Skocz do zawartości

Kody wagowe - nie działa automatyczne wprowadzanie wagi po kodzie kreskowym

Polecane posty

Dzień dobry, przeczesałem wszystkie wątki które znalazłem ale nic to nie pomogło. 

 

Mam subiekta nexo, czytnik honeywell 1250g dodany w subiekcie jako czytnik kodów "CK", bez prefiksu, sufiksu i dodatkowej cyfry kontrolnej (więcej ustawić się nie da). 

 

Przykładowy kod kreskowy to np: 2903743001458 - w zakładce miary - kod kreskowy wpisałem 0374, waga tego produktu to 0,145kg.

 

W jakimś temacie wyczytałem żeby dodać przyrostek 13 w konfiguracji czytnika, ale dodanie prefiksu albo sufiksu nic w sumie nie zmienia. 

 


 

Link to postu

Wg jakiegoś artykułu, z resztą 290374 też nie działa ;) 

 

Charakterystyka kodu kreskowego

Do znakowania towarów o zmiennej ilości i cenie stosuje się kody kreskowe EAN-13 zaczynające się od cyfry 2. Cyfra następująca bezpośrednio po cyfrze 2 określa rodzaj struktury kodu. Obecnie wykorzystuje się następujące struktury kodów:

dla towarów o zmiennej ilości:
27TTTTQWWWWWK
29TTTTQWWWWWK

dla towarów o zmiennej cenie:
23TTTTVCCCCCK
24TTTTVCCCCCK

gdzie:
T...T - kod towaru
W...W - masa lub ilość
C...C - cena
Q - dodatkowa cyfra kontrolna
K - cyfra kontrolna EAN-13.

Link to postu

A waga dobrze skonfigurowana i asortymenty?

 

to widziałeś ??

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/1836,subiekt-nexo-konfiguracja-wagi-etykietujacej-krok-po-kroku.html

 

 

 

27 TTTT V WWWWW K

 

gdzie: TTTT - numer identyfikacyjny towaru

WWWWW - ilość lub masa w formacie: WW,WWW (3 miejsca po przecinku)

V - dodatkowa cyfra kontrolna dla ilości lub masy   (dodawana przez urządzenie drukujące kod kreskowy)

K - cyfra kontrolna dla całego kodu kreskowego   (dodawana przez urządzenie drukujące kod kreskowy)

 

Link to postu

W kodzie kreskowym pomiędzy częścią "kodu" (0374) a częścią z zakodowaną masą (00145) jest cyfra kontrolna (3), więc trzeba w module Urządzeń dodać konfigurację czytnika klawiaturowego i zaznaczyć w niej parametr Dodatkowa cyfra kontrolna.
 image.png.cc47f7683fbad9c5fe3bbc038e322602.png

W towarze powinien być wprowadzony kod 374 lub 0374 - w zależności od parametru Konfiguracja -> Interpretacja kodów kreskowych -> Usuwanie początkowych zer (jeśli jest włączone, to należy wpisać 374, jeśli jest wyłączone do 0374).

image.thumb.png.8bd51b7f34837c16bacc4dfd5c6f3099.png

Trzeba również pamiętać, że automatyczny odczyt masy z kodu kresowego będzie działał tylko w wyszukiwaniu z podglądem (Ctrl+X na gridzie pozycji, można ustawić domyślnie w typach dokumentów) w odpowiednim trybie (wyszukiwanie po kodzie kreskowym lub ogólne).
image.png.f73061dfde712bd803f357d6fb03dbd2.png

image.thumb.png.99a5e79133f3193678037a3434cc9626.png

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
13 minut temu, Marcin Nowakowski napisał:

Da się zrobić aby kody subiekt odczytywał kody wagowe z innym początkiem ? Np 21 ? 

Nie ma obecnie / nie widzę takiej konfiguracji w "Interpretacja kodów kreskowych", ale można zmienić kod kreskowy po stronie czytnika kodów kreskowych (nie wszystkie posiadają takie zaawansowane możliwości).

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...