Skocz do zawartości

Nie moge połączyć się klientem z serwerem SUBIEKT GT

Polecane posty

Witam,

Wiem, że temat był na pewno nie raz i jak Boga kocham to przejrzałem, ale i tak nic nie pomogło. Kończą mi się pomysły i nerwy.
Problem jest taki, że padł dysk w komputerze serwerowym, i udało się wszystko zainstalować zarchiwizować bazę danych i na komputerze serwerowym wszystko chodzi jak należy, problem jest ze stanowiskami klienckimi, za diabła nie mogę nimi podłączyć do serwera. Wszystkie usługi SQL wydaje mi się że są skonfigurowane dobrze, antywirus również, zapora ogniowa też, nie wiem co jeszcze mogę zrobić.

Proszę o podpowiedzi i pomoc.

SQL zrzut.png

tcp.png

Link to postu

Zapora wyłączona, antywirus również, SQL restartowany, a włączenie protokołu to o co dokładnie chodzi? 

Generalnie zawsze to działało, nigdy nie było z tym problemu ale komputer , na którym był serwer subiekta wysiadł  i musiałem wszystko przeinstalować i teraz po prostu to nie działa. Robiłem to nie raz i zawsze się udawało a teraz nie mogę znaleźć przyczyny.  

Link to postu
5 minut temu, Waldemar Gackowski napisał:

Na tamtym forum nie mogłem odpowiedzieć 

Nie prawda, mógł Pan odpowiedzieć, tak samo jak robią to inni użytkownicy, należało tylko dowidzieć się jak to zrobić... Mógł Pan też odezwać się bezpośrednio...

 

W każdym razie jeśli ciągle chce Pan rozwiązywać problem przez forum to proszę stosować się do otrzymanych sugestii.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Ale jasno i wyraźniej pisze, że program nawiązuje połączenie z serwerem SQL tylko nie może się zalogować ze względu na błędne hasło... Proszę podać hasło, które podał Pan przy instalacji serwera SQL lub je zmienić na puste.

Edytowane przez Daniel Kozłowski
  • Dziękuję 1
Link to postu
2 godziny temu, Waldemar Gackowski napisał:

Przy instalowaniu SQL nie wpisywałem żadnego hasła, była wybrana opcja Windows authentication, a w systemie nie posiadam hasła

Czyli nie zastosował się Pan do pomocy do programu (tematy "MS SQL Server 2005" i "MS SQL Server 2008") i nieprawidłowo zainstalował serwer SQL... Proszę w takim włączyć autentykację mieszaną i zacząć z niej korzystać.

  • Dziękuję 1
Link to postu
53 minuty temu, Waldemar Gackowski napisał:

Może najłatwiej będzie odinstalować SQL i zainstalować go ponownie zgodnie z instrukcją i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Zaproponowałem najłatwiejsze według mnie rozwiązanie i bez porównania szybsze niż ponowna instalacja (https://learn.microsoft.com/en-us/sql/database-engine/configure-windows/change-server-authentication-mode?view=sql-server-ver16).

  • Dziękuję 1
Link to postu
W dniu 20.09.2022 o 10:56, Daniel Kozłowski napisał:

Zaproponowałem najłatwiejsze według mnie rozwiązanie i bez porównania szybsze niż ponowna instalacja (https://learn.microsoft.com/en-us/sql/database-engine/configure-windows/change-server-authentication-mode?view=sql-server-ver16).

Zrobiłem jak w instrukcji i podziałało. Dziękuję bardzo 🙂

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...