Skocz do zawartości

PROBLEM - Powiązanie sposobów dostawy

Polecane posty

Witam.

 

Mam taki problem i to strasznie wkurzający...

 

Nie mogę powiązać sposobów dostawy, poneiważ przykładowo:

 

W SELLO: Poczta Polska - Paczka Pocztowa Priorytetowa

ALLEGRO: Paczka Pocztowa Priorytetowa

 

W Sello trzeba wpisywać spedytora, przez co potem dodawany jest spedytor do spsobu wysyłki, przez co Automat nie może powiązać sposobu wysyłki i nieraz z automatu wrzuca mi Kuriera UPS...

 

Jak obejść ten szkopuł?

Link to postu

Mapowanie allegrowych opcji odbywa się w sposobie wysyłki, a sposób wysyłki jest specyficzny dla dostawcy (czy tam spedytora). Więc tutaj Kurier UPS zawiera sposób wysyłki o nazwie Przesyłka kurierska - a ten sposób jest zmapowany na allegrową przesyłkę kurierską.

Nie widzę tutaj nic złego. W oknie po lewej jest wpisywana dostawa oraz dostawca obsługującą tą dostawę.

Link to postu

To może teraz zrozumiesz w czym jest problem...

 

Spójrz na dymek... (załącznik)

 

Teraz wyobraź sobie, że klient wybiera Paczka Pocztowa Priorytetowa, a formularz zapisuje mi z błędem Kurier UPS, ponieważ nie może skopiować sposobu dostawy z prawej do lewej, podczas, gdy klient wybrał Pocztę już wiesz o co chodzi?

 

Spójrz na drugi załącznik także...

 

I powiedz mi jak zrobić, żeby bez żadnego błędu kopiowało dane sposobu i kosztu wysyłki tak jak te wszystkie poniżej?

 

EDIT: Zobacz na trzeci załącznik co mi nie daje non stop spokoju... Za każdym razem muszę poprawiać sposób dostawy...

 

blad.thumb.png.370fdbef0192e055aceb25dfbbeb33a3.png

blad_poczta.thumb.png.07da764dae9505055df448ee720a6086.png

Link to postu

No to jeszcze raz :). W chmurce jest napisane, że nie ma mapowania, więc Sello samo nie wymyśli co ma wstawić w dostawę. Należy zgodnie z sugestią w chmurce wejść do słownika dostaw i tam wybrać jakiej wysyłce z Allegro odpowiada ta wysyłka. Wtedy Sello będzie te dane przenosić bez ostrzeżenia.

 

Dokładniej jest to opisane tutaj: http://forum.sello.pl/index.php?topic=4762.0

Link to postu
  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...