Skocz do zawartości

Wklejanie pozycji dokumentu Zlecenia zakupu lub Faktury Zakupu

Polecane posty

Witam

próbuję ułatwić życie użytkownikom w zakresie wprowadzania faktur/zamówień złożonych u dostawcy (niestety dostawca do jakiejkolwiek formy EDI nie dojrzał).

Udało się doprowadzić do stanu w której posiadam w schowku taki wsad (oddzielany \t), niestety Subiekt nie wykrywa takiej zawartości schowka systemowego jako możliwego do użycia do wklejenia (oczywiście symbole u dostawcy są prawidłowo zdefiniowane i ręcznie wprowadzane działają OK).

Symbol u dostawcy	Ilosc	Jednostka	Cena netto
0058168	50	szt	6,75
0056574	50	szt	6,75
0058169	30	szt	7,27
(...)

Próbowałem już różnych kombinacji niestety podejrzewam, iż problem rozbija się o wymóg "istnieje kolumna zawierająca symbol lub nazwę asortymentu".

Niestety dodanie pustej wartości w sztucznej kolumnie Symbol (tak, tonący brzytwy się chwyta), lub użycie symbolu dostawcy w kolumnie Symbol, nie przynosi pożądanych efektów tj. polecenie "Wklej pozycje" robi się aktywne, jednak żadne pozycje nie wklejają się (w sumie nie dziwne).

Jest jakiś wbudowany sposób na wklejanie pozycji z wykorzystaniem symbolu dostawcy, czy kłania się Sfera?

 

pozdrawiam

Mirosław Lach

Link to postu
24 minuty temu, Miroslaw Lach napisał:

Próbowałem już różnych kombinacji niestety podejrzewam, iż problem rozbija się o wymóg "istnieje kolumna zawierająca symbol lub nazwę asortymentu".

No tak.

 

24 minuty temu, Miroslaw Lach napisał:

...lub użycie symbolu dostawcy w kolumnie Symbol, nie przynosi pożądanych efektów tj. polecenie "Wklej pozycje" robi się aktywne, jednak żadne pozycje nie wklejają się (w sumie nie dziwne).

No dziwne, gdyż u mnie pozycje się wklejają... jako usługi jednorazowe.

 

28 minut temu, Miroslaw Lach napisał:

Jest jakiś wbudowany sposób na wklejanie pozycji z wykorzystaniem symbolu dostawcy...

Z tego co widzę to jeszcze nie.

 

29 minut temu, Miroslaw Lach napisał:

..czy kłania się Sfera?

Proszę rozwinąć pomysł. Sfera nie pozwala rozbudować funkcjonalności schowka.

 

--

 

29 minut temu, Miroslaw Lach napisał:

Niestety dodanie pustej wartości w sztucznej kolumnie Symbol (tak, tonący brzytwy się chwyta),

Dlaczego po prostu nie doklei Pan symbolu towaru do preparowanej tabeli ?

Link to postu

Nie mogę dokleić symbolu asortymentu gdyż w źródłowym systemie go nie ma (strona internetowa dostawcy) i właśnie tutaj liczyłem na możliwość skorzystania z symbolu u dostawcy.

Przez "przez sferę" rozumiem po prostu dopisanie narzędzia do importu dokumentu przez interfejsy sfery, czego chciałem po prostu uniknąć.

 

Tak czy inaczej zgłosiłem propozycję do Inserta wklejania pozycji z symbolem dostawcy, może kiedyś będzie się dało zrobić to bezpośrednio :)

 

Link to postu
2 godziny temu, Miroslaw Lach napisał:

Nie mogę dokleić symbolu asortymentu gdyż w źródłowym systemie go nie ma (strona internetowa dostawcy) i właśnie tutaj liczyłem na możliwość skorzystania z symbolu u dostawcy.

To proszę pobrać symbol z miejsca, w którym jest, czyli z systemu docelowego, czyli z Subiekta.

 

2 godziny temu, Miroslaw Lach napisał:

Przez "przez sferę" rozumiem po prostu dopisanie narzędzia do importu dokumentu przez interfejsy sfery, czego chciałem po prostu uniknąć.

Należało wyjaśnić dlaczego... Jeśli uważa Pan, że czas poświęcony na preparowanie arkuszy przez najbliższe miesiące, lata jest mniej wart niż koszt narzędzia, to tak, nie warto inwestować w takie narzędzie.

 

2 godziny temu, Miroslaw Lach napisał:

Tak czy inaczej zgłosiłem propozycję do Inserta wklejania pozycji z symbolem dostawcy, może kiedyś będzie się dało zrobić to bezpośrednio :)

Zapewne kiedyś pojawi się taka funkcjonalność, niestety nie wiadomo kiedy. 

Link to postu
3 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

Należało wyjaśnić dlaczego... Jeśli uważa Pan, że czas poświęcony na preparowanie arkuszy przez najbliższe miesiące, lata jest mniej wart niż koszt narzędzia, to tak, nie warto inwestować w takie narzędzie.

Nie trzeba preparować żadnych arkuszy przez najbliższe miesiące/lata. Rozumiem Pana podejście (sam zajmuję się integracją systemów i proponuję klientom maksymalną, zasadną biznesowo automatyzację procesów), jednak tutaj ten rachunek wyjdzie na niekorzyść budowania czegokolwiek co potrwa więcej jak godzina dwie, szczególnie iż dostawca od października na nowym systemie ma wreszcie wymieniać się plikami EDI++.

Obecnie od dostawcy mam w zasadzie gotowiec w postaci tabelki na stronie podsumowania zamówienia (napisany w 5 minut skrypt w greasemonkey generuje niezbędną zawartość do schowka). Niestety, jako że nie dało się tego zrobić takim "prostym" sposobem przez schowek (sugestia zmian może swoje poczekać w kolejce Inserta :D), a z drugiej strony rozwiązanie mniej lub bardziej oparte o sferę to trochę strzelanie z armaty do komara, na razie w ramach testu generuję wsad EDI++ (FS/ZK), który użytkownicy importują do systemu.

 

pozdrawiam

ML

Link to postu

Subiekt szuka po symbolu dostawcy (według wartości w kolumnie "Symbol") – przy założeniu, że pozycje są wklejane na dokument FZ/PZ/ZD, a na dokumencie wybrany jest podmiot, który ma ustawioną rolę dostawcy lub producenta (NIE odbiorcy) w dostawach asortymentu.

Dodatkowo w podglądzie schowka jest filtr "Wyświetlaj wg symbolu dostawcy", dzięki któremu można dopasować asortyment w schowku według symbolu konkretnego dostawcy, a potem wkleić te pozycje na dowolny dokument – opcje wklejania w nowym oknie.

image.thumb.png.e54684748c1d0acbb7b05c0bcc8c7f31.png

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...