Skocz do zawartości

Jak sprawdzić sumaryczny zysk z całego dokumentu ZK ( oferty )

Polecane posty

Chciałbym znać/ widzieć zysk na poszczególnych pozycjach i z całego dokumentu. Wystarczyło by była pozycja w "liście kolumn" zysk ( różnica netto magazyn i netto sprzedaż po rabacie ) i tyle. A suma w dolnej zakładce " Vat" do wyboru z listy kolumn.

Edytowane przez Sławomir Macionczyk
Link to postu
15 minut temu, Sławomir Macionczyk napisał:

Chciałbym znać/ widzieć zysk na poszczególnych pozycjach ...

Wystarczyło by była pozycja w "liście kolumn" zysk ( różnica netto magazyn i netto sprzedaż po rabacie ) i tyle. A suma w dolnej zakładce " Vat" do wyboru z listy kolumn.

Program nie posiada takiej funkcjonalności, linia GT nie pozwala na dodawanie nowych kolumn do list pozycji dokumentów.

 

16 minut temu, Sławomir Macionczyk napisał:

i z całego dokumentu.

Takie informację są widoczne w informatorze dokumentu uruchamianym skrótem Ctrl+Spacja.

Link to postu

OK.  Połowę informacji mamy- czyli suma. Chociaż też tutaj widzę problem z marżą i zyskiem która pokazuje mi 74 %( a wynika to z pewnością z brania do wyliczenia kwoty ostatniego zakupu a nie wprowadzonej ręcznie Aktualnej ceny ). 

A widok na poszczególnych pozycjach.

 

Edytowane przez Sławomir Macionczyk
Link to postu
3 minuty temu, Sławomir Macionczyk napisał:

myślę, że nie jest to duży problem by przy następnej aktualizacji takie coś wprowadzić.

Dal użytkowników na pewno nie 😉, dla twórców programu jest pewnie kilkadziesiąt innych zadań, które powinny albo wręcz muszą być zrobione wcześniej.

Link to postu
22 minuty temu, Sławomir Macionczyk napisał:

Chociaż też tutaj widzę problem z marżą i zyskiem która pokazuje mi 74 %( a wynika to z pewnością z brania do wyliczenia kwoty ostatniego zakupu...

Skąd taka pewność przy zgadywaniu i wyciąganiu kompletnie błędnych wniosków ? Zachęcam do poznania / uzupełnienia wiedzy o podstawach obsługi programu...

 

Cena magazynowa (wykorzystywana do wyliczenia zysku/marży) na ZK jest ustalana na podstawie średniej ważonej z istniejących dostaw jeśli to towar jest na stanie, jeśli go nie ma to jest pobierana z ceny kartotekowej towaru (nigdy nie jest pobierana z ostatniej ceny zakupu).

 

27 minut temu, Sławomir Macionczyk napisał:

a nie wprowadzonej ręcznie Aktualnej ceny

Nie rozumiem o czym Pan pisze - program określa cenę magazynową według algorytmu opisanego wyżej, nie ma (niestety) możliwości ręcznego wprowadzenia ceny magazynowej.

 

19 minut temu, Sławomir Macionczyk napisał:

Nie pozwala , ale myślę, że nie jest to duży problem by przy następnej aktualizacji takie coś wprowadzić.

Niestety bardzo, bardzo się Pan myli, jest to bardzo duży problem, zwłaszcza w obecnym okresie... Na przykład program od lata zeszłego roku (2021) nie jest przystosowany do obowiązujących przepisów dotyczących sprzedaży detalicznej do UE (OSS), nie ma wsparcia dla innych walut niż PLN i EUR, nie ma obsługi deklaracji elektronicznej (VIU-DO), więc tym bardziej nie będzie zasobów na dodanie nowych kolumn do list pozycji dokumentów.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...