Skocz do zawartości

Kod z zamówienia jako kod kreskowy kreskowy na wydruku niefiskalnym

Polecane posty

Witam,

Korzystam z wersji Nexo PRO. Paragony i faktury tworzę automatycznie za pomocą integratora Sellintegro przy użyciu Baselinker. Mogę przekazywać do dokumentów w Nexo wartości takie jak np. numer zamówienia z Baselinker - bo to o niego mi chodzi. Tą wartość przekazuje do pola "Uwagi". Chodzi mi o to, żeby ten numer - jest to 8 cyfrowa liczba - wydrukować w postaci kodu kreskowego na wydruku niefiskalnym z drukarki Novitus HD II Online. Jak mogę to zrobić? 

Link to postu

Jeśli mogę zapytać do czego potrzebujesz taki wydruk?? Czy ten kod z Baselinkera ma drukować się zaraz po paragonie ??

 

W zależności od potrzeb kup sobie drukarkę bonową używaną (różne ceny) albo nową (https://novitus.pl/drukarki-kuchenne#produkty novitus i posset - ta sama drukarka inaczej się nazywa i inna cena.) . Konfigurujesz sobie szablon w BL co ma się drukować i w akcjach automatycznych wysyłasz do drukarki to co potrzebujesz. Ja na takiej drukarce drukuje automatycznie zamówienie od klienta razem z numerem zamówienia jako kod kreskowy. Możesz podobne pieniądze zainwestować w drukarkę etykiet i drukować etykiety np 5x3 cm (etykiet jeszcze nie drukowałem ale przymierzam się - nie wiem jak będzie współpracować z BL i jak konfigurować)

 

Nie wiem czy wiesz że jeśli będziesz miał sam numer zamówienia jako kod kreskowy to nie wykorzystasz go w baselinkerze (chyba, że potrzebujesz numeru do subiekta, ale w subiekcie na drukarce fiskalnej możesz wydrukować numer dokumentu jako kod kreskowy i odszukać dokument) - kody kreskowe z numerem zamówienia muszą mieć dopisane chyba  "BL_" - czyli aby z kodu kreskowego odnaleźć zamówienie w baselinkerze musi być BL_00000000

 

 

Edytowane przez Krzysztof Bojakowski
Link to postu

Wydruk taki potrzebuje, ponieważ przy zbieraniu produktów, osoba pakująca skanuje taki kod, od razu otwiera się jej zamówienie, które ma spakować. Nie chciałbym kupować kolejnej drukarki, skoro posiadam nowego Novitusa HD II Online - posiada możliwość wydruków niefiskalnych. Pytanie czy Novitusa HD II da się użyć, aby drukował zamówienie bezpośrednio z BL, tak jak Ty w przypadku swojej drukarki BONO. Bo rozumiem że tej BONO możesz używać jako zwykłej drukarki fizycznej podpiętej do komputera? 

 

Edytowane przez Krzysztof Litka
Link to postu

Tak w systemie widoczna jest jak zwykła drukarka. Drukarka podłączona do sieci LAN działa 24h. W momencie, gdy zamówienie wpada do statusu realizacji (zamówienia zapłacone i za pobraniem) to od razu zamówienie drukuje się na drukarce. Rano pracownicy zabierają się od razu do pakowania. Mam 3 takie drukarki. Dwie na sklepach i 1 na magazynie.  

 

W tym linku jest filmik jak możesz sam to zrobić.

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/8645,edycja-wzorca-wydruku-niefiskalnego-w-subiekcie-nexo.html

 

Ale łatwo nie jest. Jest tam też informacja gdzie szukać partnera, który mógłby to zrobić dla Ciebie. Wtedy możesz zrobić dokument całkowicie pod siebie. W BL zrobienie wydruku jest znacznie łatwiejsze jeśli znasz trochę HTML. Wtedy możesz sobie zrobić różne dokumenty i drukować na drukarce bonowej. Ja zrobiłem tak, że w zależności od rodzaju wysyłki to na początku zamówienia drukuje się np. 01-DHL. 02-RUCH, 03-INPOST - wiadomo w jakiej kolejności składać zamówienia., Ale każdy ma inne potrzeby i inne wymagania. Drukarkę możesz zawsze wykorzystać w dowolny sposób, możesz również drukować jakieś bony, kody rabatowe itp od razu z BL w zależności od wartości zamówienia itp. na fiskalnej, za każdym razem musisz kogoś prosić. Ja mam 3 różne rodzaje zamówień 3 rożne wydruki. Mam jakieś doświadczenie z HTML i sam sobie ogarniam. 

 

Ale to jest moje zdanie.

 

Decyzja należy do Ciebie. 

Link to postu

Jest możliwość tylko trzeba szukać i się uczyć - Polecam przeszukiwać pomoc techniczną INSERT-u - tu jest wszystko.

 

Tutaj masz list przykładową firmę i ceny za zrobienie formularza.

 

https://www.strefalicencji.pl/nexo-c-15_16_24_37.html

 

poszukałem w necie i znalazłem - jak zrobić kod kreskowy

 

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/1804%2Csubiekt-nexo-jak-dodac-numer-dokumentu-w-postaci-kodu-kreskowego-przez-zaawansowana-edycje-wzorca-wydruku.html

 

Teraz kwestia wybrania odpowiedniego pola, które ma być wyświetlane jako kod kreskowy.

 

Tylko jako kod kreskowy nie wybieraj EAN13 - bo nie będzie działać prawidłowo(nie działa z literami i ciąg musi być 13liczb gdzie ostatnia jest liczbą kontrolną). Jeśli dobrze pamiętam to ja mam CODE128 do drukowania kodów

 

 

Tak jak mówiłem aby numer zamówienia można było zeskanować w BL musi być prefiks przed numerem zamówienia

 

Rodzaj kodu Dodatkowe informacje Działanie systemu po zeskanowaniu kodu
Kody numerów zamówień Kod kreskowy wygenerowany przez system BaseLinker (kody takie  mają przedrostek[BLO_]) Po zeskanowaniu tego kodu przy otwartym dziale Manager zamówień, system wykonuje przypisaną do danego kodu akcję zgodnie z wprowadzoną Konfiguracją skanera kodów kreskowych.

 

więcej tutaj

https://baselinker.com/pl-PL/pomoc/wiedza/skanowanie-kodow-kreskowych/#toc-konfiguracja-skanera-kod-w-kreskowych

 

Zobacz w którym miejscu drukuje się numer zamówienia z BL na dokumencie. W programie Stimulsoft odczytasz nazwę pola, które podasz w kodzie kreskowym.

Edytowane przez Krzysztof Bojakowski
Link to postu

To co podesłałeś mam już dawno przerobione. Mylisz wzorzec graficzny z wzorcem na drukarkę fiskalną, jedno do drugiego ma się kompletnie nijak. Rozmawiałem już z firmą, która się tym zajmuje i po wytłumaczeniu im, gdzie leży problem, stwierdzili, że na daną chwilę ciężko to rozwiązać - tak samo powiedzieli mi w samym Insercie. Wzorzec graficzny edytowany przez Stimulsoft (to do czego podesłałeś link), gdzie można dodać dowolny kod kreskowy, w żaden sposób nie ma powiązania z wydrukiem na kasie fiskalnej - czyli z tym co ja chcę zrobić. Link do firmy, którą podesłałeś, tworzy właśnie wzorce graficzne, które nie rozwiązują problemu.

Edytowane przez Krzysztof Litka
Link to postu
Godzinę temu, Krzysztof Bojakowski napisał:

Tutaj masz list przykładową firmę i ceny za zrobienie formularza.

Informacyjnie - to NIE są ceny usług modyfikacji wzorców wydruków tylko ceny gotowych i powtarzalnych wzorców wydruków, przy indywidulanych modyfikacjach ceny mogą się znacząco różnić. 

Link to postu
2 godziny temu, Krzysztof Litka napisał:

Jednak ten edytor wydruku w Subiekcie, nie przetwarza na kod kreskowy numeru jaki się mu poda - tutaj jest cały problem. 

58 minut temu, Krzysztof Litka napisał:

Rozmawiałem już z firmą, która się tym zajmuje i po wytłumaczeniu im, gdzie leży problem, stwierdzili, że na daną chwilę ciężko to rozwiązać - tak samo powiedzieli mi w samym Insercie.

Proszę o rozwinięcie.

Link to postu

To spytam inaczej...

W dniu 16.07.2022 o 15:38, Krzysztof Litka napisał:

Jednak ten edytor wydruku w Subiekcie, nie przetwarza na kod kreskowy numeru jaki się mu poda - tutaj jest cały problem. 

Co Pan rozumie przez "przetwarzanie na kod kreskowy".

 

W dniu 16.07.2022 o 17:22, Krzysztof Litka napisał:

Rozmawiałem już z firmą, która się tym zajmuje i po wytłumaczeniu im, gdzie leży problem, stwierdzili, że na daną chwilę ciężko to rozwiązać - tak samo powiedzieli mi w samym Insercie.

Przez stwierdzenie "ciężko" rozumiem, że "można to zrealizować" tylko dużym nakładem pracy - na czym polega ta trudność ? 

Link to postu
22 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

To spytam inaczej...

Co Pan rozumie przez "przetwarzanie na kod kreskowy".

Potrzebna jest jakaś funkcja, która przetworzy podany numer na kod kreskowy - Stimulsoft to posiada, jednak on nie ma odwzorowania w wydruku fiskalnym.

22 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

Przez stwierdzenie "ciężko" rozumiem, że "można to zrealizować" tylko dużym nakładem pracy - na czym polega ta trudność ? 

Zapewne Insert mógłby to zrobić, jak stwierdziła pomoc techniczna, można im wysłać sugestię, może kiedyś zostanie rozpatrzona. Dlatego szukam rozwiązania, bądź firmy, która mi odpłatnie takie rozwiązanie podrzuci, że tak powiem na już. 

Link to postu
5 godzin temu, Krzysztof Litka napisał:
W dniu 18.07.2022 o 16:35, Daniel Kozłowski napisał:

To spytam inaczej...

Co Pan rozumie przez "przetwarzanie na kod kreskowy".

Potrzebna jest jakaś funkcja, która przetworzy podany numer na kod kreskowy...

Proszę napisać konkretnie - jaka to ma być funkcja, jaki ma zwrócić wynik, jakiego standardu kodu kreskowego Pan oczekuje / jakie standardy obsługuje Pana drukarka ? Są kody kreskowe, których nie trzeba przetwarzać / kodować / liczyć sum kontrolnych jak QRCode - próbował Pan skorzystać z tego kodu kreskowego ?

 

5 godzin temu, Krzysztof Litka napisał:

Dlatego szukam rozwiązania, bądź firmy, która mi odpłatnie takie rozwiązanie podrzuci, że tak powiem na już. 

Proszę napisać konkretnie - jakiego rozwiązania ? Może coś mi umyka, może nie znam wszystkich możliwości rozszerzania programów nexo ?

Link to postu
12 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Proszę napisać konkretnie - jaka to ma być funkcja, jaki ma zwrócić wynik, jakiego standardu kodu kreskowego Pan oczekuje / jakie standardy obsługuje Pana drukarka ? Są kody kreskowe, których nie trzeba przetwarzać / kodować / liczyć sum kontrolnych jak QRCode - próbował Pan skorzystać z tego kodu kreskowego ?

 

Proszę napisać konkretnie - jakiego rozwiązania ? Może coś mi umyka, może nie znam wszystkich możliwości rozszerzania programów nexo ?

Wrzucam 2 załączniki. Jeden jest to paragon, który można wydrukować na drukarce zwykłej, można go modyfikować w Stimulsofcie, ponieważ jest to wzorzec graficzny. Jest to paragon imienny. Zaznaczony w nim na czerwono numer, to numer zamówienia z Baselinker, przekazywany do tego dokumentu. Drugi załącznik, to paragon, który drukuje z drukarki fiskalnej Novitus HD II Online. Ja chcę, aby ten numer (8 cyfr, zaznaczony na czerwono) przetworzyć na kod kreskowy, i dodać go na końcu wydruku paragonu z kasy fiskalnej. (Paragony są z różnym asortymentem, ponieważ nie jestem na magazynie, wysłałem to co miałem dostępne, ale to nie ma znaczenia). 

2.jpg

1.png

Link to postu

Korzystając z wydruków niefiskalnych, można wydrukować numer oryginału dokumentu w formie kodu kreskowego, jednak w drukarce HD II Online na wydruku niefiskalnym możliwy jest wydruk kodów kreskowych tylko w formacie EAN128 (od 1 do 28 znaków) oraz QR (od 1 do 700 znaków). W tym celu należy utworzyć niefiskalny wzorzec np. PA i umieścić numery oryginalne.

image.png.afb92661f7643d3525fe3e18c077b061.png

W rezultacie dla dokumentu PA wystawionego do ZK z numerem oryginału możemy otrzymać poniższy wydruk.

image.png.2d03c5836ab2c7b04b55fc21a264f651.png

Poniżej przesyłam artykuł e-Pomocy technicznej opisujący zagadnienie wydruków niefiskalnych. Dodatkowe informacje może Pan znaleźć również w pomocy programu F1.

Link to postu

W pierwszej wypowiedzi napisał Pan:

W dniu 15.07.2022 o 11:17, Krzysztof Litka napisał:

Chodzi mi o to, żeby ten numer - jest to 8 cyfrowa liczba - wydrukować w postaci kodu kreskowego na wydruku niefiskalnym z drukarki Novitus HD II Online. Jak mogę to zrobić? 

Teraz napisał Pan:

22 godziny temu, Krzysztof Litka napisał:

Ja chcę, aby ten numer (8 cyfr, zaznaczony na czerwono) przetworzyć na kod kreskowy, i dodać go na końcu wydruku paragonu z kasy fiskalnej.

To dwie różne, niepowiązane ze sobą potrzeby i rozwiązania - wydruki niefiskalne jak nazwa wskazuje nie mają wpływu na wydruki fiskalne.

 

Tak więc wracamy do początku - jakiego rozwiązanie Pan poszukuje ?

 

--

 

Jeśli jednak dopuszcza Pan możliwość skorzystania z wydruków niefiskalnych to w mojej ostatniej odpowiedzi spytałem:

W dniu 19.07.2022 o 22:22, Daniel Kozłowski napisał:

Są kody kreskowe, których nie trzeba przetwarzać / kodować / liczyć sum kontrolnych jak QRCode - próbował Pan skorzystać z tego kodu kreskowego ?

nie otrzymałem odpowiedzi. Jak w międzyczasie pokazał w edytorze wydruku niefiskalnego (w opisie jest EAN128) Pan Przemysław Werner, można również wykorzystać kod kreskowy Code128.  

Link to postu
6 godzin temu, Przemysław Werner napisał:

Korzystając z wydruków niefiskalnych, można wydrukować numer oryginału dokumentu w formie kodu kreskowego, jednak w drukarce HD II Online na wydruku niefiskalnym możliwy jest wydruk kodów kreskowych tylko w formacie EAN128 (od 1 do 28 znaków) oraz QR (od 1 do 700 znaków). W tym celu należy utworzyć niefiskalny wzorzec np. PA i umieścić numery oryginalne.

image.png.afb92661f7643d3525fe3e18c077b061.png

W rezultacie dla dokumentu PA wystawionego do ZK z numerem oryginału możemy otrzymać poniższy wydruk.

image.png.2d03c5836ab2c7b04b55fc21a264f651.png

Poniżej przesyłam artykuł e-Pomocy technicznej opisujący zagadnienie wydruków niefiskalnych. Dodatkowe informacje może Pan znaleźć również w pomocy programu F1.

I to mi teraz bardzo pomogło - dziękuję Panu bardzo. Wcześniej próbowałem z tym wzorcem niefiskalnym, z tym, że brałem zły kod i dlatego mi nie przetwarzało - a pytając osób spoza forum, dostałem informację, ze się nie da. Na wydruku niefiskalnym z Novitus, teraz drukuje mi kod kreskowy, o który mi chodziło. 

 

Teraz jeszcze pytanie, jak zrobić, aby po wydruku paragonu fiskalnego drukowała się jego niefiskalna wersja z automatu, albo czy jest opcja połączenia tych dwóch wydruków w jeden - tak jak np. jest na paragonach z Carrefoura czy Biedronki - na jednym wydruku jest część fiskalna, a potem niefiskalna. Co do tego również dostałem odpowiedź od supportu, że się nie da, a może jednak się da. Ktoś ma jakiś pomysł? 

Edytowane przez Krzysztof Litka
Link to postu
3 godziny temu, Krzysztof Litka napisał:

I to mi teraz bardzo pomogło - dziękuję Panu bardzo. Wcześniej próbowałem z tym wzorcem niefiskalnym, z tym, że brałem zły kod i dlatego mi nie przetwarzało - a pytając osób spoza forum, dostałem informację, ze się nie da. Na wydruku niefiskalnym z Novitus, teraz drukuje mi kod kreskowy, o który mi chodziło. 

Szkoda, że nie czytał Pan w całości moich odpowiedzi, wcześniej sugerowałem przetestować to rozwiązanie.

 

3 godziny temu, Krzysztof Litka napisał:

Teraz jeszcze pytanie, jak zrobić, aby po wydruku paragonu fiskalnego drukowała się jego niefiskalna wersja z automatu, albo czy jest opcja połączenia tych dwóch wydruków w jeden - tak jak np. jest na paragonach z Carrefoura czy Biedronki - na jednym wydruku jest część fiskalna, a potem niefiskalna. Co do tego również dostałem odpowiedź od supportu, że się nie da, a może jednak się da. Ktoś ma jakiś pomysł? 

W jaki sposób są zlecane wydruki ? Jeśli są zlecane przez rozwiązania dodatkowe / integracje, o których Pan wspomina wcześniej to naturalnie należy to skonfigurować po ich stronie. Ogólnie nie ma takich zależności w programie jak wydruk niefiskalny do wydruku fiskalnego / fiskalizacji - każdy wydruk zleca się niezależnie, przy wydrukach z interfejsu użytkownika można ustawić domyślną konfigurację i zbiorczo / równolegle zlecić wydruk niefiskalny i fiskalny. 

 

Link to postu
20 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Szkoda, że nie czytał Pan w całości moich odpowiedzi, wcześniej sugerowałem przetestować to rozwiązanie.

 

W jaki sposób są zlecane wydruki ? Jeśli są zlecane przez rozwiązania dodatkowe / integracje, o których Pan wspomina wcześniej to naturalnie należy to skonfigurować po ich stronie. Ogólnie nie ma takich zależności w programie jak wydruk niefiskalny do wydruku fiskalnego / fiskalizacji - każdy wydruk zleca się niezależnie, przy wydrukach z interfejsu użytkownika można ustawić domyślną konfigurację i zbiorczo / równolegle zlecić wydruk niefiskalny i fiskalny. 

 

Ręcznie to mogę wymusić jak najbardziej (chodzi o równoległy wydruk), jednak nie da się domyślnie ustawić wydruku niefiskalnego na drukarkę fiskalną - można to zrobić tylko ręcznie. Tak jak w załączniku - ręcznie ustawione - z automatu brak możliwości ustawienie na samej górze drukarki Novitus HD II Online.

image.png

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...