Skocz do zawartości

Eksport do pliku xml ekn-elektroniczny nadawca.

Polecane posty

witam

ponieważ czekanie na ekipę Sello mnie lekko zdenerwowało,

napisałem programik który pobiera dane z Sello i tworzy plik xml, który ładnie się wczytuje do EN, przynajmniej u mnie.

 

eksportuje:

- przesyłki biznesowe

- przesyłki biznesowe pobraniowe

- listy polecone ekonomiczne gabaryt B

 

z poczty dostałem zakres numerów nadawczych na przesyłki biznesowe, więc numer

nadany przez Sello, przenosi się do EN

 

wady:

- programik jest w trybie tekstowym, więc wszystkie dane konfiguracyjne są wpisane na sztywno, (nazwa bazy, hasło bazy, id dostawcy, id przesyłki, katalog eksportu)

- działa tylko na kompie na którym jest serwer,

- eksportuje tylko paczki powstałe z transakcji, a nie utworzone z ręki,

- gabaryt przesyłek biznesowych na sztywno XXL (mam ryczałt)

- brak wypełnionego pola "dodatkowy opis przesyłki", ale to wina poczty, pracują nad tym,

- nie wyświetla błędu jeśli jest błąd w nr tel.

 

jeśli ktoś jest zainteresowany, i gotowy podjąć ryzyko (program bez gwarancji, nie jestem programistą)

drobna jednorazowa opłata (wystawiam f-rę VAT)

to proszę pisać na PW

 

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam,

nowa wersja sello ma mieć eksport do e-nadawcy. Po wyeksportowaniu paczek z sello, e-nadawca nie rozpoznaje pliku, w walidatorze e-nadawcy wyskakuje bład:

 

Element '{http://www.sello.pl/export}ExportData': No matching global declaration available for the validation root. (linia:1) (EN:11713)

 

Plik jest niezgodny ze schematem (EN:11714)

 

Proszę o jakieś instrukcje, jak wyeksportowac paczki, zeby e-nadawca je "zassał"...

Pozdrawiam

Link to postu

Prosiłbym o dyskusje na temat eksportu do EN w tym wątku http://forum.sello.pl/index.php?topic=6309.0. Są tam udostępnione nowe wersje transformat i inne informacje. Jeśli chodzi o wagi, to są na razie tylko w przesyłkach biznesowych. Prawdopodobnie jutro będzie kolejna wersja transformat, w której wagi zostaną dodane także w pozostałych rodzajach przesyłek.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...