Skocz do zawartości

Konwerter plików JPK_VAT

Polecane posty

  • 8 miesięcy temu...

Plik JPK pochodzi z programu sprzedażowego klienta.

Konwerter jest w wersji 40.0.1.5404

Po wybraniu przesłanego pliku do przetworzenia, wybraniu scieżki do utworzenia pliku JPK_VAT po nacisnieciu Konwertuj program chwilę jakby pracuje po czym okno zamyka się bez żadnego komunikatu. Ani nie ma informacji o błędzie, ani też że plik został przetworzony. I faktycznie w wybranej scieżce go nie ma.

Nie potrafię sprawdzić wersji pliku JPK_FA

 

 

Link to postu

No, teraz to inna rozmowa 🙂

Sprawdziłem u siebie na tej samej wersji konwertera, na pliku z Subiekta nexo  i wszystko się udało.

image.png.5bce7895d582361e5d72847f6e757da2.png

35 minut temu, Monika Kucharska napisał:

Nie potrafię sprawdzić wersji pliku JPK_FA

Po otwarciu JPK_FA np notatnikiem (może pomóc włączenie zawijania wierszy) widać to na początku pliku

image.thumb.png.df1b12532b59b84fa7c4513a7f270d71.png

Może Pani skorzystać z darmowych weryfikatorów dostępnych w sieci żeby sprawdzić czy JPK_FA jest poprawny.

Więcej trudno mi poradzić.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Dzień dobry,

 

Mam podobny problem z Konwerterem JPK, otrzymuję komunikat "Plik wejściowy nie jest poprawnym dokumentem JPK_FA".

Na pierwszy rzut oka plik JPK_FA wygląda poprawnie (JPK_FA (4)" wersjaSchemy="1-0, kodowanie UTF-8 bez BOM).

Wersja konwertera 40.0.1.5404.

 

Czy robię coś źle, czy to jakiś problem techniczny z wyeksportowanym plikiem JPK_FA?

 

W poprzednich miesiącach plik od tego klienta importował się poprawnie - również był w JPK_FA(4).

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

konwerter.png

jpk_fa.png

Link to postu

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Problem okazał się trywialny, stawka VAT na kilku fakturach w JPK_FA była wpisana jako "NP", a system weryfikuje poprawnie wyłącznie "np" (małe litery). Zmieniłam w notatniku i już jest ok - konwersja przebiegła pomyślnie.

 

Gdyby ktoś miał podobny problem - skorzystałam z narzędzia rządowego https://e-mikrofirma.mf.gov.pl/jpk-client , po dodaniu pliku JPK_FA ważny jest komunikat w kolumnie Status semantyczny dokumentu - tam też pojawią się potencjalne błędy.

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...