Skocz do zawartości

Ustawienie daty rozliczenia przy wprowadzaniu operacji w wyciągu bankowym

Polecane posty

Dzień dobry,

proszę o podpowiedź. Nie mogę poradzić sobie z datą rozliczenia w wyciągu bankowym. Prowadzę kilku podatników i tylko u jednego mam z nią problem. W tracie wprowadzania operacji w wyciągu bankowym, zaznaczając "R" jako rozliczenie danego dokumentu jak w załączonym zdjęciu, data ustawia się zgodnie z datą księgowania/operacji. U jednego podatnika niestety nie wiem czemu ustawia się automatycznie zgodnie z datą dokumentu. 

Jak mogę zmienić ustawienia w programie aby data rozliczenia (druga kolumna pod "ROZLICZENIA") ustawiała się według daty operacji, którą wprowadzę w górnym prawym rogu.

Z góry dziękuję za podpowiedź.

Ewa

 

P.S. W pierwszej kolejności robione są wpłaty na Toll Collect, później dopiero firma wystawia faktury do wykorzystanych środków - przejazdy drogowe.

Przechwytywanie.thumb.JPG.67e4392ea9a5161f73783d23e578676b.JPG

Edytowane przez E. C.
Link to postu

Dzień dobry,

program powinien pozwalać na płatność przelewem przed wystawieniem dokumentu. Często zdarza się płatność do pro formy czyli przed wystawieniem faktury, która wystawiona zostaje po otrzymaniu płatności.

Myślę, że taka opcja powinna zostać wprowadzona do programu.

Pozdrawiam Ewa

Link to postu
W dniu 24.05.2022 o 08:01, E. C. napisał:

przy WNT lub IU muszę wyliczyć różnice kursowe między datą wpłaty 10.05 a wystawieniem faktury 20.05. Jak można ustawić program aby wyliczył różnice przy wcześniejszej wpłacie - przed wystawieniem faktury?

 

Ale tutaj nie trzeba niczego specjalnego ustawiać (no może poza "Modyfikator domyślnej daty kursu:" w "Parametry naliczeń różnic kursowych") tylko naliczyć różnice. Data rozliczenia nie ma na różnice kursowe żadnego wpływu.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...