Skocz do zawartości

Allegro Pocztex WzA błąd tworzenia etykiety


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Kuba K.,

Polecane posty

Próbuję stworzyć przez Sello przesyłkę w Wysyłam z Alegro: "Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex".

Wyświetla się nagle dziś błąd: Tworzenie przesyłki w serwisie Wysyłam z Allegro dla paczki "xxxxx" na koncie "uuuuuu" (4747884) wielkość musi być pomiędzy 0 a 35

Ustawiliśmy już wszystkie trzy wymiary na 35 cm (choć nie jest to wymagane) i dalej jest błąd.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

@Kuba K. Dzisiaj tez miałem problem zobacz, czy masz powiązane wydruki jak na obrazie.

@Bartosz Rosa komunikat z Allegro one Punkt

 Opis przesyłki jest za krótki

Kod błędu: 0 

[ERROR]: Opis przesyłki jest za krótki
ścieżka: items.description

 

UPS.jpg

Edytowane przez pakomat_ pl
Link to postu
Cytat

ścieżka: items.description

Oznacza opis produktu ten po prawej stronie. Trzeba zobaczyć czy tam coś jest wpisane w konfiguracji WzA.

 

Co do samego modyfikatora truncate, którym można przyciąć dane do odpowiedniej długości, to dodam poniżej o co chodzi.

Jeśli np jakieś pole w WzA wymaga podania do 35 znaków, a wstawiony tag generuje czasami więcej znaków - będzie to powodować problem.

Dla przykładu niech np będzie to [Aukcja::Tytul]. Aby ograniczyć (uciąć) długość generowanego tekstu do 35 znaków należy posłużyć się składnią:

[Aukcja::Tytul | truncate=`35`]

Jeśli w jakimś polu korzystacie z więcej niż 1 tagu to zachodzi konieczność ograniczenia wynikowej długości do 35 znaków, a nie pojedynczych pól.

Poniżej nie wiadomo, który z tagów przekroczy długość 35 znaków.

[Aukcja::Tytul] [Aukcja::Sygnatura]

W takiej sytuacji oba te tagi należy umieścić jako wartość innego tagu, któremu można narzucić długość. Nadaje się do tego w zasadzie dowolny tag, ale najlepiej użyć dedykowanego tagu [Inny::Pusty], który jest właśnie takim tagiem bez żadnej początkowej wartości a wartość temu tagowi można nadać korzystając z modyfikatora value=`jakaś wartość`.

[Inny::Pusty | value=`[Aukcja::Tytul] [Aukcja::Sygnatura]` | truncate=`35`]

 

  • Lubię to 1
Link to postu
47 minut temu, pakomat_ pl napisał:

@Bartosz Rosa W kurierze UPS Allegro one Box po ostatniej aktualizacji pole "opis zawartości", które zawsze miało wstawiane TAG [Aukcja::Sygnatura] wywala błąd za mała ilość znaków. Miałem w tym polu 10 znaków, dorzuciłem pierwszy lepszy TAG i działa poprawnie.

Zrzut ekranu UPS.jpg

Może być ten sam problem co tutaj opisałem:

 

Link to postu
27 minut temu, Kuba K. napisał:

A w innym temacie. Mam ustawiony format wydruku A4, zarówno w WzA, jak i w Sello. A robi 1 etykietę na środku strony zamiast w rogu.

Przed ostatnimi zmianami było OK. Problem dotyczy tylko Poczty Polskiej Pocztex

A tutaj jak masz ustawiony format?

https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/zamowienia/ustawienia

Link to postu
54 minuty temu, pakomat_ pl napisał:

po ostatniej aktualizacji

Ale raczej Allegro a nie Sello :)

55 minut temu, pakomat_ pl napisał:

zawsze miało wstawiane TAG [Aukcja::Sygnatura] wywala błąd za mała ilość znaków. Miałem w tym polu 10 znaków, dorzuciłem pierwszy lepszy TAG i działa poprawnie.

Być może w tych konkretnych ofertach tag [Aukcja::Sygnatura] nie ma zawartości?

Tego typu sytuacje można obsłużyć wartością domyślną czyli modyfikatorem default=`jakaś wartość domyślna`

[Aukcja::Sygnatura | default=`towary z Allegro`]
30 minut temu, Kuba K. napisał:

A w innym temacie. Mam ustawiony format wydruku A4, zarówno w WzA, jak i w Sello. A robi 1 etykietę na środku strony zamiast w rogu.

Przed ostatnimi zmianami było OK. Problem dotyczy tylko Poczty Polskiej Pocztex

Również jest to raczej kwestia zmian w WzA Allegro i to im trzeba zgłaszać problem. Najpierw można sprawdzić jak działa ten wydruk z poziomu Allegro.

 

 

Link to postu
2 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Z tego co pamiętam, to przez API obecnie nie da się pobrać wielu etykiet na jednej kartce drukowanych. Są takie sugestie zgłaszane do Allegro.

Etykiety pobrane z allegro zbiorczo jako pojedyncze można drukować 4 na stronie przez program do pdf. Jak zrobisz z A4 drukowaniem tylko np. 1 strony to będzie w rogu.

image.png.976a86775f6fc3418a083ffe2bea4ccf.png

PS

https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/wysylam/lista-przesylek

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...