Skocz do zawartości

Sello nie pobiera wszystkich transakcji

Polecane posty

  • 2 tygodnie później...

Dołączam się do problemu. Niektóre transakcje nie są ściąganie przez sello. Nie zauważyłem jakiegoś klucza z jakiego by się to działo  jak do tej pory. Błąd o tyle istotny, że podważa zaufanie do programu. Jeśli trzeba będzie ręcznie sprawdzić czy sello wszystko pobrało, to chyba program stanie się mało użyteczny.

 

Czy trwają jakieś prace nad problemem?

 

EDIT: (07-01-2013) Sello znów nie pobrało jednej transakcji a jak na razie nikt ze strony producenta nic na ten temat nie mówi.

Transakcja w Allegro jest, a Sello jej nie pobiera i nie wywala żadnego błędu, więc jak nie sprawdzimy ręcznie to nawet nie wiemy co się stało.

 

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Problem jaki zdiagnozowaliśmy w okresie świątecznym był związany z wadliwie działającą funkcją webApi, która wkrótce zostanie usunięta - a obecnie zastąpiona została nowymi funkcjami do pobierania danych. Z naszej strony trwają prace nad przepisaniem mechanizmu pobierania danych aby pozbyć się tej wadliwej funkcji.

Link to postu

U nas w logach nie ma żadnych komunikatów o jakichkolwiek błędach.

Co dalej?

Problem narasta z każdym dniem: przybywa transakcji, których sello nie pobrało..

 

 

 

 

Proszę podesłać logi z pobierania transakcji, wskazując kilka aukcji dla których nie pobrały się transakcje. Instrukcję logowania można otrzymać mailowo na sello@insert.com.pl (proszę podać link do tego wątku).

Link to postu

witam

 

mam problem jak powyżej piszą nie pobiera wszystkich transakcji. z tego co zauważyłem dotyczy to jednej aukcji. 2 oferty zakupu pobrało a jednej nie.

miałem podobną sytuację w grudnia z 10 ofert pobrało tylko 3. 

 

czy jest jakaś możliwość ściągnięcia transakcji ręcznie? mogę dodać transakcje  ręcznie ale żeby później się nie okazało że do klienta pójdzie towar 2 razy. raz z ręcznej transakcji a raz jak sello sobie przypomni.. 

Link to postu

Niestety po ręcznym dodaniu może wystąpić sytuacja, że pobrana zostanie brakująca transakcja - opóźnienia na Allegro. Wczoraj pojawił się komunikat Allegro w sprawie niedziałającej opcji dziennika zdarzeń (na podstawie historii w Sello). Można zatem próbować pobierać transakcje z wyłączoną opcją dziennika zdarzeń.

 

 

Link to postu

Problemy z pobieraniem transakcji mają tak naprawdę kilka różnych niezależnych źródeł. Wg Allegro funkcja pobierania na podstawie dziennika zdarzeń nie działała poprawnie tylko przez pewien czas, ale jak widać, sytuacja się powtarza. Aktualnie pracujemy nad nowym mechanizmem pobierania aukcji i transakcji.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Problemy jakie występują są związane z wadliwie działającym serwisem aukcyjnym, są opóźnienia w dostępie do danych o sprzedaży, czasami trzeba pisać do Allegro aby odświeżyli aukcje. Niestety na te problemy nie jesteśmy w stanie nic poradzić - Sello pobiera to co udostępnia serwis przez swoje webApi. Jeśli pojawia się jakiś problem to jest odnotowany w raporcie pod postacią błędu pobierania. Jeśli żadnego błędu nie ma w raporcie i brakuje transakcji (pomimo pobrania nawet wszystkich dostępnych - bez opcji historii) to oznacza w 99% przypadków, że serwis tych transakcji po prostu nie zwraca.

 

ba nawet wnioskuję z tego, że allegro uznało że stare webapi jest stare a jedyne normalnie działające będzie te nowe

 

Obserwując komentarze innych użytkowników webApi stwierdzam, że nowe jest jeszcze zbyt wadliwe aby na nim opierać komunikację - trzeba poczekać aż dojrzeje.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Odpowiem tak: a z MS problemów nie miewasz?  Nie używam go już ponad 2 lata, ale wcześniej zdarzały się takie cuda wianki, że strach się bać...  W Sello (czy innych podobnych programach) przynajmniej dane, które już zostały pobrane masz we własnej bazie i dostęp do nich stracisz tylko jak padnie Twój własny serwer, a w MS?  Jak Allegro padnie to nie masz dostępu do _niczego_.

Osobiście zacząłem używać Sello po przetestowaniu chyba 2 programów konkurencji i, poza tym, że miałem już wcześniej Subiekta, więc Sello było naturalnym wyborem, spodobało mi się z nich najbardziej.  Z decyzji jestem zadowolony, chociaż nie ukrywam, że bez własnej wiedzy programistycznej (SQL przede wszystkim) używanie go byłoby co najmniej trudne - ale to wynika przede wszystkim z niedociągnięć koncepcyjnych (wzgl. moich oczekiwań oczywiście).

Link to postu

Witam

 

W dniu wczorajszym około godziny 21 też miałem problem z brakiem transakcji w sello pomimo, że kontrahent kupił towar, zapłacił za niego poprzez PayU. Oczywiście otrzymałem stosowne maile od allegro. MOJE ZDZIWIENIE BYŁO I JEST WIELKIE ..... na stronach aukcji w zakładce "oferty kupna", ta transakcja nie figuruje. Mechanizm Allegro zawiódł, transakcji brak, wiec Sello nie pobrało danych.... czemu tak sie stało raczej pytania do serwisu (miałem jeszcze 3 takie przypadki dotyczące tej samej aukcji)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...