Skocz do zawartości

URLOP BEZPŁATNY

Polecane posty

ListaPlac 1.pdfListaPlac 1.pdfListaPlac 1.pdfDzień dobry. Pracownik przebywał na urlopie bezpłatnym.W związku z tym za ten okres nie otrzymuje wynagrodzenia. W składnikach wynagrodzenia wpisałam kwotę wynagrodzenia potrąconą w związku z tym urlopem. Jednakże w liście płac naliczany jest ZUS i składka zdrowotna od całości wynagrodzenia. Czy w związku z tym o kwotę potrącenia za urlop bezpłatny powinnam pomniejszyć podstawowe wynagrodzenie?

Link to postu
2 godziny temu, Grażyna Sz napisał:

W składnikach wynagrodzenia wpisałam kwotę wynagrodzenia potrąconą w związku z tym urlopem. J

Nie rozumiem. Po co to Pani zrobiła? 😲

Przecież wystarczyło wpisać pracownikowi odpowiednią absencję.

 

2 godziny temu, Grażyna Sz napisał:

Czy w związku z tym o kwotę potrącenia za urlop bezpłatny powinnam pomniejszyć podstawowe wynagrodzenie?

Nie, zamiast poprawiać poprawki, powinna Pani zarejestrować to co się naprawdę wydarzyło czyli wprowadzić absencję.

Link to postu
24 minuty temu, Andrzej Kubik napisał:

Nie rozumiem. Po co to Pani zrobiła? 😲

Przecież wystarczyło wpisać pracownikowi odpowiednią absencję.

 

Nie, zamiast poprawiać poprawki, powinna Pani zarejestrować to co się naprawdę wydarzyło czyli wprowadzić absencję.

Nie bardzo rozumiem. Gdzie mam wprowadzić absencję? W potrąceniach mam potrącone wynagrodzenie za urlop bezpłatny.  Jest tylko kwestia ZUS i zaliczki na podatek, której nie powinno być.  Zrobiłam w excelu listę płac  pomniejszając wynagrodzenie o wynagrodzenie za urlop bezpłatny. Do wypłaty jest kwota mniejsza o zaliczkę na podatek.

Link to postu
3 godziny temu, Grażyna Sz napisał:

Tylko, że ja nie mam Gratyfikanta, a jedynie REWIZORA NEXO PRO.

Przeprasza, ja na pewno (Andrzej zapewne też) nie zauważyłem jakiego programu dotyczy pytanie, jesteśmy przyzwyczajeni do naliczania wynagrodzeń w dedykowanych do tego programach jakim jest Gratyfikant.

 

--

 

Z tego co widzę, to już miała Pani taki przypadek:

jak został rozwiązany ?

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
4 godziny temu, Grażyna Sz napisał:

Gdzie mam wprowadzić absencję?

Rzeczywiście, moja odpowiedź dotyczyła Gratyfikanta, nie zauważyłem, że to "goły" Rewizor.

W taki wypadku zamiast dopisywać potrącenia należy po prostu poprawić wartość wynagrodzenia, tak jak to Pani doradzono za pierwszym razem.

 

Link to postu
14 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Przeprasza, ja na pewno (Andrzej zapewne też) nie zauważyłem jakiego programu dotyczy pytanie, jesteśmy przyzwyczajeni do naliczania wynagrodzeń w dedykowanych do tego programach jakim jest Gratyfikant.

 

--

 

Z tego co widzę, to już miała Pani taki przypadek:

jak został rozwiązany ?

Po prostu w umowie pracowniczej od płacy zasadniczej odjęłam wynagrodzenie za urlop bezpłatny, a w następnym miesiącu przywróciłam kwotę pełnego wynagrodzenia.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...