Skocz do zawartości

Ewidencja VAT, WNT, rozrachunek, dekretacja schematem

Polecane posty

Witajcie,

 

czy może ktoś zna obejście mojego problemu:

 

Faktura WNT wprowadzana w ewidencji VAT i tworzony rozrachunek (transakcja WNT). Program tworzy rozrachunek dla danej transakcji w kwocie brutto a powinien w kwocie netto i nie można tego później zadekretować schematem bo mamy różnicę więc trzeba ręcznie poprawić w zdarzeniu kwotę rozrachunku na netto. W metadanych do VAT program pobiera prawidłowo kwotę netto a do ksiąg/rozrachunku dla danej transakcji pobiera brutto jeśli się ręcznie nie zmieni rozrachunku na netto. 

 

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Link to postu

Przydałby się parametr na poziomie transakcji VAT decydujący o tym, czy rozrachunek ma się tworzyć z netta, czy z brutta.

Na teraz, oprócz ręcznej poprawy rozrachunku można go jeszcze nie tworzyć wcale - niech on się utworzy dopiero w dekrecie. Wiem, że to słabe obejście.

  • Lubię to 1
Link to postu
20 godzin temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Przydałby się parametr na poziomie transakcji VAT decydujący o tym, czy rozrachunek ma się tworzyć z netta, czy z brutta.

Na teraz, oprócz ręcznej poprawy rozrachunku można go jeszcze nie tworzyć wcale - niech on się utworzy dopiero w dekrecie. Wiem, że to słabe obejście.

Dokładnie słabe obejście, przed dekretacją realizowane są dyspozycje bankowe przez inną osobę dlatego potrzebny jest rozrachunek.

 

8 godzin temu, Przemysław Werner napisał:

Mamy zapisaną sugestię do realizacji w jednej z kolejnych wersji dot. uzależnienia pobierania kwoty rozrachunku od transakcji VAT.

Dziękuję za informację i proszę o realizację w kolejnej wersji bo to jednak dziwne że program błędnie tworzy dla transakcji zagranicznych rozrachunek brutto w ewidencji VAT. A w wersji 41 widzę taki punkt:

  • W dekretacji automatycznej do ewidencji VAT, dla tworzonego rozrachunku wyznaczana jest również kwota VAT na potrzeby obsługi podzielonych płatności.

Nie wiem czy dobrze odczytałem ten punkt ale proszę zwrócić uwagę aby program nie tworzył przy transakcjach VAT zagranicznych kwotę podatku VAT na potrzeby obsługi podzielonych płatności.

Link to postu
  • 1 rok później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...