Skocz do zawartości

zmiana komputera i przeniesienie bazy danych

Polecane posty

Dzień dobry,   zmiana komputera i przeniesienie bazy danych , prośba o pomoc 

BIURO Nexo -  Administracja / Baza Danych - poprawiłam jednego klienta  -  wskazałam nową bazę danych,  w podglądzie  kartoteki klienta  nowa baza danych widoczna,  na liście zbiorczej  stan połaczenia "Nieznany"   ...  co robie nie tak ?  prośba o wskazówki 

 

przy opcji  konwertuj  status  powiązania z bazą - błąd połączenia .... 

 

 

Link to postu

dzień dobry, pozmieniałam  "ręcznie"  w każdym podmiocie w biurze nexo bazę danych,  ale  w  mojej firmie - biura rachunkowego - w momencie  Klienci biura - popraw bazę danych mam sygnał z programu:  Podmiot musi mieć ustawiony tryb licencjonowania  dla klientów biura ....  co powinnam w tej  sytuacji zmienic ?

Link to postu
W dniu 26.10.2022 o 08:23, Emilia Szymańska napisał:

Podmiot musi mieć ustawiony tryb licencjonowania  dla klientów biura ....  co powinnam w tej  sytuacji zmienic ?

Moduł Klienci biura jest przeznaczony dla podmiotów typu Biurowy klienta oraz Biurowy na potrzeby własne.

Edytowane przez Arkadiusz Cieśla
Link to postu
8 godzin temu, Arkadiusz Cieśla napisał:

Proszę przejść do modułu Klienci Biura w programie Biuro nexo, kliknąć Dodaj – Istniejący klient biura. Następnie w kreatorze wskazać podmiot Pani Biura rachunkowego.

Ale co to da, skoro sam Pan napisal:

W dniu 26.10.2022 o 08:48, Arkadiusz Cieśla napisał:

Moduł Klienci biura jest przeznaczony dla podmiotów typu Biurowy klienta.

?

Link to postu
4 minuty temu, Emilia Szymańska napisał:

czy typ podmiotu mam dobrze ustawiony ?

Tak.

 

19 minut temu, Emilia Szymańska napisał:

niestety  nie potrafie dodac instniejecego klienta klienta  -  info; na tym serwerze nie ma żadnych gotowych do podłaczenia podmiotów klienta ... 

Proszę się upewnić czy przy podłączaniu podmiotu wskazuje Pani prawidłową ścieżkę serwera.image.thumb.png.d1091e64e21466eba1e53e2e5c145703.png

Link to postu

Proszę się jeszcze upewnić czy Konto InsERT podłączone pod bazę Biura oraz bazę tego podmiotu, są jednakowe. Jeżeli są jednakowe, proszę spróbować usunąć Pani biuro rachunkowe w module Klienci Biura, a następnie ponownie je dodać używając opcji Dodaj – Istniejący klient biura. Przed tą operacją zalecam archiwizację bazy danych Biura nexo.

Edytowane przez Arkadiusz Cieśla
Link to postu
9 minut temu, Wiesław Musik napisał:

Jak już pisał Pan Jacek Izydorczyk, wszystkie te działania nie doprowadzą do efektu oczekiwanego przez Panią Emilię. Podmiot własny nie będzie widoczny w module "Raporty", ani w "Działaniach cyklicznych". Tak mi się wydaje.

W programie istnieje taka możliwość. Dzięki temu w Biurze nexo można korzystać ze wszystkich przydatnych funkcji również na swojej własnej bazie biura rachunkowego.

Link to postu
3 godziny temu, Arkadiusz Cieśla napisał:

Proszę się jeszcze upewnić czy Konto InsERT podłączone pod bazę Biura oraz bazę tego podmiotu, są jednakowe. Jeżeli są jednakowe, proszę spróbować usunąć Pani biuro rachunkowe w module Klienci Biura, a następnie ponownie je dodać używając opcji Dodaj – Istniejący klient biura. Przed tą operacją zalecam archiwizację bazy danych Biura nexo.

Czy wykonała Pani powyższe czynności?

Link to postu

Zgodnie z założeniami, Biuro nexo powinno być uruchomione na wspólnej bazie danych wraz z Subiektem/Rewizorem/Rachmistrzem biura rachunkowego. Nie mam sił teraz tego testować, ale wydaje mi się, że w takiej sytuacji nie ma możliwości podłączenia własnej bazy do listy klientów i korzystania z wszelkich przywilejów.

Jeśli działało to na starym komputerze, to być może tam miała Pani oddzielną bazę Biura nexo i podłączoną bazę własnej księgowości jako klienta.

Link to postu
11 minut temu, Emilia Szymańska napisał:

w  momencie  próby usunięcia mojej firmy  sygnał z programu:    

Zgodnie z komunikatem, proszę spróbować odpiąć działania cykliczne od Pani biura rachunkowego i ponowić próbę usunięcia. Zalecam przed tą czynnością wykonanie archiwum bazy danych Biura nexo.

Edytowane przez Arkadiusz Cieśla
Link to postu

Dzień dobry , wracając do tematu zmiany komputera i przeniesienia  bazy kilka firm mi się "zdublowało"    potworzyło  drugą firmę o nazwie  FIRMA(1) 

-  jeśli tą firmę (1) usunę,  i skorzystam z opcji dodaj istniejący klient  to ta  usunięta  firma  jest widoczna

- a tą pierwszą FIRMĘ jeśli próbuję usunąć to komunikat  : Nie można usunąć podmiotu, który jest wykorzystywany .... 

 

Prośba o pomoc, jak rozwiązać problem ?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...