Skocz do zawartości

Częściowa rezerwacja pojedynczego produktu

Polecane posty

Cześć,

 

czy da się w programie stworzyć ZK na której można zaznaczyć, aby jeden z produktów nie miał rezerwacji/ pełnej rezerwacji. Obecnie program umożliwia zaznaczenie opcji całościowej rezerwacji dla całego dokumentu, niemniej mnie interesuje możliwość ustalania takiej funkcji dla pojedynczego produktu. 

 

Z góry dziękuje za odpowiedź. 

Link to postu

Dziękuje za odpowiedź. Chciałbym dopytać, czy w takim razie jest możliwość manipulowania przy magazynach, tzn czy mogę zmienić magazyn z którego pobierane są produkty z magazynu lokalnego na magazyn dostawcy - czyli stany byłby pobierane z ZD. Oznaczałoby to, że produkt, którą mam częściową ilość byłby przenoszony na magazyn dostawcy i całość byłaby pobierana już w momencie wejścia dostawy - w momencie przyjęcia PZ. 

Link to postu

Subiekt nie ma możliwości ewidencjonowania i dysponowania dostawami przyszłymi, a chyba do tego się to sprowadza. Ale czegoś nie rozumiem: nie wystarczy Panu status częściowej rezerwacji dostaw i mechanizm kompletacji zamówień?

Edytowane przez Jacek Izydorczyk
Link to postu

Dzień dobry,

 

zależy mi na tym, aby każde zamówienie było realizowane w całości. Jeżeli występuje sytuacja, że zamówienie jest niekompletne gdyż np. z 8 zamówionych produktów brakuje 2, to te które są powinny być dostępne na magazynie lokalnym. Natomiast cała rezerwacja (8 sztuk) powinna być ujęta w magazynie dostawcy. 

Link to postu

Dzień dobry,

 

Magazyn Lokalny= M1

Magazyn u dostawcy, czyli magazyn który służy do tego, aby określić ile produktów do nas idzie= M0

 

Cel jest taki, żeby zamówienia zawsze były realizowane całościowo - nie częściowo, tzn jeżeli mam na stanie czyli Magazynie M1 produkt A w ilości 8 sztuk, a klient potrzebuje 10 to nie chce blokować tych 8 sztuk na kilka tygodni, tylko całość zarezerwować już w nadchodzącej dostawie. Tak, ażeby przy dostawie z M0 na M1 ta rezerwacja na 10 sztuk weszła do wcześniej założonego ZK.

 

Czyli chcemy stworzyć system zamówień rezerwacyjnych, skoro obecnie w ZK dla pojedynczego produktu nie da się odznaczyć "pełnej rezerwacji" i trzeba tworzyć każde ZK osobno. Gdzie ZK bez rezerwacji też nie są automatycznie zmieniane.

Link to postu
  • 4 miesiące temu...

Jeśli opisany scenariusz został poprawnie zrozumiany, to można w dokumencie ZK w sekcji Asortyment dodać kolumnę "magazyn" i dla każdej pozycji wybierać go osobno. Tworząc częściową rezerwację dostaw, program rzeczywiście będzie rezerwował dostawy na wskazanych magazynach – warto na fakturze realizującej również sprawdzić ten magazyn per pozycja, ponieważ dokumenty mają zazwyczaj ustawiony magazyn dla typu dokumentu, a program może wykazywać inny magazyn na pozycji niż na dokumencie jako błąd.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...