Skocz do zawartości

Rozliczanie rozrachunku walutowego

Polecane posty

Dzień dobry

Nie umiem sobie poradzić z rozliczaniem rozrachunków dla faktur walutowych.

Mam zadekretowaną fakturę sprzedaży wystawioną w euro na kwotę 1500 po kursie 4,31.

Mam też wyciąg z rachunku prowadzonego w euro i wpływ na ten rachunek w kwocie również 1500 euro, ale po kursie 4,42.

Próba rozliczenia rozrachunku z poziomu wprowadzania dekretu wyciągu bankowego kończy się komunikatem "Podaj kwotę z zakresu od 0.01 do 1500 a program podpowiada mi 1494,06 i nic nie mogę dalej zrobić.

Gdzie popełniam błąd ?

Proszę o pomoc, czytałem instrukcję, przeglądałem to forum i materiały na stronie Insert i nie umiem do tego podejść.

Link to postu

To nic nie mówi, proszę jeszcze pokazać dekret, który jest "pod spodem" tego okienka, a z którego widać tylko że w PLN jest 6808,95.

Nie wiem tez dlaczego spłata jest w PLN (nie widać waluty, bo zasłania "dymek", ale gdyby była inna niż PLN to by było widać kurs), skoro pisze Pani że "wpływ na ten rachunek w kwocie również 1500 euro".

Edytowane przez Andrzej Kubik
Link to postu
9 godzin temu, Barbara Kornatowska napisał:

Taka sytuacja jest na ekranie przy próbie rozliczenia tego rozrachunku.

Niestety nie widzę związku między opisem problemu, a zarzutem ekranu - w opisie są informacje, że należność (faktura) i spłata należności (wpłata bankowa) są w walucie EUR, a na zrzucie widać kwoty w PLN.

Link to postu
Godzinę temu, Barbara Kornatowska napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Może to jest właśnie ten problem ? Jak powinien być zdefiniowany rachunek bankowy ? Czy do rachunku musi być przypisana konkretna waluta ? Podobnie kontrahent z US, czy dla niego również musi być przypisana konkretna waluta ?

Problemem tak naprawdę jest to że program nie został wdrożony i nie znając go działa Pani po omacku.

Oczywiście że rachunek walutowy powinien mieć wybraną właściwą walutę w programie.

Do kontrahenta nie trzeba. Waluta jest właściwością rozrachunku, nie kontrahenta (ten sam kontrahent może raz kupić w PLN a drugi raz EUR)

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...