Skocz do zawartości

Eksport do pliku xml ekn-elektroniczny nadawca.

Polecane posty

Tymczasowo można poszukać czy nie ma jakichś rozwiązań w XSL, które umożliwiają wygenerowanie GUIDa.

 

Znalazłem coś takiego:

http://www.stylusstudio.com/xsllist/200703/post40430.html

 

Da się to wykorzystać w sello do generowania GUIDa?

 

Na szybko to pojęcie u nas i tak oznacza w najbliższej wersji - dopisane

 

Chodziło mi raczej o jakiś mały programik co wygeneruje GUIDy i wpisze ja do bazy danych Sello, np w miejsce nr listu przewozowego, następnie xsl pobierze sobie  stamtąd te nr GUID.

 

Czemu poczta zawsze musi wymyślić coś wyjątkowo niezwykłego? EKN - brak w ogóle informacji jak powinien wyglądać plik xml, EN - lepsza dokumentacja, ale jakieś GUID-y potrzebne, WTF...

Link to postu

W żadnym wypadku nikogo nie zmuszamy do tego aby tworzył eksport sam, opracowaliśmy mechanizm, którego możemy użyć my jak również osoby spoza naszej firmy (serwisanci, partnerzy, użytkownicy, posiadający wiedzę programistyczną z tego zakresu). Takie podejście powoduje, że temat eksportu staje się tematem otwartym, podobnie jak z wydrukami.

 

Nie do końca analogia jest trafiona bo jeśli chodzi o wydruki jest podanych wiele gotowych szblonów które można edytować  bez większej wiedzy informatycznej. I to jest ok.

 

W przypadku eksportu xml jest tylko export jednego szablonu który bez "posiadania wiedzy informatycznej z tego zakresu" jest bezużyteczny.

 

Więc analogicznie do wydruków wraz z tym edytorem exportu xml powinniście dostarczyć podstawowe szablony eksportu (przynajmniej do poczty). Wtedy sytuacja byłaby w miarę analogiczna do wydruków.

 

Link to postu

.

Podgońcie temat... konkurencja już dawno to zrobiła i aż mi wstyd, że jeszcze się was trzymam  :-\ Znajomi już się przenieśli, tylko ja jeszcze wierzę, że tak duża firma jak INSERT w końcu zacznie działać pro-kliencko, a aktualizacje nabiorą wreszcie tempa. 

 

Na jakie programy się przenieśli bo ja i kilku moich znajomych również rozważamy taką decyzję.

Link to postu
Więc analogicznie do wydruków wraz z tym edytorem exportu xml powinniście dostarczyć podstawowe szablony eksportu (przynajmniej do poczty). Wtedy sytuacja byłaby w miarę analogiczna do wydruków.

Nie zdążyliśmy. Mieliśmy do wyboru dać sam suchy mechanizm eksportowania, lub wstrzymać wypuszczenie tego eksportu o kolejne 2 wersje. Z naszego punktu widzenia lepsze było rozwiązanie pierwsze, bo dzięki temu wyszło na jaw, czego jeszcze w mechanizmie brakuje a i część osób zapewne już z tego skorzystała.

 

Wracając do GUIDa, nie jest to jakieś specyficzne "widzimisię" Poczty Polskiej, po prostu w Sello w paczkach nie było to nigdy potrzebne - w transakcjach takie pole jest, na potrzeby identyfikowania stron w Strefie Sello.

Można spróbować zastosować to rozwiązanie znalezione w internecie, ale prawdę mówiąc nie analizowałem dokładnie czy i jak to działa.

Link to postu

JAk najlepiej teraz eksportowac dane do EN? chodzi o przesylki biznesowe.

 

ja używam polecany tu SmartBL, ale to trial na miesiąc, potem trzeba płacić abonament....

Chętnie poznam jakiekolwiek inne narzędzie, które tylko mi zrobi konwersję pliku z Sello na akceptowalny dla EN format, byle jakoś przetrwać do aktualizacji Sello. Chociaż dane klientów ...

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ma taką informację:

 

Informujemy, że z dniem 01.04.2013r. planowane jest wdrożenie nowej wersji 4.0.0 Elektronicznego Nadawcy.

Poniżej przedstawiamy listę zmian oraz poprawek nowej wersji.

 

Zmiany w systemie EN w wersji 4.0.0 - planowane wdrożenie 01.04.2013r.

 

Nowe funkcjonalności

1. Przesyłka Firmowa Polecona

- umożliwiono wprowadzanie przesyłek poprzez formatki ekranowe oraz przez WebAPI

- na wydrukach etykiet/kopert dodano atrybuty przesyłki firmowej:

F- zamiejscowa / FM - miejscowa

- przygotowano oddzielna książkę nadawcza dla przesyłki firmowej,

 

2. Przesyłka Firmowa nierejestrowana

– umożliwiono tworzenie etykiet/kopert z książki adresowej w podziale na przesyłki miejscowe oraz zamiejscowe

 

3. EPO

- umożliwiono przekazywanie informacji EPO (przesyłka polecona i pole cona firmowa) do P2000 i ZST (na formatkach w ramach usługi komplementarnej oraz poprzez WebAPI)

 

4. Moduł KLIENTA INDYWIDUALNEGO

- Umożliwienie przygotowania przesyłek przez klie ntów bez zawartej umowy z Pocztą Polską S.A – bez konieczności logowania się do Elektronicznego Nadawcy,

- Rozbicie pola „Telefon komórkowy/Email” znajdującego się w „profilu nadawcy” na dwa niezależne pola wraz z kontrolą poprawności

 

5. Kanały komunikacji

Dla klientów, którzy maja wypełniony kontakt w profilu nadawcy, do nadawczego pliku xml będą dodatkowo przekazywane dwa dodatkowe pola FormaPowiadomieniaNadawcy (E) oraz KontaktPowiadomieniaNadawcy.

 

Poprawki błędów aplikacji:

1. Przesyłka Polecona

- zdjęcie wymagalności dla pola ‘Dom’ w walidatorze

 

2. Pocztex

- zmiany w pliku nadawczym xml w zakresie nazwy atrybutów dla dokumentów zwrotnych dla klienta umownego i klienta indywidualnego,

- Pocztex (ryczałt)– importy z MS i z Allegro – poprawiono przekazywanie masy do pliku nadawczego xml,

- Poprawiono tworzenie przesyłki Pocztex z Książki Adresowej (dla grupy adresatów nie były przekazywane wszystkie dane).

 

3. Przesyłka Biznesowa

- poprawiono błąd przekazywania kontaktu adresata do Poczty2000 (WebAPI),

- &nb sp; poprawiono konwersje pola ‘kontakt adresata

 

4. Przesyłka Polecona Zagraniczna

- dołożono cennik dla Potwierdzenia Odbioru

- dla przesyłek zagranicznych poprawiono wyświetlanie nazwy kraju na formatkach w plikach wyslanych oraz odebranych.

 

5. Import xml – przesyłki zagraniczne (zdjęcie wymagalności masy oraz obsłużenie komunikatu błędu „Atrybut Ilość nie może zawierać liter”).

 

6. Import z Menagera Sprzedaży Allegro

- do Przesyłki Biznesowej – poprawiona konwersja danych adresowych,

- do E-przesyłki – poprawiona konwersja danych adresowych.

 

7. Webapi

- rozszerzono metodę getUrzedyNadania o nowe pole ‘Nazwa wydruk’.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Temat EN już nawet rozpoznawaliśmy, aby wykonać eksport musimy wprowadzić w Sello wiele zmian, tak, że niestety będziemy musieli część poprawek przewidzianych do 1.13 przesunąć dalej.

 

Czy nie możecie zrobić choć jednej rzeczy- zewnętrznego małego programu, który by konwertował z waszego formatu na format poczty, bez zwrotnych informacji ??? Jeden mały programik do konwersji, a poczekamy do wersji 1.14. Da się to zrobić? Cierpliwość powoli mi się kończy... jak pewno wielu innym użytkownikom  >:(

Link to postu

No właśnie sęk w tym, że format danych Poczty Polskiej nie pasuje do końca tego co jest w Sello i wymaga to kilku zmian w Sello. Do konwersji z naszego formatu na format inny (poczty) zasadniczo przewidziane są właśnie transformaty XSL, które się podaje w słowniku typu eksportu - to jest odpowiednik "programu" do konwersji. Jednak nie można go w tej chwili wykonać przez wzgląd na różnice i braki pewnych danych.

 

Problem eksportu do EN jest przewidziany na wersję 1.13 i wkrótce się nim zajmiemy.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...