Skocz do zawartości

Baza SQL - gdzie kupic?


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez MM N,

Polecane posty

Od dłuższego czasu męczę się z zapełniającą się bazą dla sello. Chciałbym kupić... i pytanie brzmi - czy ktoś wie jak i gdzie. Znalazłem info gdzieś na stronie Insert, że jest możliwość zakupu w tańszej wersji z przeznaczeniem dla pakietu Insert (zdaje się, że w okolicach 700zł), ale nie mogę tego odszukać. 

 

Wszystko dla win 10 / 11

Link to postu
Godzinę temu, MM N napisał:

Od dłuższego czasu męczę się z zapełniającą się bazą dla sello. Chciałbym kupić... i pytanie brzmi - czy ktoś wie jak i gdzie. Znalazłem info gdzieś na stronie Insert, że jest możliwość zakupu w tańszej wersji z przeznaczeniem dla pakietu Insert (zdaje się, że w okolicach 700zł), ale nie mogę tego odszukać. 

 

Wszystko dla win 10 / 11

Tak, istnieje możliwość zakupu SQL w promocyjnej cenie - zarówno przez sieć partnerską jak i przez sam InsERT. 
Na chwilę obecną jest to 530 zł netto (licencja serwerowaz 1 stanowiskiem). Każde dodatkowe stanowisko to koszt 530 zł netto.

Link to postu
20 godzin temu, Karol Chmielewski napisał:

Tak, istnieje możliwość zakupu SQL w promocyjnej cenie - zarówno przez sieć partnerską jak i przez sam InsERT. 
Na chwilę obecną jest to 530 zł netto (licencja serwerowaz 1 stanowiskiem). Każde dodatkowe stanowisko to koszt 530 zł netto.

Mógłbyś podpowiedzieć gdzie zakupić? :) 

Link to postu
  • Rozwiązanie

Dla zainteresowanych. Zakupu Bazy SQL server 2019 specjalnie w promocyjnej cenie dla Sello można dokonać przez infolinię Insert. Koszt to 520zł netto / stanowisko ( w domyśle jest to zdaje się na deklarację stanowisk, bo kupując na jedno i tak mam 3), wtedy baza jest bez ograniczeń. U mnie wreszcie wszystko zaczęło śmigać :)

Link to postu
18 minut temu, MM N napisał:

Koszt to 520zł netto / stanowisko ( w domyśle jest to zdaje się na deklarację stanowisk, bo kupując na jedno i tak mam 3), wtedy baza jest bez ograniczeń.

Cześć,

Możesz rozwinąć temat, bo coś nam się nie zgadza, jedno z drugim się kłóci :)

 

21 minut temu, MM N napisał:

Koszt to 520zł netto / stanowisko

Z tego wynika, że jeżeli działamy na 3 kompach, to płacimy 520 zł za serwer + 520 zł za klienta + 520 zł za klienta

 

23 minuty temu, MM N napisał:

( w domyśle jest to zdaje się na deklarację stanowisk, bo kupując na jedno i tak mam 3)

Natomiast powyższe rozumiemy, że płacimy 520 zł i korzystamy z 3 komputerów (serwer + 2x klient)

 

Jak to faktycznie wygląda, która wersja jest prawidłowa?

 

Czy dodatkowo można przenieść bazę Subiekta? Czy za Subiekta jest to dodatkowy koszt 520 zł?

 

Na stronie Insert, można przeczytać "Microsoft SQL Server w wersji Runtime może być zakupiony i użytkowany wyłącznie z systemem InsERT GT lub InsERT nexo, przy czym pierwsze zamówienie w modelu Serwer + CAL musi obejmować co najmniej 3 stanowiska klienckie."

 

Piszesz o cenie 520 zł, a na stronie jest 530 zł :) Dostałeś specjalną promocję :D

https://www.insert.com.pl/programy_dla_firm/cennik/microsoft.html?token=IjIwMjIvMDkvMDcsIDEwOjIwOjI4LS0-TUlDUk9TT0ZULCAi.PBBcGeQlNsyM8nmp4JyCXahNZ-M

 

I bądź tu mądry :)

Link to postu

Poniżej informacje z naszego działu sprzedaży.

 

Znajdująca się w naszej ofercie Microsoft SQL Server 2019 Standard Edition Runtime to licencja dostępowa.
Licencja  umożliwia jednemu, konkretnemu urządzeniu łączenie się do bazy danych Microsoft SQL Server.

 

Licencja w trybie licencjonowania na stanowiska składa się z dwóch elementów:
-licencji serwerowej (wersja Runtime posiada w niej zawarty już jeden dostęp tzw. CAL - stanowisko klienckie wobec bazy danych)
-licencji dostępowej (CAL) w tym trybie jest to stanowisko z dostępem do bazy danych

 

Wobec tego, przy pracy na 3 stanowiskach konstrukcja licencji wygląda następująco:
1x
SQL Server 2019 Standard Edition Runtime
Licencja na serwer plus 1 stanowisko klienckie
2x
SQL Server 2019 Standard Edition Runtime
Licencja na jedno stanowisko klienckie

 

Wszystkie stanowiska mające dostęp do bazy danych muszą być objęte licencją.

 

Cennik:
https://www.insert.com.pl/programy_dla_firm/cennik/microsoft.html

Link to postu
W dniu 9.09.2022 o 14:56, Bartosz Rosa napisał:

Wobec tego, przy pracy na 3 stanowiskach konstrukcja licencji wygląda następująco:
1x
SQL Server 2019 Standard Edition Runtime
Licencja na serwer plus 1 stanowisko klienckie
2x
SQL Server 2019 Standard Edition Runtime
Licencja na jedno stanowisko klienckie

 

Wszystkie stanowiska mające dostęp do bazy danych muszą być objęte licencją.

 

Cennik:
https://www.insert.com.pl/programy_dla_firm/cennik/microsoft.html

Dobrze to rozumiem mam 6 stanowisk w tym serwer to muszę wykupić 6x 520zł

Edytowane przez pakomat_ pl
  • Lubię to 1
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 8.11.2022 o 11:22, MM N napisał:

Tak, w teorii, w praktyce wygląda to tak, że opłata za same stanowiska odbywa się na podstawie Twojej "deklaracji", żeby nie łamać warunków licencji.... Jeżeli dobrze zrozumiałem goscia z infolinii

Właśnie stoję przed dylematem kupna i się zastanawiam, ile stanowisk wybrać i jaka wersję zamkniętą na produkty Insert czy bez ograniczeń.

Link to postu
  • 1 rok później...
W dniu 9.09.2022 o 14:56, Bartosz Rosa napisał:

Poniżej informacje z naszego działu sprzedaży.

 

Znajdująca się w naszej ofercie Microsoft SQL Server 2019 Standard Edition Runtime to licencja dostępowa.
Licencja  umożliwia jednemu, konkretnemu urządzeniu łączenie się do bazy danych Microsoft SQL Server.

 

Urządzeniu?
tzn.
Jak ktoś loguje się zdalnym pulpitem na serwer, nie wyłączy subiekta nexo, ale rozłączy się z pulpitu zdalnego,
przyjedzie nowy pracownik zaloguję się na zdalny pulpit do tego serwera na inne konto, uruchomi program subiekt -

 

to czy potrzebna 2 cal, czy jedno cal ?

 

Te samo urządzenie (windows 10 pro) - jednej pulpit w jednym czasie aktywny (ale w tle może być inny zalogowany) ?

 

 

 

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...