Skocz do zawartości

operacje bakowe i wypłaty z kasy

Polecane posty

Witam

czy jest jakiś sposób, żeby operacje kasowe łączyły się z operacjami bankowymi?

ze sklepu robimy wpłaty do baku i w kasie jest tworzony dokument kw

na wyciągu bankowym widać jako wpłaty z kasy

 

 księgowa mówiła, ze musi ręcznie sprawdzać, czy kwota która wpłynęła do banku odpowiada kwocie wypłaty z kasy

 wpłata z ostatniego dnia  miesiąca pojawia się na kocie dopiero w następnym miesiącu

jakby te wpłaty można jakoś połączyć automatycznie lub ręcznie, to ułatwiłoby to bardzo pracę

 

pozdrawiam

Link to postu

Może warto księgowej zorganizować wdrożenie programu ? Pierwszy raz spotykam się z takim problem / potrzebą, ale tak "na szybko", jeśli nie wystarcza standardowe rozwiązanie z kontem środków pieniężnych w drodze dla transferów kasa<->bank to może na przykład stworzyć sobie rozrachunkowe konto środków pieniężnych w drodze i dodatkowo "łączyć" te operacje w rozrachunkach.  

Link to postu
8 godzin temu, Roman Somerlik napisał:

mamy kilka kont w firmie i właśnie te transfery są oznaczone jako spłaty nierozliczone i należności nierozliczone

więc domyślam się, że księgowa sobie z tym nie radzi tak?

Witam, u moich klientów nie mam problemów z transferami, ale z tego co Pan pisze to tworzone są rozrachunki więc podejrzewam że księgowa nie robi tego jako transfer.

U siebie mam to rozwiązane tak jak to opisał Pan Daniel i Jacek z tym że jeśli jest dużo operacji na "środkach pieniężnych w drodze" to można zastosować konto jako rozrachunkowe, ale wydaje mi się że w Nexo nie ma takiej potrzeby tylko dobre schematy księgowe i odpowiednia weryfikacja konta środki pieniężne w drodze. A dokumentem zamykającym transfer w Pana przypadku jest wpłata do banku.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...