Skocz do zawartości

Eksport do pliku xml ekn-elektroniczny nadawca.

Polecane posty

Witam,

 

Nie znam się na tworzeniu xml-a czy mogę prosić o pomoc.

A mianowicie chodzi mi o stworzenie eksportu do pliku xml ekn-elektroniczny nadawca.

Ja sobie taki plik zaimportuję ręcznie.

Fajnie by było żeby eksportowały się dane wysyłkowe klientów i pobrania kwoty, wszystko może być wysyłane jako paczka.

 

Proszę o pomoc.

Link to postu

Zajmiemy się tym tematem jednak nie wcześniej niż po nowym roku. Druga sprawa jest taka, że w pierwszej kolejności zabierzemy się za przepisywanie pobierania danych z Allegro, bo jest to dosyć spory kawałek do przerobienia i lepiej mieć go przepisanego zanim Allegro usunie możliwość pobierania starym sposobem.

Link to postu

Zajmiemy się tym tematem jednak nie wcześniej niż po nowym roku. Druga sprawa jest taka, że w pierwszej kolejności zabierzemy się za przepisywanie pobierania danych z Allegro, bo jest to dosyć spory kawałek do przerobienia i lepiej mieć go przepisanego zanim Allegro usunie możliwość pobierania starym sposobem.

 

Jeśli się zajmiecie, to trzeba by od razu dodać przesyłki biznesowe - po co 2 razy do jednego tematu podchodzić, raz a kompleksowo :))

PB mają 6 gabartyów, każdy gabaryt z opcjami z opcjami:

biznesowa

biznesowa za pobraniem

biznesowa odbiór w punkcie

biznesowa za pobraniem odbiór w punkcie.

Link to postu

Zaraz, zaraz, mówimy o EKN? Jeśli tak, to ja nie mówię o EKN, ale o EN (elektroniczny nadawca on-line).

 

No tak ja mylę to. Chodzi oczywiście o EN (elektroniczny nadawca on-line).

Na początek wystarczy schemat tylko paczki i jest już ok.

Do tego pobrania i jest super.

Ja nie potrafię zrobić tego schematu i dla tego proszę.

A pewnie nie tylko ja używam EN i taki schemat się przyda.

pozdrawiam

Link to postu

Zaraz, zaraz, mówimy o EKN? Jeśli tak, to ja nie mówię o EKN, ale o EN (elektroniczny nadawca on-line).

 

No tak ja mylę to. Chodzi oczywiście o EN (elektroniczny nadawca on-line).

Na początek wystarczy schemat tylko paczki i jest już ok.

Do tego pobrania i jest super.

Ja nie potrafię zrobić tego schematu i dla tego proszę.

A pewnie nie tylko ja używam EN i taki schemat się przyda.

pozdrawiam

 

Przy okazji, poproś PH o cennik na przesyłki biznesowe. Pewnie dla niektórych wariantów będzie to opłacalne. Szczególnie od kwietnia gdy na pobrania będzie VAT.

Link to postu

Eksportem do EKN jest dosyć złożony i zapewne nie ma sensu tworzyć eksportu, który obsługuje wszystkie jego możliwości - stąd prośba o podanie używanych opcji wysyłek aby stworzyć eksport skrojony do potrzeb.

 

Jeśli o mnie chodzi to przede wszystkim przesyłka biznesowa i biznesowa pobraniowa.

 

Czekam z niecierpliwością na możliwość eksportu xml do EN wprost z Sello! Teraz niestety musimy rzeźbić i konwertować.

Link to postu

Pierwszy raz zdarzy mi się pochwalić smartBL-a ale akurat export do EN-a działa praktycznie bez większych problemów (uwaga w konfiguracji aby nie po włączać sobie przypadkiem dodatkowo płatnych opcji) Chociaż sam program niespecjalnie przypadł mi do gustu to nie znam nic innego na chwilę obecną do komunikacji sello->EN.

Link to postu

Jest to dosyć duży temat, póki co zajmujemy się pilnymi w realizacji nowościami do nowej wersji.

 

ale

wyeksportowany plik z paczkami do EN i komunikat

 

Plik nie jest zgodny ze schematem (EN:11718)

 

Przesłano plik nieznanego typu (EN:16706)

 

Eksport jest, ale nie do EN - właśnie o tym mowa aby stworzyć eksport do EN. W Sello zaszyty jest uniwersalny mechanizm eksportujący, do którego można dodawać (posiadając odpowiednią wiedzę programistyczną) samemu transformaty generujące pożądany schemat pliku.

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

W Sello zaszyty jest uniwersalny mechanizm eksportujący, do którego można dodawać (posiadając odpowiednią wiedzę programistyczną) samemu transformaty generujące pożądany schemat pliku.

 

nie każdy sprzedawca na Allegro jest jednocześnie świetnym programistą, ale 90% sprzedawców wysyła przesyłki pocztowe...

Podgońcie temat... konkurencja już dawno to zrobiła i aż mi wstyd, że jeszcze się was trzymam  :-\ Znajomi już się przenieśli, tylko ja jeszcze wierzę, że tak duża firma jak INSERT w końcu zacznie działać pro-kliencko, a aktualizacje nabiorą wreszcie tempa. Odpowiedź typu "zaprogramuj sobie sama" w porównaniu z obsługą klienta u konkurencji wypada, delikatnie mówiąc, blado  >:( Skoro tam jeden człowiek może spełnić wszystkie oczekiwania i klienci już dawno jednym kliknięciem importują do EN, to czemu tak duża firma jak Insert nie może zrobić poprawnego eksportu do EN w przyzwoitym tempie? >:(

Pomijam integracje z firmami kurierskimi...

Od pierwszego posta mija właśnie miesiąc. Obiecywane były zmiany po nowym roku, jest 20 styczeń i ani słychu ani widu...

Link to postu

W żadnym wypadku nikogo nie zmuszamy do tego aby tworzył eksport sam, opracowaliśmy mechanizm, którego możemy użyć my jak również osoby spoza naszej firmy (serwisanci, partnerzy, użytkownicy, posiadający wiedzę programistyczną z tego zakresu). Takie podejście powoduje, że temat eksportu staje się tematem otwartym, podobnie jak z wydrukami. O wiele lepiej jest udostępnić użytkownikom edytor wydruków niż dostarczać wydruki zaszyte w programie nie nadające się do edycji (tak było we wcześniejszych wersjach Sello).

 

Wielkość firmy akurat nie ma tutaj dużego znaczenia, bo cała firma nie zajmuje się Sello, zajmuje się nim kilka osób i te kilka osób jest teraz mocno obciążonych. Eksport do EN musieliśmy przełożyć ze względu na bardzo znaczącą zmianę na serwisie Allegro, która niedługo spowoduje, że Sello przestanie funkcjonować, a o której Allegro poinformowało na początku roku. Jest to w tej chwili dla nas priorytet.

 

 

Link to postu

nie czuję się zmuszana, czuję się bezradna, bo nie mam tak zaawansowanej wiedzy, więc o EN mogłam zapomnieć. Irytuje, że inne firmy mogą to zrobić w kilka dni, tylko Insert nie ma czasu.

Ściągnęłam SmartBL triala na miesiąc. Działa jak działa, ale coś tam eksportuje zrozumiałego dla EN.

Rozumiem, że obecna sytuacja jest wyjątkowa. Czekamy więc (chyba mogę w liczbie mnogiej) na przyzwoity eksport do różnych przewoźników po zakończeniu przeróbek. Kiedy to może nastąpić?

 

Link to postu

To jest pewne. Usunięcie z webApi funkcji, z której korzysta Sello do pobierania aukcji i transakcji nastąpi za kilka miesięcy. Wolimy jednak zabrać się za konieczne zmiany od razu, aby dać użytkownikom czas na przejście na nową wersję Sello.

 

Wypuszczenie wersji 1.12 zaplanowane jest na początek marca. Wtedy będziemy mieć czas (mam nadzieję) na zajęcie się eksportem. Nie chciałbym znów obiecywać, bo już obiecałem, że będzie to styczeń a jak widać nieprzewidziane okoliczności skutecznie krzyżują takie plany.

Link to postu

GUIDy na potrzeby eksportu będziemy musieli prawdopodobnie dodać do paczek - inaczej po GUIDzie nie będzie się dało potem tych paczek porównać.

 

Sam język XSL nie daje możliwości generowania GUIDów bezpośrednio. generate-id nie gwarantuje utworzenie unikalnego identyfikatora.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...