Skocz do zawartości

Filtry wyświetleń transakcji, komentarzy, wiadomości wariują + problem wydruku

Polecane posty

Witam,

 

dziś rano Sello zwariowało. Na początku wystąpił problem z drukami do paczek, pokazuje się powiadomienie:

 

Podczas drukowania wystąpił błąd:

Inicjowanie silnika wydruków nie powiodło się:

Błąd tworzenia instancji obiektu (0x80040154)

 

out.php?i=462998_2.png

 

Zauważyłem też, że wtedy nie można edytować wydruków, ginie odpowiednia opcja:

 

out.php?i=462999_3.png

 

Po wystąpieniu tych błędów kolejne które wynikły to znikające lub randomowo powybierane filtry wyświetleń na zakładkach transakcje, wiaomości, komentarze itp. Zaznaczają się tam jakieś losowo wybrane opcje wyświetleń, lub zupełnie te filtry giną:

 

out.php?i=463000_1.png

 

Wersja Sello najnowsza 1.11.1, system Windows 8. Co się dzieje?

Link to postu

Nie wiem czy Ci pomogę ale mi Sello wariowało jak nie zapisałem paragonu w Subiekcie i okno z paragonem gdzieś tam w tle było włączone.

Musiałem przez Menedżera zadań wyłączyć wszystkie instancje Subiekta, potem zresetowałem kompa i wszystko było okej.

Sprawdź też czy nie masz włączonego jakiegoś innego procesu w tle.

 

Głupoty działy mi się też gdy przez noc na rano zaktualizował mi się antywirus.

Link to postu

Nie korzystam z Subiekta, więc to odpada. Zauważyłem, że wariacje zaczynają się w momencie jak próbuje coś wydrukować, tzn. wybiram "Druki do paczki", wtedy wywala ten błąd i wszystko się krzaczy. Dziwne, bo wcześniej działało normalnie. Wie ktoś co oznacza ten błąd przy próbie druku? Być może jego wyeliminowanie sprawi, że reszta będzie działać jak dawniej.

Link to postu

Wygląda na to, że jest problem z biblioteką COM-ową z wydrukami. Podczas instalacji Sello jest ona rejestrowana w systemie razem z pozostałymi. Teraz Sello najwyraźniej przestało ją widzieć. Czy w ostatnim czasie były instalowane jakieś aktualizacje do Sello, albo do Windowsa? Ewentualnie jakieś inne programy? No i najważniejsze: Która to wersja Sello?

Link to postu

@tadzmir

Błąd pojawia się od razu jak klikne "Druki do paczek", niezależnie na jakiej paczce i na starych i na nowo dodanych. Bardzo często korzystałem z tej funkcji np. do drukowania druków wpłaty dla przesyłek pobraniowych, teraz nic nie moge wydrukować i musze to ręcznie wypisywać, lipa... W wydrukach ostatnio dodałem sobie etykiete listu poleconego priorytetowego, ale działało mi to ładnie do momentu gdy w ogóle coś dało się wydrukować.

 

@pozy

Nie instalowałem aktualizacji do Sello, tylko na świeżo zainstalowanym Windows 8 zainstalowałem najnowsze Sello 1.11.1. Aktualizacje do Windowsa jakieśtam się pewnie wgrywały, a z racji że jest to świeży system też instalowałem różne aplikacje, ale raczej takie z których korzystałem od dawna razem z Sello.

 

Może po prostu zarchiwizuje baze, odinstaluje Sello, zainstaluje ponownie i baze zdezarchiwizuje. Zobaczymy czy pomoże.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Sprawdzimy to. Sello nie było zbyt dokładnie testowane na Win8, więc mogą pojawiać się różne dziwne problemy. Z tego powodu nie zalecamy na razie instalować Sello na tym systemie.

 

Czy już wiadomo co było/jest problemem bo po zainstalowaniu Sello z nowym Windows 8 mamy ten sam problem?

Link to postu

Będziemy się jeszcze sprawie przyglądać, póki co nie powtórzyliśmy tego błędu a pracujemy również na win8.

 

Jaka konkretnie wersja systemu jest zainstalowana? Proszę również sprawdzić, czy instalacja .NET Framework 2.0 coś pomoże.

 

Tak. Instalacja NET Framework pomogła.

 

Bardzo dziękuję.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...