Skocz do zawartości

Konfiguracja przesyłek z Pocztą Polską oraz DPD

Polecane posty

Witam,
Jak mam skonfigurować ustawienia do wysyłki pp? Wpisuje wszystkie dane a mimo tego wyrzuca mi błąd że błędny punkt nadania. Co do DPD, numery zostały przydzielone ale gdy chcę wydrukować etykietę, widnieje błąd "Brak dostępu do pliku". Czy cokolwiek działa czy allegro tak zrobiło aby nie korzystać z zewnętrznych programów? Trochę byłoby szkoda bo licencję wykupiłem na rok...

Link to postu
8 godzin temu, Daniel Podsiedlik napisał:

Witam,
Jak mam skonfigurować ustawienia do wysyłki pp? Wpisuje wszystkie dane a mimo tego wyrzuca mi błąd że błędny punkt nadania. Co do DPD, numery zostały przydzielone ale gdy chcę wydrukować etykietę, widnieje błąd "Brak dostępu do pliku". Czy cokolwiek działa czy allegro tak zrobiło aby nie korzystać z zewnętrznych programów? Trochę byłoby szkoda bo licencję wykupiłem na rok...

Pokaż zrzut ekranu jak masz skonfigurowaną Pocztę. Czy wpisujesz prawidłowy nr PNI urzędu pocztowego, tego na którym nadajesz paczki / z którym masz umowę?

 

Czy przy druku etykiety masz już w Sello, w paczce widoczny przydzielony nr paczki? (wyślij/odbierz > dostawcy paczek)

  • Lubię to 1
Link to postu
W dniu 12.11.2022 o 10:52, Daniel Podsiedlik napisał:

Czy cokolwiek działa czy allegro tak zrobiło aby nie korzystać z zewnętrznych programów?

Wraz z zapowiedzianymi zmianami Allegro pozmieniało też wiele różnych innych rzeczy, jak chociażby typy zwracanych danych, niektóre dane w ogóle nie były zwracane, etykiety zamiast w PDF zwracane były w ZIP, itp. Cała masa wpadek o których można poczytać na ich githubie. Większość z nich już poprawili.

 

Proszę podesłać pełną treść tych błędów z raportu (szczegóły zdarzenia).

 

Link to postu

Kod błędu: 0

[ERROR]: Punkt punktu nadania przesyłki jest niepoprawny
ścieżka: pickup.pointId
[ERROR]: Punkt odbiorcy jest niepoprawny
ścieżka: receiver.pointId

Nie mam umowy, korzystam z Wza. Podałem punkt nadania ale nie wiem dlaczego jest nieprawidłowy. Podałem później jako punkt żabkę ale błąd ten sam.
Jeśli chodzi o tworzenie etykiet, wyrzuca błąd 0x80004005 ale tu doczytałem że to raczej wina po mojej stronie. Prawdopodobnie antywirus blokuje dostęp do plików.

Link to postu
2 godziny temu, Daniel Podsiedlik napisał:

Działa, dzięki! Co prawda przetestowane nie na przesyłce poleconej a na punkt żabka ale etykieta taka sama więc problemu powinno nie być.

Taka sama etykieta?

A masz zaznaczone, że to ma być polecony?

image.png.5a93541db55244b024e46a8cfc4eb927.png

Link to postu
3 minuty temu, Daniel Podsiedlik napisał:

Nie mam tego zaznaczonego.

O ile pamiętam to jak nie miałem tego zaznaczenia to mi drukowało takie etykiety jak paczka (ale nie pamiętam, jak mi je liczyło na fakturze), a z zaznaczeniem jako polecony. Potestuj jak to teraz jest.

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...