Skocz do zawartości

Portal Biura - deklaracje roczne i inne nowości w wersji 22.01

Polecane posty

Informujemy o ukazaniu się kolejnej wersji Portalu Biura. Najważniejsze zmiany to:
 

  • Deklaracje roczne – dodano prezentowanie danych deklaracji rocznych (PIT-28, PIT-36 i PIT-36L) na stronie Start oraz w raporcie Podatki.
  • Wykrywanie duplikatów - dodano sprawdzanie unikalności plików przy przesyłaniu nowego dokumentu.
  • W raportach Podatków zmiana nazwy kolumny z Miesiąc na Okres.
     

Uwaga! Wysyłka deklaracji rocznych wraz z Raportem Przelewy z programów księgowych nastąpi dla linii nexo od wersji 39.2. W linii GT taka możliwość pojawi się w jednej z najbliższych wersji.

2022-02-22_StarDeklaracjeRoczne.thumb.png.228795674e7c730c9e97b0e344b6632a.png

Edytowane przez Katarzyna Kolenda
Link to postu
  • 2 tygodnie później...
16 godzin temu, Ewa Mleczko napisał:

składki ZUS pojawiają się dwa razy

Czy chodzi o to, że na stronie Start widzi Pani składki ZUS wspólnika dwa razy?

Jeżeli tak, proszę o informację, z jakiej wersji programu Pani korzysta (linia i numer wersji).

W przypadku linii GT dla wersji starszych niż aktualna SP2 taki błąd występował i został naprawiony w wersji 1.71 SP2. Aktualizacja powinna rozwiązać problem.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Mam pytanie odnośnie do generowania obecnie przelewów np. ZUS czy PIT, zawsze dodatkowo generowana jest informacja Przelew - deklaracje roczne 2022. Czy mogę to gdzieś edytować/usunąć? 

Jeśli temat już był to przepraszam ale jestem nowym użytkownikiem Portalu Biura i dopiero się wdrażam :)

Link to postu
W dniu 3.11.2023 o 11:07, Natalia Wojtczak napisał:

Mam pytanie odnośnie do generowania obecnie przelewów np. ZUS czy PIT, zawsze dodatkowo generowana jest informacja Przelew - deklaracje roczne 2022. Czy mogę to gdzieś edytować/usunąć? 

Taki raport wysyłany jest w każdym miesiącu i aktualnie nie ma możliwości edycji ani usunięcia. 

Jeśli usługa Portalu Biura została aktywowana we wrześniu 2023 roku, to również zostanie przesłany raport roczny za rok 2022. Na Portalu Biura ten raport będzie dostępny tylko w celach informacyjnych, można go pobrać jako dokument przelewu, nie ma możliwości dokonania płatności online, ani oznaczenia płatności jako opłaconej. Dane z tego raportu wyświetlą się w miesiącu, w który był miesiącem płatności. 

Link to postu
6 minut temu, Katarzyna Kolenda napisał:

Taki raport wysyłany jest w każdym miesiącu i aktualnie nie ma możliwości edycji ani usunięcia. 

Jeśli usługa Portalu Biura została aktywowana we wrześniu 2023 roku, to również zostanie przesłany raport roczny za rok 2022. Na Portalu Biura ten raport będzie dostępny tylko w celach informacyjnych, można go pobrać jako dokument przelewu, nie ma możliwości dokonania płatności online, ani oznaczenia płatności jako opłaconej. Dane z tego raportu wyświetlą się w miesiącu, w który był miesiącem płatności. 

Śliczne dzięki!

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...