Skocz do zawartości

Subiekt nexo pro - wymagania systemowe

Polecane posty

Chodzi bardziej o fakt, że SQLExpress ma ograniczenia wielkości pliku bazy=10GB i RAMu=1GB (albo 1.4GB).

 

Jeżeli jest Pan na SQLExpress to te 12GB RAMu nie będzie użyte, więc nie ma co się martwić.

 

Zostając przy SQLExpress zmiana z HDD na SSD na pewno coś da z perspektywy odczytu z dysku i jak coś ulepszać to to jako pierwsze.

Link to postu
1 minutę temu, Rafał Leszczyński napisał:

ok, to teraz trzeba by poczytać czy jest sens wrzucić dysk ssd jako podpięty przez stację dokującą może, będzie najłatwiej...bez kombinowania wewnątrz

Tylko i wyłącznie do środka. Inaczej to nie ma sensu. Ideą działania dysku ssd jest to że szybkość z jaką działa dysk ma być na całej drodze przesyłu danych. CO z tego że dysk będzie działał powiedzmy z dużą prędkością jak magistrala łącząca dysk z komputerem będzie dużo wolniejsza. 

Link to postu
7 godzin temu, Rafał Leszczyński napisał:

Czy Subiekt Nexo pro powinien pracować płynnie na sprzęcie takim jak na foto?

W mojej ocenie program nie pracował będzie płynnie na takim sprzęcie, wąskie gardło to procesor, dysk nie ma znaczenia, ilość pamięci ram zależy od wykorzystywanych innych aplikacji, dla systemu operacyjnego, serwera SQL i programów InsERT będzie to minimum, wystarczy na jakiś czas.

 

20 minut temu, Ernest Sadowski napisał:

Jeżeli jest Pan na SQLExpress to te 12GB RAMu nie będzie użyte, więc nie ma co się martwić.

Zrzut ekranu ile potrafi zabrać pamięci SQL Express, a gdzie system operacyjny, programy InsERT i inne programy ?

1983369636_SQLExpress.png.60cfd1f4e8944321f737610ae470f1c7.png

Link to postu
2 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:

Zrzut ekranu ile potrafi zabrać pamięci SQL Express, a gdzie system operacyjny, programy InsERT i inne programy ?

1983369636_SQLExpress.png.60cfd1f4e8944321f737610ae470f1c7.png

 

Sam serwis to se może brać, bo fakt jest taki, że jak jest co alokować to alokuje i nie sprząta po sobie (patrz Chrome).

Engine dla jednej instancji ma limit 1GB, a to, że serwis zje pewnie wszystko co dostanie to już inny fakt, chociaż 10GB to faktycznie sporo. Na pewno nie ma tam przypadkiem kilku instancji odpalonych? :P

Ja tylko zaznaczyłem, że przy 12GB RAM na pewno nie jest problemem. SSD zawsze pomoże. O CPU nikt nie pytał, ale tak - jest trochę słabo.

Link to postu
5 minut temu, Rafał Leszczyński napisał:

ok, to teraz trzeba by poczytać czy jest sens wrzucić dysk ssd jako podpięty przez stację dokującą może, będzie najłatwiej...bez kombinowania wewnątrz

Najprościej i bez kombinowania jest przenieść wszystkie dane z dysku HDD na SSD, jeśli nie ma czego przenosić to można zmienić dysk i zainstalować system na nowo.

Link to postu
1 minutę temu, Ernest Sadowski napisał:

Sam serwis to se może brać, bo fakt jest taki, że jak jest co alokować to alokuje.

Po pierwsze nigdy się nie spotkałem z taką sytuacją, a od kilkunastu lat mam pod opieką maszyny z dużym zapasem pamięci RAM... Po drugie nie jesteśmy w stanie kontrolować sposobu wykorzystania pamięci przez serwer SQL (nie mylić z ograniczeniem wykorzystania pamięci RAM przez proces serwera SQL), więc musimy ją zapewnić, aby nie powstały problemy wydajnościowe.

 

6 minut temu, Ernest Sadowski napisał:

Engine dla jednej instancji ma limit 1GB,...

Ta liczba dotyczy rozmiaru bufora (buffer pool), a nie silnika / procesu (engine).

 

17 minut temu, Ernest Sadowski napisał:

a to, że serwis zje pewnie wszystko co dostanie to już inny fakt,

Jak wyżej, nie spotkałem się z takim zachowaniem, ani o takim nie słyszałem, jeśli by tak było to raczej byłoby o tym głośno, gdyż praktycznie każdy komputer z serwerem SQL miałby problemy wydajnościowe ("przycina się" tylko pełne serwery SQL).

 

19 minut temu, Ernest Sadowski napisał:

chociaż 10GB to faktycznie sporo.

To na razie zaobserwowany przeze mnie "rekord", stąd go uwieczniłem na zrzucie ekranu, ale 5-7GB to "norma", zajrzałem do jednego z klientów:

SQL.png.73435b36fbdb1fdae9cd311ebf885ff0.png

24 minuty temu, Ernest Sadowski napisał:

Na pewno nie ma tam przypadkiem kilku instancji odpalonych? :P

Na pewno - kolejne instancje serwerów SQL to kolejne procesy ;)

 

24 minuty temu, Ernest Sadowski napisał:

Ja tylko zaznaczyłem, że przy 12GB RAM na pewno nie jest problemem.

A ja pokazałem, że powinien być Pan ostrożniejszy przy takich stwierdzeniach - jeśli ktoś na tym komputerze będzie korzystał ze wspomnianego Chrome z wieloma zakładkami to będzie mało pamięci RAM. W tej branży można być pewnym niewielu rzeczy, więc warto się ubezpieczać i odpowiadać "powinno" zamiast "na pewno" ;)

 

25 minut temu, Ernest Sadowski napisał:

SSD zawsze pomoże.

Takie ogóle stwierdzenia są myląca, tak pomoże, ale niewiele i tylko przy starcie programu, pierwszych operacjach w programie, ale kiedy wszystko załaduje się do pamięci (po pierwszej danej operacji typu wystawienie dokumentu), to już nie będzie widać różnicy.

 

27 minut temu, Ernest Sadowski napisał:

O CPU nikt nie pytał, ale tak - jest trochę słabo.

W pytaniu, a dokładnie dołączonym do niego zrzucie ekranu były dwie informacje - CPU i pamięć RAM ;)

 

I to na prawdę słabo, ale z kolei te odczucia są subiektywne, skoro ktoś dał radę pracować na dysku HDD to może będzie dał radę pracować na nexo, ale jeśli ktoś pracował na dysku SDD to już nie będzie dał rady pracować na HDD :)

Link to postu

Analizuję sobie Co @DariuszK napisał i zastanawiam się jaki tak naprawdę sprzęt do aplikacji typu Nexo Pro musi być? Gamemingowy to za mało też będzie?

i3 - wiem, że to nie jest żadna bestia, ale dla aplikacji mniejszej niż ERP ma być za słaby? Jeżeli tak, to chyba autorzy oprogramowania o którym pisze nie bardzo wiedzieli co stworzyli.

 

Trudno, na dzisiaj trzeba będzie pomyśleć nad nową maszyną, pytanie jakie minima są potrzebne? Ma ktoś o tym rzeczowe, merytoryczne, doświadczalne pojęcie?

Bardzo by się takie dane, ale sprawdzone przydały

 

ps. u mnie SQL mam w MU na poziomie 870MB

Edytowane przez Rafał Leszczyński
Link to postu

Wymagania minimalne oraz zalecane określone są tutaj. Wracając do Pana pierwszego pytania

W dniu 19.10.2022 o 09:03, Rafał Leszczyński napisał:

Czy Subiekt Nexo pro powinien pracować płynnie na sprzęcie takim jak na foto?

to trudno odpowiedzieć na to pytanie nie znając szczegółów związanych z tą instalacją, takich jak wielkość bazy danych, liczba wystawionych dokumentów, asortymentów, klientów. Ważne jest też to czy jest to instalacja jednostanowiskowa, czyli czy serwer SQL oraz program pracują na tym samym komputerze i jest to jedyny wykorzystywany komputer do pracy z programem? Warto też podać, które konkretnie operacje są zbyt wolne.

Co do rad już tutaj udzielonych, mogę tylko potwierdzić, że procesor oraz dysk SSD są dobrą wskazówką.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Będzie zmiana sprzętu, na ssd, ramu 16gb, procek I5 - wystarczy?

Pytanie rónież czy 11 home wystarczy czy musi /powinien być lepiej prof?

 

Wrzuciłem na della g15 nexo pro w wersji test i śmiga aż miło, dodałem sello na testy również szybko, wiec to chyba jest droga. Skoro działamy na jednym kompie, bez wielu stanowisk i baza nasza to żaden potwór to myślę, że to wystarczy.

Link to postu
19 godzin temu, Rafał Leszczyński napisał:

Będzie zmiana sprzętu, na ssd, ramu 16gb, procek I5 - wystarczy?

To niestety nic nie mówiąca informacja, procesory i5 są produkowane już od 12 lat, powstało już 13 generacji (https://pl.wikipedia.org/wiki/Intel_Core_i5) proszę podać model procesora.

 

19 godzin temu, Rafał Leszczyński napisał:

Pytanie rónież czy 11 home wystarczy czy musi /powinien być lepiej prof?

Dla programu to bez znaczenia.

 

19 godzin temu, Rafał Leszczyński napisał:

Wrzuciłem na della g15 nexo pro w wersji test i śmiga aż miło, dodałem sello na testy również szybko, wiec to chyba jest droga. Skoro działamy na jednym kompie, bez wielu stanowisk i baza nasza to żaden potwór to myślę, że to wystarczy.

Najważniejsze, że w Pana odczuciu "śmiga". Aby móc coś obiektywnie porównać to proszę podać czas uruchomienia programu (informacja taka znajduje się w logu programu, ścieżka do logu w "Menu->Operacje->Opieka posprzedażna - kontakt i informacje").

Link to postu
W dniu 9.12.2022 o 19:32, Rafał Leszczyński napisał:

Wrzuciłem na della g15 nexo pro w wersji test i śmiga aż miło, dodałem sello na testy również szybko, wiec to chyba jest droga. Skoro działamy na jednym kompie, bez wielu stanowisk i baza nasza to żaden potwór to myślę, że to wystarczy.

Nie odpowiedział Pan na moje poprzednie pytanie, więc nie wiem czy były robione testy na starej maszynie bez tej integracji i czy była jakaś różnica w szybkości działania programu? Jeżeli teraz testuje Pan szybkość nexo na nowym sprzęcie na testowym podmiocie bez integracji, to trudno powiedzieć jakie będą wrażenia po jej wgraniu. Polecam wykonać test na docelowej konfiguracji, czyli program + integracja.

Link to postu
W dniu 13.12.2022 o 15:29, Paweł Kubacki napisał:

Nie odpowiedział Pan na moje poprzednie pytanie, więc nie wiem czy były robione testy na starej maszynie bez tej integracji i czy była jakaś różnica w szybkości działania programu? Jeżeli teraz testuje Pan szybkość nexo na nowym sprzęcie na testowym podmiocie bez integracji, to trudno powiedzieć jakie będą wrażenia po jej wgraniu. Polecam wykonać test na docelowej konfiguracji, czyli program + integracja.

z integratorem czy bez, na starej maszynie to samo, nie ma to najmniejszego znaczenia

Link to postu
W dniu 10.12.2022 o 14:50, Daniel Kozłowski napisał:

To niestety nic nie mówiąca informacja, procesory i5 są produkowane już od 12 lat, powstało już 13 generacji (https://pl.wikipedia.org/wiki/Intel_Core_i5) proszę podać model procesora.

Laptop DELL G15 5511-6204 15.6" i5-11260H 16GB RAM 512GB SSD GeForce RTX3050 Windows 11 Home

Link to postu
W dniu 10.12.2022 o 14:50, Daniel Kozłowski napisał:

Najważniejsze, że w Pana odczuciu "śmiga". Aby móc coś obiektywnie porównać to proszę podać czas uruchomienia programu (informacja taka znajduje się w logu programu, ścieżka do logu w "Menu->Operacje->Opieka posprzedażna - kontakt i informacje").

to chyba zbyt skomlikowane, by samemu się bawić w szukanie, ale dziękuję za pomoc

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...