Skocz do zawartości

Wyświetlanie różnych jednostek miary dla zakupu, sprzedaży i stanów magazynowych - szukam rozwiązania

Polecane posty

Dzień dobry.

Jestem na etapie wdrażania nexo pro w swojej firmie produkcyjnej.

Mam pewien problem z wyświetlaniem różnych jednostek miary dla zakupu, sprzedaży oraz stanów magazynowych.

Towar zamawiam w sztukach (arkusze tektury), ale w cennikach podane są ceny za 1 m2 i rozliczam się z dostawcą za zakupione m2.

Sprzedaję gotowy produkt (pudełko) w szt. Tworzę go za pomocą montowania kompletu.

Mój problem polega na tym, że w magazynie nie mogę wyświetlić stanu zakupionego towaru w szt. Mogę wyświetlić tylko m2, które są podstawową jednostką zakupu.

 

Czy ma ktoś jakiś pomysł, jak zrobić, żebym nadal zamawiał towar w szt., rozliczał zakupy w m2, ale żeby stany magazynowe zakupionego towaru wyświetlane były na liście w szt.?

 

Niestety Insert nie chce podjąć się wprowadzenia tej funkcji do programu.

Może jest jakaś nakładka do programu, albo może ktoś mógłby coś takiego dla mnie napisać?

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

 

Link to postu
46 minut temu, Maciej O. napisał:

Czy ma ktoś jakiś pomysł, jak zrobić, żebym nadal zamawiał towar w szt., rozliczał zakupy w m2, ale żeby stany magazynowe zakupionego towaru wyświetlane były na liście w szt.?

Na jakich dokładnie listach chce Pan widzieć te informacje ?

 

Ogólnie... Tam gdzie są dostępne pola własne można zrealizować takie potrzeby jak w GT od kilkunastu lat, czyli wykorzystać pola własne i rozwiązanie dodatkowe, które będzie je automatycznie aktualizowało.

 

46 minut temu, Maciej O. napisał:

Niestety Insert nie chce podjąć się wprowadzenia tej funkcji do programu.

To cecha programów pudełkowych, którą powinien Pan znać jako wieloletni użytkownik - producent nie rozwija programów pod wszystkie potrzeby użytkowników, co najwyżej stara się dostarczać funkcjonalności, które będą wykorzystywane przez wdrożeniowców do realizacji indywidualnych potrzeb użytkowników, wiele takich możliwości daje sama technologia (jak przykład serwer SQL Microsoftu).

 

52 minuty temu, Maciej O. napisał:

Może jest jakaś nakładka do programu, albo może ktoś mógłby coś takiego dla mnie napisać?

Spytam wprost (przez ciekawość) - dlaczego nie chce pomóc firma oferująca usługi wdrożeniowe (poszukiwał Pan wsparcia na początku roku), nawiązał Pan w ogóle taką współpracę (pomysł był dobry, termin fatalny, obecny - sezon urlopowy po pandemii i dwóch nowych ładach - też delikatnie mówiąc jest słaby) ? 

 

Link to postu
W dniu 25.07.2022 o 09:34, Maciej O. napisał:

Czy ma ktoś jakiś pomysł, jak zrobić, żebym nadal zamawiał towar w szt., rozliczał zakupy w m2, ale żeby stany magazynowe zakupionego towaru wyświetlane były na liście w szt.?

Proszę zmienić podstawową jednostkę miary na szt oraz dodać jednostkę dodatkową m2. Dodatkowo można rozważyć zmianę domyślnej jednostki dla zakupu.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...