Skocz do zawartości

Zarządzanie magazynami na liście zleceń serwisowych

Polecane posty

Dzien dobry.

Chciałem utworzyć nowy widok dla zleceń serwisowych na którym mógłbym szybko sprawdzić do którego magazynu przypisane jest dane zlecenie (kilka zleceń miało w przeszłości ustawiony inny magazyn). W polu kolumn nie widzę opcji dodania takiej kolumny, dodatkowo próba włączenia widoku z włączoną kolumną "Oddział" skutkuje poniższym błędem.

 

Przechwytywanie.JPG

Link to postu
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
12 godzin temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Bez problemu można dodać sobie takie atrybuty numeracji w zaawansowanym widoku rejestru numeracyjnego.

A podpowiesz gdzie dokladnie? Bo jestem w zaawansowanej edycji numeracji zlecen serwisowych i nie widze mozliwosci dodania zadnego atrybutu zwiazanego z magazynem czy oddzialem.

image.thumb.png.d9ba3c7f6d6b2d0f5b0a0f4542570789.png

Link to postu
17 minut temu, Radosław Szachnowski napisał:

A podpowiesz gdzie dokladnie? Bo jestem w zaawansowanej edycji numeracji zlecen serwisowych i nie widze mozliwosci dodania zadnego atrybutu zwiazanego z magazynem czy oddzialem.

W zaznaczonym miejscu, spod prawego dostępne jest opcja "Dodaj nową własność". Myślę, że dalej sobie poradzisz, a jak nie, to priv.

  • Dziękuję 1
Link to postu

To jeszcze jedna sprawa w temacie numeracji zlecen. Jesli program jest otwarty i dodaje zlecenie to numeracja nie zmienia sie w zaleznosci od miesiaca tak jak to ma miejsce np. w fakturach sprzedazy.

Np. otwieram gestora, mam date aplikacyjna 08.02.23 i date sytemowa 08.02.23., dodaje zlecenie i mam miesiac 02 i rok 2023. Zmieniam date aplikacyjna i date systemowa np. 01.2023, dodaje nowe zlecenie i w numerze dalej mam miesiac 02. Dopiero restart programu powoduje zmiane licznika. To efekt zamierzony? Czy blad?:)

image.thumb.png.cda09e823d057a36ddbe0aab72179adb.png

Link to postu

Domyślna numeracja bazuje na dacie utworzenia z "nagłówka encji", a ta data nie zależy od daty aplikacyjnej, tylko od daty systemowej. Natomiast generalnie nie zaleca się manipulowania datą systemową.

W analogiczny sposób jak wyżej, można utworzyć własny atrybut DataPrzyjeciaZgloszenia.Month. W sumie to ciekawe, dlaczego właśnie tak nie jest to zrobione w standardzie.

  • Dziękuję 2
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...