Skocz do zawartości

Problem z Subiekt GT po sieci lokalnej ale tylko na jednym NOWYM laptopie.

Polecane posty

Dzień dobry, może Państwo będą w stanie mi pomóc w problemie, który mam z pracą w Subiekt GT na nowo zakupiony laptopie (Laptop HP 17-CN i5-11/16GB/1TB+512/ FHD IPS Win10)).
Mianowicie - problem pojawia się z pracą na programie Subiekt GT, który ma połączenie w sieci lokalnej z serwerem. 
W momencie pracy na tym programie na podłączonym prądzie - program działa "jako tako", na innych komputerach jest to o wiele szybciej, ale jeszcze do przyjęcia... 
W momencie, gdy odłączę kabel zasilania od komputera, i laptop pracuje tylko na baterii, to samo w sobie korzystanie z tego programu jest prawie niemożliwe. 
Zanim wybierze się jakikolwiek produkt z listy w tym programie i zaakceptuje jego wybranie, to komputer/subiekt muli i muli strasznie... 
Zaktualizowałem sterowniki za pomocą Snapi Driver do najnowszych (wszystkie możliwe dostępne), ale niestety to nie pomogło... 
Zastanawiający fakt jest dlaczego to tak wygląda. 
Problem z baterią? Siecią? Subiektem na komputerze, Subiektem na komputerze serwerowym (Ale wtedy problem miałyby inne 2 komputery, które łączą się w takim sam sposób, a takiego problemu nie mają)?

Proszę o pomoc, bo już nie mogę z tym tematem wytrzymać. 
Świeży laptop, nówka sztuka, a wielki problem... :(

Link to postu

Obciążenie było sprawdzane, plan zasilania na baterii również. Dodatkowo, w Windows 10 nie mogę nigdzie znaleźć żadnych ustawień tego planu zasilania na baterii, aby zmienić, by były takie same jak na prądzie... Może ktoś tutaj też podpowie?

Serwer połączony z Internetem po kablu, laptop jest po Wifi (ten laptop nie ma i tak podłączenia Ethernet).

Link to postu
17 minut temu, Marcin Zborowski napisał:

Wziąć przejściówkę USB-LAN i sprawdzić po kablu. W Win10: Menu Start i tam wpisać edytuj plan zasalania a potem opcja Zmień zaawansowane ustawienia zasilania i tam wszystko co jest związane z dyskiem i siecią powyłączać jak chodzi o oszczędności.

Zaraz postaram się załatwić przejściówkę i zobaczę jak to wygląda po kablu.

Ale z tym planem zasilania, to mam jakieś dziwne ustawienia, bo nie mam tam niczego co jest związane z siecią/dyskiem...

 

image.thumb.png.b5d28dc74fc78ae46fa6b1de8b819f8a.png

image.thumb.png.274ba67b470d857a863eaecf80ef0a37.png

Link to postu

Jestem ciekaw jak to będzie, ale mam wrażenie, że będzie tak samo.

Jutro powininem mieć adapter USB/LAN, aby to sprawdzić.

Jedyne co pozostanie, to łączenie się z komputerem-serwerem poprzez zdalne połączenie i pracowanie na Subiekcie przez serwer?

To pewnie umożliwi normalną pracę?

 

Link to postu
7 minut temu, Andrzej Szymko napisał:

Jedyne co pozostanie,

Ja bym zaproponowałem skorzystanie z usług doświadczonego serwisanta, to co Pan opisuje nie jest spotykane w praktyce i proponowałbym wyjaśnić problem zamiast obchodzić poprzez pracę zdalną.

Link to postu
22 godziny temu, Andrzej Szymko napisał:

Jestem ciekaw jak to będzie, ale mam wrażenie, że będzie tak samo.

Jutro powininem mieć adapter USB/LAN, aby to sprawdzić.

Jedyne co pozostanie, to łączenie się z komputerem-serwerem poprzez zdalne połączenie i pracowanie na Subiekcie przez serwer?

To pewnie umożliwi normalną pracę?

 

Połączenie po kablu za pomocą przejściówki USB/LAN powoduje bardzo szybką pracę..

W związku z tym jest jakiś problem z kartą sieciową po Wifi, ale tylko dla pracy na Subiekt.

Wszystko inne śmiga...

Ciekawe. :(

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...