Skocz do zawartości

Niezgodna wartość magazynowa dokumentu RW

Polecane posty

W firmie gdzie produkujemy opakowania (produkt) z formatek (surowiec) dodałem rozchód wewnętrzny RW na surowiec oraz przychód wewnętrzny PW na produkt.

Ustawiłem takie same ilości i takie same ceny ale nie zgadzają się wartości magazynowe tych dokumentów. W PW wartość magazynowa to 1545,00 a w RW to 1541,45 czyli różnica 3,55. Mimo iż cenę jednostkowo wyświetla prawidłowo czyli 1,03. Próbowałem w tym dokumencie gdzie się źle wyświetla czyli RW wejść w szczegóły pozycji i co ciekawe po przyciśnięciu OK w oknie szczegółów pozycji, przelicza w oknie edycji dokumentu już prawidłową wartość magazynową ale jak daje OK i wejdę z powrotem na edycję dokumentu to pokazuje starą wartość (tamta się nie zapisała).

Co tutaj może być problemem? Dodam, że zaobserwowałem to tylko dla dokumentów o większej wartości właśnie coś ponad 1000,00zł.

Screen z RW z oknem szczegółów pozycji:

image.thumb.png.87ac338ed35003055a6239ec74ccdafd.png

Screen z PW:

image.thumb.png.0e1ccf257cfb047eeac6c1765cdeb632.png

Link to postu
1 minutę temu, Andrzej Kubik napisał:
7 minut temu, Mamut Maniek napisał:

wg informatora, ceny magazynowe były takie same, chyba, że gdzieś indziej to sprawdzić?

Najprościej podglądem wydruku na wzorcu "RW z rozbiciem na dostawy".

Najprościej przez rozbicie pozycji (o ile jest się w posiadaniu Niebieskiego).

Link to postu
4 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

Najprościej przez rozbicie pozycji (o ile jest się w posiadaniu Niebieskiego).

W jaki sposób to działa? Nigdy nie miałem Niebieskiego. Pojawia się opcja rozbicia pozycji na dostawy? Wtedy jak robię RW i dodaje towar to mogę go rozbić w dokumencie na kilka pozycji zgodnie z dostawami?

Link to postu
2 minuty temu, Mamut Maniek napisał:

W jaki sposób to działa? Nigdy nie miałem Niebieskiego.

No proszę, każdy może mieć w minutę - wystarczy założyć podmiot demo i aktywować Plusa... Program posiada również moduł infoPLUS opisujący możliwości plusów z odnośnikami do pomocy do programu... Nie trzeba też posiadać wszystkich licencji, ale warto znać podstawowe możliwości programu, aby móc z nich skorzystać kiedy pojawi się taka potrzeba.

 

3 minuty temu, Mamut Maniek napisał:

Pojawia się opcja rozbicia pozycji na dostawy?

Tak.

6 minut temu, Mamut Maniek napisał:

Wtedy jak robię RW i dodaje towar to mogę go rozbić w dokumencie na kilka pozycji zgodnie z dostawami?

Z dokładnością do dostawy, a dostawa może być opisana przez kod dostawy, który może zawierać informację o numerze seryjnym urządzenia, dane opakowania/szpuli przy sprzedaży na metry, dane klienta, dla którego został zamówiony towar, itp Można też od razu na pozycji dokumentu wyszukiwać towar po kodzie dostawy...

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Wobec powyższego, czy moje założenia do stworzenia programu zarządzającym produkcją (rozchód surowca, przychód produktu) są prawidłowe?

1. Tworzę RW na surowiec

2. Zapisuję RW

3. Sprawdzam każdą pozycję RW z rozbiciem na dostawy

4. Tworzę PW zgodnie z dostawami pozycji RW

5. Zapisuję PW

6. Sprawdzam czy ceny magazynowe obu dokumentów się zgadzają

Link to postu
3 minuty temu, Mamut Maniek napisał:

3. Sprawdzam każdą pozycję RW z rozbiciem na dostawy

4. Tworzę PW zgodnie z dostawami pozycji RW

Nie rozumiem o czym Pan pisze / co chce Pan uzyskać.

 

5 minut temu, Mamut Maniek napisał:

6. Sprawdzam czy ceny magazynowe obu dokumentów się zgadzają

Też nie rozumiem / nie widzę takiej potrzeby - po co to robić, jeśli utworzy Pan poprawnie dokument to po co to raz jeszcze sprawdzać, gdzie jak było tłumaczone wyżej z założenia wartości te mogą się różnić.

Link to postu
Teraz, Daniel Kozłowski napisał:

Nie rozumiem o czym Pan pisze / co chce Pan uzyskać.

Chcę uzyskać parę dokumentów (RW i PW) których wartość magazynowa będzie się zgadzać.

 

1 minutę temu, Daniel Kozłowski napisał:

Też nie rozumiem / nie widzę takiej potrzeby - po co to robić, jeśli utworzy Pan poprawnie dokument to po co to raz jeszcze sprawdzać, gdzie jak było tłumaczone wyżej z założenia wartości te mogą się różnić.

W sumie ten punkt 6 to tylko kwestia upewnienia się czy na pewno wszystko jest ok.

Link to postu
7 minut temu, Mamut Maniek napisał:
9 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Nie rozumiem o czym Pan pisze / co chce Pan uzyskać.

Chcę uzyskać parę dokumentów (RW i PW) których wartość magazynowa będzie się zgadzać.

Nie odpowiedział Pan w ogóle na moje pytanie / nie wyjaśnił Pan dlaczego chce przeglądać pozycje dokumentu RW i to w rozbiciu na dostawy skoro mają się zgadzać wartości dokumentów.

 

11 minut temu, Mamut Maniek napisał:
13 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Też nie rozumiem / nie widzę takiej potrzeby - po co to robić, jeśli utworzy Pan poprawnie dokument to po co to raz jeszcze sprawdzać, gdzie jak było tłumaczone wyżej z założenia wartości te mogą się różnić.

W sumie ten punkt 6 to tylko kwestia upewnienia się czy na pewno wszystko jest ok

To kiedy byłoby według Pana ok ?

Link to postu

Rozwinę przykład przytoczony na początku postu. Poniżej screen z wydruku RW z rozbiciem na pozycje.

image.thumb.png.b30fdea7567c1fbadd745de0ce6fe0c3.png

Na tym dokumencie RW jest jeden towar (formatka = surowiec) w ilości 1500szt. ale on pochodzi z dwóch dostaw (685szt po cenie 1,12 i 815szt po cenie 0,95). Dowiedziałem się tego dopiero po zapisie RW. Teraz mając informacje o tych rozbitych dostawach mogę zrobić odpowiednią ilość pudełek w dobrych cenach czyli robię PW na dwie pozycje o tym samym symbolu towaru (pudełko = produkt) z innymi cenami.

image.thumb.png.f518a9d2d537c7586ff9914eb4552d2c.png

Link to postu
3 minuty temu, Mamut Maniek napisał:

Na tym dokumencie RW jest jeden towar (formatka = surowiec) w ilości 1500szt. ale on pochodzi z dwóch dostaw (685szt po cenie 1,12 i 815szt po cenie 0,95). Dowiedziałem się tego dopiero po zapisie RW. Teraz mając informacje o tych rozbitych dostawach mogę zrobić odpowiednią ilość pudełek w dobrych cenach

Ale jaki jest sens, żeby robić to samo pudełko w dwóch cenach, szczególnie jeśli nie ma Pan "niebieskiego" i wydaje wg FIFO?

Wydano ileś-tam surowców o łącznej wartości X PLN, z czego wyprodukowano Y sztuk produktu, z których każda kosztuje  kosztuje X/Y PLN.

Jak Pan będzie skręcał partię krzeseł i zabraknie jednej śruby, którą będzie trzeba kupić w sklepie za rogiem, w cenie 3 razy wyższej niż u producenta, to uzna Pan że jedno krzesło jest droższe?

Link to postu
34 minuty temu, Mamut Maniek napisał:

Teraz mając informacje o tych rozbitych dostawach mogę zrobić odpowiednią ilość pudełek w dobrych cenach czyli robię PW na dwie pozycje o tym samym symbolu towaru (pudełko = produkt) z innymi cenami.

Niestety kolejny raz opisuje Pan rozwiązanie, ale go nie wyjaśnia / nie uzasadnia... Powtórzę po Andrzeju - nie widzę sensu komplikować sobie życia... Zaokrąglenia i różnice są nieuniknione, należy tylko/aż mieć ich świadomość.

 

Link to postu
3 minuty temu, Mamut Maniek napisał:

Ja tylko chcę mieć porządek z dokumentami i żeby wszystko się zgadzało.

W firmie, osoba od księgowości, powiedziała, że przy pełnej księgowości, gdzie jest brana pod uwagę marża, ceny zakupu/dostaw muszą być prawidłowe.

Przede wszystkim w każdej księgowości - pełnej i uproszczonej - dane magazynu powinny być prawidłowe, gdyż służą do rozliczania podatku dochodowego... Poza tym kolejny raz - zgubiłem rachubę - nie odpowiedział Pan na pytanie:

Godzinę temu, Daniel Kozłowski napisał:

To kiedy byłoby według Pana ok ?

Ja nie wiem co Pana księgowość rozumie przez "żeby wszystko się zgadzało" czy "prawidłowe", a obieg dokumentów - zwłaszcza przy produkcji - powinien zostać ustalony przed rozpoczęciem ewidencji.

 

ps.

Podkreślam, że odpowiadam na podstawie szczątkowych informacji, które podaje Pan na forum. 

Link to postu
15 minut temu, Mamut Maniek napisał:

przy pełnej księgowości, gdzie jest brana pod uwagę marża, ceny zakupu/dostaw muszą być prawidłowe

Bez wątpienia muszą być prawidłowe, ale niekoniecznie bezsensownie skomplikowane 😉

Stawiam dolary przeciwko orzechom że to co napisałem jest prawidłowe w kontekście produkcji i pełnej księgowości.

Oczywiście pod warunkiem że, tak jak napisałem, produkujemy produkty nieposiadające cech indywidualnych.

 

Link to postu
16 minut temu, Mamut Maniek napisał:
1 godzinę temu, Daniel Kozłowski napisał:

To kiedy byłoby według Pana ok ?

Jeżeli wartość magazynowa każdej pary pozycji na dokumentach RW i PW będą takie same (tym samym para dokumentów RW i PW będą miały taką samą wartość magazynową)

Jeśli faktycznie jest Pan w stanie zapewnić spełnienie tych warunków (co może być bardzo trudne, a jest zbędne) to tak, będzie to poprawne.

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...