Skocz do zawartości

Problem z cenami zakupu po migracji na nowy serwer

Polecane posty

Witam,

 

Następujący problem - nie widzę w informatorze zakładka zakupy zakupów towaru. Ale widać ruch asortymentu w zakładce ruch asortymentu.

Przy wykonaniu remanentu pozycje są poprawnie nanoszone, ale jak chcę zrobić np rozchód wewnętrzny do nie podstawiają się ceny zakupu.

 

Wydaję mi się że stało się to przeniesieniu bazy na nowy serwer. Jeśli sprawdzam towary które zakupiłem po dacie migracji bazy problem nie występuje. są z zakładce zakupy i ceny dodają się przy rozchodzie.

 

Jakiś pomysł ? Potrzebuje cen zakupu na rozchodzie do ustalenia wartości towaru zutylizowanego.

Konserwacja bazy nie pomogła.

Link to postu

Pierwszego posta nie rozumiem, ale 2gi jest jasny.

 

Poniżej rozwiązanie. Jedyna uwaga to, że pozycja to średnia ważona z dysponowanych partii. Jeżeli chcemy osiągnąć ULTRA precyzję to trzeba albo zwiększyć precyzję przeliczania pozycji w programie albo zawsze wpisywać osobne partie jako osobne pozycje (duplikaty pozycji asortymentu na RW, gdzie każdy kolejny to inna partia).

 

image.thumb.png.a94acf75d8ab5573584e321d2a916809.png

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
Nie wiem czy dobrze się wyraziłem, chce aby na rw była cena magazynowa z robiciem na dostawy, a podstawia mi się albo 0 albo no ostatnia cena zakupu
Wyraził się Pan mętnie ale w końcu wiadomo o co chodzi.
Obawiam się że obaj próbujecie rozwiązać problem którego nie ma, albo inaczej mówiąc jest od zawsze rozwiązany.
 
Cena na RW w kwestii
ustalenia wartości towaru zutylizowanego
nie służy do niczego.
Przecież bez względu na to czy wpiszecie tam 0 czy 10000 z magazynu i tak zejdzie taka sama wartość, a tę wartość widać na RW wprost w kolumnie "koszt magazynowy" (jeśli nie widać to proszę sobie ją włączyć). To jest dokładnie wartość towarów wydanych w cenie przyjęcia.
 
NB są też do tego 2 fabryczne, wbudowane, wzorce wydruku o nazwach "RW kosztowe" i "RW kosztowe z rozbiciem na dostawy".
 
PS. nie bardzo sobie wyobrażam żeby przeniesienie danych na nowy serwer zmieniało zawartość tychże danych.
No, chyba że przy okazji było przeniesienie z GT na nexo, ale wtedy serwer nie ma w tej historii żadnego znaczenia.
Dla pewności może Pan zrobić konserwację bazy danych w programie serwisowym.
 
 

Edytowane przez Andrzej Kubik
  • Lubię to 1
Link to postu

dzięki - rozwiązanie to koszt magazynowy" (jeśli nie widać to proszę sobie ją włączyć)

 

Zostaje drugi temat:

 

nie widzę w informatorze zakładka zakupy zakupów towaru. Ale widać ruch asortymentu w zakładce ruch asortymentu.

Przy wykonaniu remanentu pozycje są poprawnie nanoszone.

 

Wydaję mi się że stało się to przeniesieniu bazy na nowy serwer. Jeśli sprawdzam towary które zakupiłem po dacie migracji bazy problem nie występuje. są z zakładce zakupy.

Jakiś pomysł?

 

 

 

Link to postu
5 godzin temu, Tomasz Pocheć napisał:

Jakiś pomysł?

Podstawowe dwa to wyjaśnić to o czym pisałem:

  • co Pan ma na myśli pisząc "przeniesienie na nowy serwer". Czy na starym serwerze też był Subiekt nexo i tylko przenieśliście bazę na nowy, czy też na starym był Subiekt GT i przenieśliście się na nowy z Subiektem nexo.
  • czy zrobił Pan tę konserwację bazy danych, a jeśli nie to dlaczego?

 

Edytowane przez Andrzej Kubik
Link to postu

dzięki - rozwiązanie to koszt magazynowy" (jeśli nie widać to proszę sobie ją włączyć)

 

Zostaje drugi temat:

 

nie widzę w informatorze zakładka zakupy zakupów towaru. Ale widać ruch asortymentu w zakładce ruch asortymentu.

Przy wykonaniu remanentu pozycje są poprawnie nanoszone.

 

Wydaję mi się że stało się to przeniesieniu bazy na nowy serwer. Jeśli sprawdzam towary które zakupiłem po dacie migracji bazy problem nie występuje. są z zakładce zakupy.

Jakiś pomysł?

 

filtr okresu, dziękuję 🙂 nie wiem jak mogłem nie zauważyć

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...