykonywana była by ta akcja.

 

Można spróbować przeprowadzić jakąś nieistotną zmianę zbiorczą na transakcjach (nawet taką, która nic nie zmienia). Wtedy transakcje są zapisywane i możliwe, że kod weryfikujący status się wtedy wykona - zlecając wysłanie statusu. Ale nawet jeśli to zadziała, to i tak trzeba będzie to puszczać ręcznie (Ctrl+A, Ctrl+B, Enter)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...