Skocz do zawartości

Brak połączenia z serwerem licencji - skończyły mi sie pomysły

Polecane posty

witam

Od 2 dni na jednej stacji roboczej (tej samej na której jest baza i serwer mysql)sello nie umie zweryfikowac ważności licencji. Wejscie w dane konta i klikniecie w link "sprawdź konto" po klikunastu sekundach "mielenia" kończy sie komunikatem "nie można połaczyć się z serwisem". Próba zapisania danych konta allegro konczy się tak samo. Dwadzieścia kilka restartów programu nie spowodowało zweryfikowania licencji. Reinstalacja sello też nic nie zmieniła.

Na drugiej stacji roboczej która łączy się z bazą poprzez lan nie ma żadnego problemu - wszystko działa normalnie. No ale nie mam mozliwości pracy na jednym kompie. Problem pojawił sie krótko (ale nie od razu -  po kilku dniach może właśnie po tych pięcu po których program uznaje że ważnej licencji nie ma) po zainstalowaniu patcha do ostatniej wersji. Wersja sello jaka jest zainstalowana: 1.11.1.1641

Na tym kompie na którym nota bene program działał bez problemów od prawie 2 lat nic poza tym nie było zmieniane.

Ma ktoś jakieś pomysły co mogę jeszcze zrobić? Reinstalacji systemu wolałbym uniknąć jesli to nie bedzie konieczne. Tym bardziej że wszystko inne działa normalnie - a troche tego jest gdyby tak terzeba było od zera instalować...

z góry dziękuję za pomoc

 

Link to postu

Firewalla innego niż zapora systemowa (Win XP) nie było. No jeszcze na routerze, ale tam to już kompletnie nic nie było przestawiane. A w windowsowej nic nie widać, żeby coś blokowała. Z resztą ona z tego co wiem tylko ruch przychodzący filtruje. W kierunku "od kompa" w świat puszcza jak leci... A nawet jesli się mylę - to nie to, bo wyłączyłem i nic nie pomogło niestety.

Link to postu

Problem rozwiązany. Pracująca na tym kompie dziewczyna sprawdzała coś w systemowym kalendarzu i zatwierdziła po tym sprawdzaniu przyszłą datę. W komputerze ustawiony był luty'2013. Wystarczyło ustawić prawidłową datę. Dziękuję tadzimir za pomoc.

Załodze Sello też dziękuję za żywe zainteresowanie problemem... :-\

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...