Skocz do zawartości

Cena ewidencyjna - zmiana ceny ewidencyjnej o procent.

Polecane posty

Zależy kiedy chcesz zmieniać te ceny - czy mają one być zmieniane w momencie przyjmowania dostawy o droższej cenie na pozycjach czy dostajesz nowy cennik od dystrybutora i chcesz zmienić wszystko od niego :)

 

Ad1 ->

image.png.7c54e40ab784113bc029fda23548ded6.png

Ad2 -> Cenniki

image.png.90a83ab1912c8455eff8603596934889.png

i tam ustawiasz zwiększ o procent

 

Jak inny przypadek to napisz :)

 

Link to postu

Cześć Daniel,

 

według Twojej instrukcji zmieniam ceny sprzedażowe o procentową podwyżkę np,: 10 % - dobrze to rozumiem ?

Ja szukam instrukcji, gdzie zmieniam wszystkie ceny zakupowe (podstawa kalkulacji) o podwyżkę w %.

O ile dobrze zrozumiałem, według Twojego tłumaczenia zmienia się cena sprzedaży i przy wprowadzeniu nowej dostawy w nowych cenach ponownie nalicza się podwyżka o 10% np. Wtedy ceny sprzedażowe robią się z kosmosu, a wyłapanie tego przy paru tysiącach pozycji jest niewykonalne.

 

cennik.JPG

Link to postu
W dniu 11.10.2022 o 14:15, Robert Kołodziejczyk napisał:

Chciałbym zbiorczo zmienić cenę ewidencyjną o wskazaną podwyżkę procentowo, ale jak dotąd nie rozkminiłem, czy taki mechanizm Nexo Pro posiada w swoich zasobach.

Samo nexo, chyba nie, ale gdy połączy siły z Excelem, to już tak. Z listy asortymentów lub pozycji cennika można wyeksportować listę do Excela. Tam, za pomocą formuły przeliczyć ceny i przekopiować je do cennika (nowego tymczasowego lub istniejącego) jako podstawa kalkulacji. Na końcu wystarczy wywołać funkcję przepisywania podstawy kalkulacji jako cenę ewidencyjną z menu kontekstowego cennika.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...