Skocz do zawartości

Sprzedaż voucherów / bony podarunkowe

Polecane posty

Cześć,
Mam wrażenie, że nie widziałem jednoznacznej odpowiedzi, a może jest już rozwiązanie, które sprawdza się najlepiej. Powinno się to przydać wielu osobom. Jaki to case:

 

Sklep online + kilka placówek stacjonarnych. Wszystko na Subiekt GT.

 

W jaki sposób w Subiekcie GT dokumentować sprzedaż voucherów / bonów podarunkowych do wykorzystania w sklepie na produkty o różnych stawkach VAT?

Jakie są najlepsze praktyki?

 

Na chwilę obecną sposoby, które znam to:

 

1) Wystawianie noty księgowej i ewidencja w excelu - bardzo niewygodne, jeśli trzeba to robić za każdym razem ręcznie, po X miesiącach może robić się problem z doliczeniem się.

 

2) Sprzedaż niefiskalna jako opakowanie zwrotne - wtedy przy wykorzystaniu "zwrot", a następnie nabicie sprzedaży na odpowiadającą kwotę vouchera na paragon fiskalny. Do momentu wykorzystania będzie nadwyżka w rozliczeniach.

 

Pytanie jak to trzymać w jednym miejscu, czyli w Subiekcie GT, by się nie pogubić.

 

Przykładowe sytuacje:

 

A) Przychodzi klient i w sklepie stacjonarnym kupuje voucher za 100 zł, płaci kartą, a voucher daje w prezencie i inna osoba
przychodzi po 4 miesiącach wykorzystać go w innej placówce.

 

B) Klient kupuje voucher na 200 zł w sklepie online, daje go w prezencie, a następnie inna osoba wykorzystuje go stacjonarnie (lub online) kilka miesięcy później.

 

C) Klient (Firma) kupuje 10 voucherów dla pracowników i chciałaby to sobie odliczyć. Pracownicy wykorzystują online lub stacjonarnie.

 

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi i sugestie jak to rozwiązać w praktyce. Jak nie doczytałem, to wybaczcie i jeśli jest faktycznie jasna odpowiedź, będę wdzięczny za linka do takiego wątku. W innym wypadku może znajdziemy tu rozwiązanie dla wielu osób :)

Pozdrawiam!

Link to postu

O ile wiem, to nie ma takiej funkcji w standardzie. Ja bym pomyślał nad rozliczaniem bonów jako centrum rozliczeń kartowych. Wtedy rozrachunki będą widoczne w Subiekcie. Można by chyba bony "sprzedawać" za pomocą cesji... Hm... Trzeba pomyśleć. :-)

Dodatkową zaletą ewidencji bonów jako otwartych rozrachunków byłaby widoczna od razu data wystawienia - a to jest przy bonach niezbędne, bo po upływie terminu ważności trzeba je jakoś rozliczyć podatkowo.

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 9 miesięcy temu...

Czy ktoś posiada bądź realizował wdrożenie czegoś takiego u klienta / siebie ? 

Karty podarunkowe wielokrotnego użytku i przeznaczenia. Płatności kartami jako "kredyt" i jeden kontrahent od kart jako centrum rozliczeń.

Kwestia tylko tego, że sprzedając kartę robimy rachunek sprzedaży, on zostaje rozliczony z automatu płatnością kartą, gotówką itp.

Ale z czym później rozliczyć płatność kartą podarunkową gdy klient przyjdzie i zapłaci jakąś konkretną sumą np. ma kartę 100 zł, zapłaci 60 zł. Tworzy się paragon na 60 zł po lewej stronie w rozliczeniach z kontrahentem, ale z czym to powiązać? 

Fajnie jakby ktoś miał gotowe dodatkowe rozwiązanie bądź swój sprawdzony system rozliczania takich rzeczy i by się tym podzielił ;).

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...